Stretnutie komunity

Padol návrh, že by sme sa mohli stretnúť aj osobne. Tak skúsme navrhnúť nejaký vhodný termín a témy. Predbežne diskusia o opatreniach, ako ich presadzovať, ako sa zapojiť a voľná debata.

Stretnutie by bolo niekedy večer cez týždeň, z iných meetupov nám dobre fungujú štvrtky po 18. hodine.

Hlasovanie za termín:

  • pondelok 4.1.2016
  • utorok 5.1.2016
  • streda 6.1.2016
  • štvrtok 7.1.2016
  • piatok 8.1.2016
  • pondelok 11.1.2016
  • utorok 12.1.2016
  • streda 13.1.2016
  • štvrtok 14.1.2016
  • piatok 15.1.2016
  • pondelok 18.1.2016
  • utorok 19.1.2016
  • streda 20.1.2016
  • štvrtok 21.1.2016
  • piatok 22.1.2016
  • pondelok 25.1.2016
  • utorok 26.1.2016
  • streda 27.1.2016
  • štvrtok 28.1.2016
  • piatok 29.1.2016

0 voters

2 Likes

Dovolim si este navrhnut ze by bolo dobre si obmedzit program. Ak si predstavim meeting 30 ludi a kazdy bude diskutovat o niecom inom, tak sa zmysel moze rychlo stratit.

Suhlasim. Aspon predbezna agenda, casovy plan a nemilosrdny moderator, to je must ! Tema je velmi siroka, nazory tiez. A bol by som velmi rad, keby som sa dozvedel nieco o bode “s.d: ako dalej”. Z toho sa bude odvijat mnoho podstatneho.

Urcite ano. Toto vsak nema byt meeting, ale skor neformalne stretnutie. Meeting s viac ako 5 ludmi uz aj tak nema vacsinou nejaky hlbsi zmysel. Moderovat diskusiu 30+ ludi je uplne nemozne.

Ak mate nejake navrhy co by ste chceli pocut alebo dokonca mozno aj povedat, tak sem s nimi. Ja predstavu mam, ale nechcel som to prilis rozpisovat, aby som nezabil nove napady.

[quote=“jsuchal, post:4, topic:1093”]
Moderovat diskusiu 30+ ludi je uplne nemozne.
[/quote]WTF ? :slight_smile: To snad nie, sam som odmoderoval par valnych zhromazdeni a niekolko klubovych vecerov kde bolo 30+ ludi a nebol v tom ziadny problem :smile:

Ale aj hlucikovy neformalny networking ma urcite svoj vyznam. Za seba mozem povedat ze by som sa rad dozvedel viac o:

  1. Co dalej s s.d (bude z neho napr. OZ alebo ostane volnym neformalnym zoskupenim ludi) ?

  2. Nemoze kazdy vediet a robit vsetko. Problematika zahrna veci pravne i technologicke. A tie technologicke su tiez velmi rozmanite a pochybujem ze jedna osoba obsiahne vsetko od cloudu cez cobit, itil, togaf az po detaily suvisiace s tvorbou webovych stranok. Planuje sa teda vytvorenie nejakych WG pre jednotlive temy ?

dakujem

OK, tak za seba: ryba smrdi od hlavy. V nasom pripade od Studie Uskutocnitelnosti (SU). Osobne nevidim dovod, pokial teda nerobis system na odpocuvanie pre SIS, alebo na dialkove ovladanie protilietadlovych rakiet, aby SU neboli verejne dostupne a aj verejne pripomienkovane este pred schvalovanim. Vidim v tom vyhodu aj pre zadavatelov a schvalovatelov, za ktorych velku cast rizika a zodpovednosti moze zadarmo prevziat komunita.
Cize otvara sa tu tema samotnej definicie obsahu SU (ktora napriklad vyzaduje presne konfiguracie HW az na jadra, a pritom este nik nepozna ponukane riesenie, alebo rozdeluje systemy na Agendove a Zivotne situacie co vnimam ako velmi nestastne, lebo ak ma byt elektoronizovany proces efektivny musi mat aj svoju Agendovu aj verejnu cast, inac sa zas len prida byrokraticka praca uradnikom).
A dalsia tema je proces verejnej diskusie pred schvalenim SU. Ak by cela Platforma dosiahla iba toto, pokladal by som to za obrovsky krok vpred. A tu by bolo dobre aby IT-ckari reviewovali vecnu cast, a financni odbornici CBA.
BTW: Uz len ziskat aktualne templejty na SU, prilohy SU a CBA je celkom narocne :wink: co by asi tiez nemalo byt … ci ?

