Sekcia informatizácie pri Rade ZMOS

Vkladam informacie zo stretnutia Sekcie informatizacie pri Rade ZMOS z 29.10.2019, ktore zaroven zasielam aj kolegom z regionalneho zdruzenia obci

• Na stretnuti sekcie nebol material, ktory je v medzirezortnom pripomienkovom konani „Odporucanie postupu informatizacie uzemnej samospravy“ vobec spominany ani rieseny
  • Zastupca DCOMu sa vyjadril, ze DCOM splna sucastnu platnu legislativu, a na otazku, kedy bude v systeme DCOM k dsipozicii autorizacna dolozka odpovedal, ze do konca roka
  • Sekcia riesila financovanie projektu DCOM a odporucila rade ZMOSu, aby jednala o zachovani 1 euroveho poplatku, pre obce, ktore su zapojene v projekte DCOM. 1 eurovy poplatok je vyberany formou mimoriadneho clenskeho ZMOSu. Financovanie DCOMu je zabezpecene tymto poplatkom a prispevkom MF SR, ktorý je vo vyske nieco vysse 3 eur na obyvatela
  • DCOM pripravuje pokracovanie pod nazvom DCOM+, ktory ma byt zamerany na mesta a zaroven sa do neho maju preklopit vsetky obce ktore v sucasnosti vyuzivaju riesenie miniDCOM a zacat zan platit
  • DCOM disponuje integraciou na registre (napr. pravnickych osob, evidencie vozidiel…) a v sucasnosti ma prepojenie s 8 dodavatelmi IS
  • Risenie DCOM nema riesenu vlastnu registraturu, ale prepaja sa s registraturou dodavatelov, ktory ju maju ako sucast IS. Uvadza ze 5 z uz spominanych dodvatelov ju ma k dispozicii.
  • Na stretnuti sekcie sa neriesil prispevok, ktory odznel na 30. sneme ZMOSU
  • Na otazku ci by nebolo dobre urobit audit DCOMu, aby sme zistili co treba zlepsit, vacsina zucastnenych skonstatovala, ze audit DCOMu nie je potrebny, nakolko pri kazdom rieseni sa stretneme s tym, ze niekto je spokojny a iny nie
3 Likes

Prečo sa neriesilo aj “Odporucanie postupu informatizacie uzemnej samospravy”?

Žiaľ neviem. Jednoducho to nebolo súčasťou programu.

Dňa st, 30. okt 2019, 15:34 Ľubor Illek via platforma.slovensko.digital noreply@platforma.slovensko.digital napísal(a):