Stretnutie komunity

IMHO nechaj, inak sa môžu tvoriť konšpiračné teórie o cenzúre. Ak by to presiahlo únosnú mieru, potom môžeme zvážiť, čo ďalej…

To sa Chebeňovi kupujú autá keď ma takéto zmluvy
http://www.zmluvy.gov.sk/index.php?ID=15520
http://www.zmluvy.gov.sk/index.php?ID=15549

Však pôsobenie v ISACA ani nikto nevyčítal. Ani nikto netvrdil, že ste boli úradník.

Ďakujem za privítanie.
V dokumente je aj napísané: “Vypracoval Ľubor Illek, Anton Horváth, Ivan Kopáčik” … to ste nenapísali. Prečo? Nevšimli ste si to?
Na druhej strane verím, že tých 225 tisíc za 50 strán podpriemernej práce nedostali. … možno desatinu.

Prečo by toto mala byť hlúposť? Povedzme si kto je kto. Oblečme si dresy! :slightly_smiling:
Tváriť sa ako svätý a potom tam mať ľudí, ktorí sú známe tváre a ich pôsobenie v informatizácii je zdokumentované a nezdá sa, že by sa doteraz ozvali. Napr. pán Chebeň, ktorý doteraz bol " v anonymite"! Mohol by povedať dôvod svojej anonymity.

Ide o to, že sa tu asi nehrá čistá hra. A toto treba prediskutovať a riadne vysvetliť. Inak zostane pachuť. … komunita si to zaslúži. Drvivá väčšina podporovateľov by chcela vedieť odpovede na otázky týkajúceho sa pozadia ludí, ktorí kormidlujú o.z. … aj ich hostóriu.

Chápen, že aj Illek, Kopáčik a iný potrebujú z niečoho žiť a nie sú asi natoľko nezávislí ako Truban. Ale nemožno potom očakávať, že budú konať vždy v prospech veci, keď sú platení zo zákaziek firiem zapletených v OPIS mafii.
Alebo potom nech jasne povedia - robil som to / robím a to, pre toho a toho.

Ved vsetci okrem Michala Chebena sme verejne za tym od uplneho zaciatku. O com to tu prosim pisete? Kto sa tvaril ako svaty a kde? Snad nechcete, aby do informatizacie verejnej spravy kecal niekto, kto to v zivote nezazil, ci?

No ved nech sa ta drviva vacsina spyta. Zatial sa tu pytate vlastne len vy, co ste sa tu zjavili vcera a ani nevieme kto ste. A zatial ste tu dokazali bez faktov obvinit ludi z kradnutia stoviek tisic eur (a potom zistit, ze vlastne nie) a zhadzujete ich pracu od boku.

Kedze ste insider tak dajte do placu nejake fakty… napriklad, ze kde, kedy, koho a za kolko Cheben vypaloval na UGKK. Zatial je to take nepodarene JPP, lebo neviete ani mena spravne napisat.

Chalani, nedajte sa znechutit. Viem odkial tento “insider” je, keby ste mali zaujem. Asi neprekvapi, ze tiez zije z OPIS penazi. Uz nejaku dobu o vas troluje. Len neviem ktore z tych veci co ste zatial robili mu vlastne vadia. :wink:

Poucenie z krizoveho vyvoja: Pravidlo, ze na platforme mozu diskutovat ludia len pod skutocnym menom a priezviskom (a v ojedinelych pripadoch moze admin udelit vynimku, ak to bude dostatocne vazne zdovodnene)?

To by bolo velmi predcasne, taketo klebety nas velmi netrapia. Nazor nech si spravi kazdy sam.

Napríklad tu navrhujete aby bolo zavedené hodnotenie hodnoty za peniaze:

Skúsme sa teda opýtať komunity (napríklad založte novú tému na diskusiu) či je bezpečnostná analýza RFO hodná 225,600 Eur. Je to konrétne, jasné. Zoberme to ako ukážku. … alebo dajte hlasovať (krotériá by mohli byť podcenené, férová cena, mierne nadštandard, predražené, zlodejina) … a uvidíme.
Ak chce iniciatíva presadzovať nejaké princípy ako uvedené vyššie, toto by mohlo slúžiť ako príklad (ak komunita potvrdí moj názor o predražení).

Tiež by sme sa mohli opýtať komunity (keďže má byť participatívna a transparentná) čo si myslí o primeranosti obstarania tých systémov pre zaistenie bezpečnosti katastra za 8 mio. (tie linky na zmluvy vyššie).