2 Likes

Tentokrat ideme tymto smerom. + asi nejaka prezentacia na uvod. +1 za pouzitie WTF! Nikoho neurazilo a este som sa zasmial! :smiley:

Otazky su super, mam na ne odpovede:

  1. Zvazujeme rozne pravne formy. Zatial to vyzera na o.z.
  2. WG su zaujimavy napad, otazkou je ci chceme vytvarat paralelny vesmir k pracovnym skupinam na MF. Toto je dobry namet na diskusiu.

Presne tak, toto je pre nas celkom klucova vec od zaciatku (vid vyzva) a budeme na nej trvat. Prve kroky k tomu sa uz deju. Na otazku “Komu vadi vacsia transparentnost a participacia verejnosti?” sa bude odpovedat velmi zle.

AD2 tak som to nemyslel, ze by vznikali tienove pracovne skupiny. Skor mi islo o specializaciu participantov po skupinach a mechanizmus vzajomnej informovanosti a koordinacie aktivit. Aby sa zvladol rychly rast. Ak ked nesnezi, toto je momentalne snowball efekt.

1 Like

Ja by som nadviazal na to, ze problematika je velmi siroka tym, ze jeden z vystupov s.d by podla mna mal byt akysi sprievodca problematikou pre laikov, novinarov, odbornikov z inych oblasti. Zacat mozeme Slovnikom pojmov, potom by to chcelo strucne (v ramci moznosti) vysvetlit zakladne procesy, nakreslit k tomu diagramy. Nad tym moze byt dalej popis sucasneho (minuleho) stavu a navrhovanych zmien. Na najnizsej urovni mozu byt linky na diskusie na s.d a oficialne dokumenty. Idea je taka, ze dokym clovek dojde az k uplnym detailom ziska high level pohlad na to, co vlastne znamena a zahrna informatizacia a digitalizacia Slovenska.

3 Likes

Este dodam, ze som ochotny “robit Hriba” a pytat sa laicke otazky o komplikovanych temach a spisovat ich do zrozumitelnej slovenciny. :slight_smile:

3 Likes

Robit hriba… Tak tipujem, ze toto zludovie :slight_smile: . ten sprievodca pre novinarov je super napad. S tym mozem pomoct, ak sa to vidi viacerym dobre. Je fakt, ze sledovat tie nekompetentne a povrchne reportaze v tv je dost trapne.

Vyrabat presskity moze vyrazne pomoct…ale podat komplikovane veci jednoduchou, pochopitelnou, nespolitizovanou a zaroven strucnou formou tak aby laicka verejnost rozumela a zaroven sa odbornik neuskrnal nie je vobec lahke. Tu by sa zisiel clovek so skusenostami. @robert.kuchar ak si trufas mas moju podporu.

Prosim Vas ani jeden termin mi nevyhovuje. Nie som priamo z Bratislavy. Bude stretnutie aj niektoru sobotu v roku 2016. Bude stretnutie aj na vychode Slovenska v Kosiciach alebo vo Vysokych Tatrach.

2 Likes

Peter ma dobry point. Na oboch koncoch republiky su sikovni ludia, ktori maju zaujem nieco robit. @jsuchal su nejake plany na “rollout” :slight_smile: platformy ?

Uvidime ako dopadne toto stretnutie v BA, potom mozeme rozmyslat dalej.

kde sa konajú stretnutia ?

Zatial prve planujeme v BA.

mozem vediet predbezne miesto konania ?

K teme stretnutia si tiez dovolim podotknut, ze nie kazdy je v BA. K niektorym odbornym temam viem urcite prispiet pripomienkami ci nazormi a velmi rad a ochotne sa zapojim, ale je pre mna nerealne fyzicky sa presuvat na opacny koniec krajiny kvoli kratkym stretnutiam… :cry:

Ak to ma byt nieco tienove, tak mimo BA :grin: Priklanam sa k ZA, alebo BB, HOCI ani MT nie je na zahodenie :stuck_out_tongue: