Stretnutie komunity

V klude spravte hlasovanie na paralelne stretko.

Chlapi, ale ved kludne vieme cez Youtube vysielat priamy prenos … a to z viacerych lokacii … k tomu staci len obrazovka, mikrofon a repraky … Ved uz ani premier nelieta vzdy do Bruselu a urobia obcas videokonferenciu … :slight_smile:

5 Likes

Suhlasim ze slovensko.digital by mohlo zvladnut aj digitalnu formu stretnuti, nielen analogovu :smile:

1 Like

Toto neni problem pokial ide o miting, nie neformalne stretnutie niekde v krcme. Ale prezentacie a tak urcite budu online dostupne. Streamovanie mozeme skusit.

OK dobre boli aj Kosice ale moze byt aj ine mesto. Nech sa rozhodne väčšina ludi ze kde chce mat stretnutie po Bratislave

Stretnutie bude 14.1. o 19:00 v Nervosa Restaurant, Zámocká 30, Bratislava.

Program:

  • Krátka prezentácia o aktuálnom stave a ďalších krokoch iniciatívy Slovensko.Digital
  • Brainstorming o zapájaní a rozširovaní komunity
  • Voľná diskusia

Vstup voľný.

FB event: https://www.facebook.com/events/1663244213914942/

Pripravili sme sli.do kde sa mozete pytat otazky a hlasovat za ne. Ucast vyzera byt velka, preto takto. https://app.sli.do/event/rpojyufu/ask

1 Like

Subjektivny feedback:

PLUSY
pomerne kompaktna a zmysluplna prezentacia myslienok a cielov

dobre technicke zabezpecenie (simultanne prezentovanie na platnach, ozvucenie)

hojna ucast (podnik bol natrieskany)

MINUSY
pozvat na akciu GR NASES, verbalne ho privitat a potom ho cely cas nechat postavat v kute pri dverach lebo si nemal kam sadnut je poriadny organizacny faux pas

to ze recnici sa nepredstavili vobec alebo len krstnym menom sa mi zdalo zvlastne

to ze core team zakladajucich clenov bol na prezentacii vymenovany ako Jan S., Jan H., je nejake divne. Toto sa vyuziva v mediach pri obvinenych osobach resp. osobach v trestnom konani, posobilo to na mna zvlastne. Okrem toho v stanovach figure ako zakladajuci clen este jedna osoba, o ktorej nepadlo ani slovo. Preco?

zaver dojmu:
odprezentovane boli myslienky a ciele davajuce aj zmysel, mobilizujuce komunitu. Prezentovala skupina poloanonymnych ludi formujucich o.z. s nejasnym financnym pozadim a zazemim.

Mrzi ma, ale na mna to naozaj takto posobilo. Mal som pocit (co sa tyka transparentnosti a otvorenosti) ze obuvnikov syn chodi bosy. Neda sa chciet od okolia trasparentnost a otvorenost a pre slovensko.digital ju pouzit iba ked sa to hodi.

2 Likes

Mne sa nepodarilo prist na stretnutie, ale rad by som videl odpovede na zaujimave otazky co boli na sli.do…

Podporujem navrh

Ad transparentnosť: zodpoviete všetky zmysluplné otázky zo sli.do?

Preco? Emailom sme mali vykomunikovane, ze moze prijst a necakame od neho nic. Sme radi ze prisiel a diskutoval. Bol to najvyssi predstavitel VS co prisiel, preto dostal privitanie.

Ano, to je pravda. O zaciatku vyzvy bol Miso Cheben prave clovek co chcel ostat v anonymite. Ma neuveritelny prehlad a skusenosti, ktore nam velmi pomahaju. Zalozenie o.z. bol ten moment, kedy vyjst z anonymity. Vygooglit si linkedin kazdeho z nas nie je dufam pre nikoho problem.

Ehm. Prepacte, ale toto beriem len ako vtip.

Kedze to financne pozadie a zazemie je naozaj stale nejasne aj pre nas samich, tak nemozeme byt konkretni. Az budeme mat podpisane zmluvy a spoluprace, tak ich mozeme zverejnit. Zverejnili sme vsetko co sa v tom okamihu dalo. Neviem ci chceme ist do transparencie typu - “oslovili sme tychto 50 firiem a tito 45 nam povedali predbezne ano a este sa uvidi”. Podla mna to nema zmysel, radsej by som ten cas venoval niecomu co zmysel ma. Ci?

1 Like

Ano, vsetky otazky zodpovieme.

Prosim neber to ako utok, tak to myslene nebolo. Ale veril som a stale verim ze core team stoji o feedback z okolia. Aj iny ako bezmyslienkovite suhlasne pritakavanie a radostny potlesk Young Guns.

Jedna vec je nieco zmysluplne robit a druha vec to zmysluplne prezentovat. V pripade s.d a jeho cielov su obe veci dolezite. Nevnucujem tento svoj nazor. Ale s.d ziskava medialny vytlak a cas volieb sa blizi. K medialnemu spolitizovaniu celej aktivity alebo jej spochybneniu pri nevhodnej komunikacii je len krocik.

Budem rad ked sa zverejnia slajdy v povodnom zneni ako boli odprezentovane. Je mozne ze priezviskove skratky som si zle zapamatal, a v tom pripade sa okamzite verejne ospravedlnim na tomto mieste.

Nie, priezviska sme mali naozaj uvedene len formou skratiek.

Kazdy z 3 clenov core teamu (Jano Suchal, Lubor Illek a ja) sme sa uz verejne vyjadrovali. Takze je jasne, ze sa nikto neskryva ani nezamlzuje (co som teda ja chapal z tvojho komentaru). Skor to bolo nedopatrenie a chyba pri odladeni slajdov. Tento konkretny slajd beriem na seba - mea culpa. Nabuduce sa kludne staci spytat na mieste, nehryzieme a dokonca sa rad zoznamim aj osobne :slight_smile:

V komunikacii o evente, ktora bude teraz nasledovat, to napravime.

Ostatne body beriem ako snahu pomoct nam nabuduce spravit to lepsie a snahu o konstruktivny feedback (o ktory samozrejme stojime). Teda az na ten zaverecny komentar o tom ze prezentovala “skupina poloanonymnych ludi formujucich o.z. s nejasnym financym pozadim” - ale no. Ved nebudme jak v Novom Case. Da sa to aj korektnejsie povedat …:slight_smile:

1 Like

:two_men_holding_hands: napodobne, len k tomu potrebujem mensiu koncentraciu ludi na meter stvorcovy, aby to bolo vobec mozne :smile:

:innocent:

myslim, ze menej zaboli ked to napisem ja na platforme ako keby to niekedy neskor napisal naprikad ten redaktor v Novom Case :wink:

ved hej, rozumieme si. Na mna funguje aj normalny feedback, netreba to ani davat aj v tom komunikacnom style Noveho Casu :slight_smile:

jasne :smile:

1 Like

Začína to byť v komunite celkom zaujímavé. :slight_smile: Zdá sa, že prvé vymedzovanie si postavenia nastáva.
Pán Kopáčik (dlhoročný člen všelijakých výborov a samozrejme aj poberač / požierač OPIS peňazí) nie je celkom spokojný s pánom Michalom Chebeňom (dizident v utajení :joy:) btw: vypalovač z UGKK, ktorý sa nehanbil prísť ako bežný úradník do práce na Ferarri.
Kopáčik :innocent: tam má svojho Illeka s ktorým vytvoril za púhych 225 tis.Euro tento skvelý dokument o bezpečnosti registra fyzických osôb (rozpočet aj dokument tu: http://ulozto.sk/soubory/OPISinsider/dokumenty-projektov-opis/ )

Pana Chebena nepoznam.
Ano, som volenym clenom rady ISACA Slovensko a za to, co toto zdruzenie pocas svojej existencie dokazalo a robi sa urcite nemusim hanbit. A robim to roky bez akejkolvek financnej odmeny.

Bezny uradnik som nikdy nebol a na ferarri som nikdy nejazdil ani ako sofer ani ako spolujazdec.
O sume 225t € za akykolvek dokument na ktorom nasa firma mohla pracovat a bola financne odmenena mozem akurat tak snivat (ci uz hradeny z OPIS prostriedkov alebo rozpoctu zakaznika z privatnej sfery). S UGKK som nemal a nemam nic spolocne.

Toto cele je dost nechutne…

Z dokumentu:

Tento dokument je vlastníctvom spoločnosti DITEC, a. s.

:smiley: Takze vitam citatela diskusii na zive.sk, ktoreho sme prave mali jedinecnu moznost vidiet ho mimo svojho prirodzeneho habitatu - jeho spravanie je znacne zmatene.

PS. Technicka, taketo hluposti mam mazat, alebo to tu nechame for-the-record?

Nemáš fotky, značku toho ferrari? Určite nakradol na katastri na tie autá - vraj má ešte lambo. Na katastri podpisoval akceptačné protokoly ďalšiemu utajenému členovi skupiny - Basilovi kým bol ešte v nesse. Treba sa pozrieť na ja zákazky EMM, kde je jeho otec alebo strýko Jozef Chebeň.
Je to pekná banda. Každý sleduje svoje záujmy.