Skúsme zatiaľ prediskutovať tieto fakty, ktoré sú na stole - analýzka bezpečnosti RFO + bezpečnostné systémy od EMM.

Smelo do toho, a potom nezabudnite napisat co s tym maju spolocne ludia za touto iniciativou.

Dajte ľuďom masku a povedia Vám pravdu. (Oscar Wilde)
Anonymita má svoje miesto. Bez nej by ani do wikileaks nikto neprispieval.

nezabudnime na preberacie protokoly na projektoch Ness, resp. Basila
Zaujímavá bude odpoveď kto riadi OZ a kto má v ňom posledné slovo?

Stanovy su zverejnene, cize by to isto nemal byt problem zistit.

To je fér odpoveď, no nemusí ilustrovať realitu.

Povedzte ako to spravit transparentnejsie a aby ste boli spokojny a my to skusime.

Mńa uspokojíte lahko, za ostatných nemôžem hovoriť. Stačí nekradnúť a nemať v tíme to proti čomu bojujete.

1 Like

Ani pán Truban nepovedal zatiaľ kto ho navádzal na korupciu, aký to bol projekt a pod. Len vieme, že mu (údajne) bol ponúknutý úplatok za machinácie pri obstarávaní a kradnutí fondov. Aj jeho tvrdenie môže byť JPP.

Skuste konkretne, kto v nasom time nieco ukradol a co v nasom time je to proti comu akoze bojujeme. Konkretne. Mena.

Moze, a v klude mu mozete prikladat taku malu vahu ako ja tomu Vasmu. Nevidim v tom ziadny problem. Az budete mat nieco konkretne tak sa ozvite.

Michal Chebeň – (asi) zakladajúci člen o.z.:

Kontaktná osoba pre obstarávanie a aj člen komisie v obstarávaní „Nákup informačných a komunikačných technológií“ pre Akadémiu ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika. Víťaz súťaže LYNX, celkový počet uchádzačov 3, zníženie ceny v elektronickej aukcii o 1,9%. Celková zákazka 2.943.173,- Eur. (Asi je len náhoda, že jeden z uchádzačov bola firma, ktorú zakladal a bol jej GM - D/L/M, spol. s r.o.)

Kontaktná osoba pre obstarávanie „BUDOVANIE INFRAŠTRUKTÚRY A MODERNIZÁCIA AOS – II. ETAPA“ pre Akadémiu ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika. Víťaz súťaže LYNX, celkový počet hodnotených uchádzačov 2, totiž ostatných 6 uchádzačov bolo vylúčených (?!). Celková zákazka 1.762.995,72 Eur.

Člen komisie v súťaži návrhov na „Cezhraničný online systém“ pre Centrum pokročilých technológií Bratislava n.o. Víťazný
návrh InterWay, s.r.o. Btw: súťaž návrhov je najmenej transparentný spôsob obstarávania.

Ani som nechcel reagovať ale to sa nedá. Takže poďme od začiatku:
ad Ferrari a ÚGKK: rád si pozriem nielen svoje jazdenie na Ferrari, predpokladám výstrel naslepo ale ok, snaha bola. Nevyšlo.
ad EMM a ÚGKK: ani jednu z uvedených zmlúv som nepodpisoval, nepripravoval, dokonca som v tom čase ani na ÚGKK nebol
ad Kopáčik a Cheben: nepoznáme sa ale čoskoro budeme musieť skočiť na kávu, ideálne do DoubleM
ad VO na AOS LM: prvá z uvedených súm je za rámcovú dohodu na 4 roky, je vhodné si pozrieť súťažné atď. Ďalej by som na Tvojom mieste oslovil uchádzačov prečo dali takéto ceny. Narážka na moje spojenie s D/L/M je dosť mimo, keďže v tej firme nepôsobím od roku 2010. Druhá súťaž pokiaľ ma pamäť neklame nemala víťaza Lynx, dokonca nebola ani na IKT. Opäť by sa zišlo lepšie štúdium podkladov.
ad súťaž návrhov, neviem či je to najmenej transparentný spôsob obstarávania ale je fakt, že spôsob nevyberajú členovia komisie. Tvoje návrhy na to ako korigovať súťaž návrhov očakávame tu: Obstarávanie IT formou súťažných návrhov
PS: mám dve teórie, buď máte z toho čo môže platforma dokázať strach alebo som Ti niečo strašné urobil. V každom prípade mi to môžeš povedať aj osobne keď budem na MF.
PPS: volám sa Cheben, na konci nie je mäkčeň.

1 Like