Stretnutie komunity

Pozorujem tuto diskusiu (ci ako to nazvat) jednym okom ako nestranny pozorovatel, a pripomenulo mi to dve (mozno podobne) situacie, ktore som zazil.

Pred rokmi o mne jeden clovek verejne aj neverejne rozsiroval, ze som vytuneloval jednu firmu a chystam sa na dalsie podobne aktivity, pricom to boli uplne nezmysly. Ani po dlhom rozmyslani a otazkach akonfrontaciach som nevedel prist na to, ako na take nezmysly vobec prisiel a preco to siri. Az asi po 2 rokoch sa zistilo, ze mu to suverenne ako fakty podal nas spolocny znamy, ktory tym chcel v danej chvili prekryt ine nezrovnalosti a odviest pozornost. Prijimatel tejto kuloarnej informacie ju siril dalej v dobrom umysle, aby varoval inych pred diablom a grazlom skryvajucim sa v mojej osobe, a netusil, ze siri stopercentnu dezinformaciu.

A tiez sa mi stalo, ze mi niekto pripisoval obchodne aktivity a vlastnictvo firiem, s ktorymi nemam nic spolocne. Az vyslo najavo, ze browsoval obchodny register a nevyhodnotil, ze nositelom rovnakeho mena a priezviska moze byt viac nezavislych fyzickych osob.

… tak sa @_insider aj @skdd zamyslite, ci nahodou nemoze ist o nieco podobne aj v tomto pripade.

Zdravim. Myslim, ze z podstaty toho, ze som v zavere projektu riadil slovensko.sk, eHealth a v minulosti sedel v RV eskn a jano suchal ma v rtvs nazyva filantropom/platenym prikyvovacom, chce velku mieru fantazie, ze som za slovenskom.digital.
Prispievam tu pod svojim menom do diskusii, kde viem pomoct a to je cele. Pracoval som poslednych 5 rokov na statnych projektoch a som na svoju pracu a pracu mojich kolegov hrdý a nijako to neskryvam.
Osobne by som odporucil, aby signatari slovensko.digital zverejnili kde pracovali a pracuju na opis projektoch. Je ich tam viac a oni sami, alebo ich ludia pracovali na zasadnych dodavkach a poziciach v opis. Nech sa vyhneme postupnemu odhalovaniu a znizovaniu kreditu tejto platformy, ktorej aktivitu vo vela smeroch kvitujem.

5 Likes

Veľmi dobrý postreh. Cením si, že ste takto skočili do jamy levovej. A otvorene sa priznávate ku všetkému - to je tá správna cesta a nech si na základe toho každý urobí o vašich motívoch úsudok každý sám keď bude mať relevantné info. Odporúčam @skdd prisúpiť k tomu rovnako a potom nebude musieť reagovať na invektívy lebo každý si urobí úsudok sám. Transparentnosť je ten naj liek na tieto neduhy.

1 Like

MIJU, aby sme predisli nedorozumeniu, netreba brat moj prispevok ako “priznanie ku vsetkemu”, co znie ako keby som priznal svoje viny :slight_smile: Ja som spolu so stovkami ludmi odviedol kus dobrej prace v slovenskej informatizacii, aj ked v tejto komunite s tym vela ludi nesuhlasi. Ja pisem to, ze som to nikdy neskryval, stojim si za svojou pracou, nebranim sa rozumnej diskusii a otvorene pod svojim menom prispievam.

MMI prosim ta, pred tym ako zacnes vypisovat taketo hluposti si velmi dobre prever suvislosti a fakty. Majitelom a konatelom firmy EMM je Jozef Chebeň, zhodou okolnosti ide o mojho otca.

S Michalom Chebenom (bez makcena na konci) nemame absolutne ziadne rodinne vazby a teda keci co tu pises o autach, zakazkach etc. su na mile vzdialene od reality a hranicia s ohovaranim.