Registrácia na voľby poštou zo zahraničia alebo voličský preukaz

Este k tomu kocurkovu s Obcianskymi preukazmi… Ked sa clovek odhlasi z trvaleho pobytu tak musi vratit OP. To znamena ze ak zijete v cudzine a poctivo ste si odhlasil pobyt (tak ako to zakon vyzaduje) tak nemate ziadny pristup do vasej el. schranky…
Ako jedna z prvych funcii OP bola moznost nahlasit zmenu pobytu>Takze sa prihlasis s novym OP, zrusis si trvaly pobyt na SK a vratis OP :smile:

Vacsina ludi co ziju v cudzine dlhodobo ma stale registrovany pobyt na SK.

ja nepoznam ziadny generator pdf ktory by fungoval v javascripte…

Mozno by sme to mali my pushnut, nech ludia maju dovod si vyskusat ZEP… A toto by malo byt spravne riesenie…

To ako chceme urobit v mobilnej aplikacii?

To znamena, ze niektore maju? Ktoré? Je o tom nejaká info?

Ono ta funkcie je ohlasenie pobytu v zahranici, nie odhlasenie trvaleho pobytu…

Ja som si chcel tiez ohlasit pobyt v zahranici, ale uz bol akosi vydany win10 a na stranke slovensko.sk som nemohol podpisat ziadost
Navyse ked som to chcel podpisat aj pre moje dieta, tak to chcelo este dake pisomne blbosti posielat, tak ani to som este dako nezvladol.

Ale suhlasim, ze ked si niekto chce odhlasit trvaly pobyt, tak strati obciansky preukaz. (Aj ked nechapem preco, lebo stale je obcan)

A na druhej strane mozete mat aj viac trvalych pobytov (npr aj v CR aj v SR)

Velke obce maju napriklad:
Nitra ma: volby@nitra.sk
Petrzalka ma e-mail na konkretnu uradnicku.
male obce maju casto iba jednu e-mailovu adresu…
Je to taky klasicky slovensky gulas.

Myslim ze by ziadna obec nemala odmietnut ziadost ak pride na ich “hlavny” e-mail.

To znamená, že sa musí súbor uložiť do telefónu, v telefóne upraviť, a prekonvertovať do PDF…

Takže pozná niekto nejakú aplikáciu ktorá toto umožňuje?

Ak nie, tak jednoznačne treba použiť aj PC… A normálny kancelársky balík ktorý to skonvertuje do PDF po vyplnení… A keď už sme na PC, tak to môžme podpísať aj ZEPom :smile:

A ináč koľko je ľudí ktorí môžu túto službu využiť ktorí majú prístup k tabletu a nemajú prístup k PC?

zatiaľ som tam implementoval vytvorenie formuláru pre hlasovací preukaz bez splnomocnenia…

Čo si myslíte, že na tom treba ešte upraviť?

@Scholtz PDFko chcem robit s jspdf.com (js+html5)
podpis chcem ziskat s napr jSignature
@peterPPP vytvoril workflow aby to bolo trosku viac simple - najdes na volby_verzia_01.pdf

K tomuze vela kecania, malo kodu - bohuzial cas mam az v noci. Dneska mam v plane mat prve generovane PDFko odla toho workflowu…

Požiadal som o stiahnutie súborov, ale vyzerá že tam majú nejaký delay… Už máš tú knižnicu, je to voľne dostupné, a údaje sa neodosielajú im na server na spracovanie?

To vyzerá pekne :smile:[quote=“marsher, post:47, topic:893”]
K tomuze vela kecania, malo kodu
[/quote]
To bolo skôr myslené na všetkých analytikov čo sa zapojili do diskusii… ale mohli by sme to všetko robiť verejne…

Ak by sa dalo vytvoriť PDF s tým podpisom, tak by to bolo super, akurát vidím problém v 2 veciach:

  1. ako odfotiť pas cez webstránku
  2. ako obísť fakt, že na oficiálnych dokumentoch pre žiadosť o hlasovací preukaz na spodku je napísané, že sa vyžaduje osvedčený podpis

jspdf -
mam, MIT license, prave ju idem prvykrat vyskusat, je to cisto client-side

jSignature-
ano :smiley:

Pas cez webstranku - dve moznosti. naloadovat do JS (nie neviem ako a ci, zatial) alebo dat pred stiahnutim vyplenych a podpisanych doumentov varovanie ze treba poslat aj foto pasu.

Podpis - ak si dobre pamatam @PeterPPP tu pisal ze akceptovali uz napr. podpis na tablete.

Verejna diskusia - Slack je na komunikaciu o detialoch o nieco vhodnejsi. Tu by to bolo zaspamovane rychlo a ak by sa kazdych par krokov pridal dalsi ‘analytik’ tak to nespravime nikdy…

Mozno by sa to dalo nacitat cez hex dump obrazku alebo base64…

J, cca nad tymto som uvazoval zatial (konkretne b64 ) :wink: tak by som to vedel v jsPDF dat aj priamo do toho PDFka…

Možno to je vpohode pre voľbu poštou a pre hlasovací preukaz nie…

Sidenote - jsPDF je skvele. To si musim zabookmarkovat :).

Vyskusam. Zajtra by som snad mohol uz vediet aj podpis brat, tak to poslem za seba.

super chalani. paradka, ako sa to hybe :slight_smile:

btw, napadol ma k tomu taky mensi biznis model. keby to bolo aj freemium, ze to cloveku vsetko spravi. ale keby si to chcel dat rovno postou poslat. tak za par eur by sa mu to aj odoslalo postou?

Napad fajn, ale to by uz bolo treba narabat s osobnymi udajmi server-side. Ale nieje problem to spravit vpodstate.

z osobnymi udajmi je tam aky problem? neda sa to nejako pravne osetrit? ( ze ludia s tym budu suhlasit?)

Prakticky ziadny, iba ze nie je pekne ked od teba niekto na server chce poslat scan pasu…

1 Like

Pekne to je ak s tym suhlasi (ja napriklad obcas na server scan ID poslem, naposledy pre Coinbase).

Ako… nieje problem to zabezpecit, data drzat tak kratko ako sa len da atd. Skor sa mi to nechce riesit koli zodpovednosti, lebo akokolvek male tak riziko ze data leaknu tam je. Porozmyslam este.

ako to je uz tunning na druhu toho celeho. imho uplne staci ten basic. ako MVP to staci urcite… hlavne nech to je easy.

ak by bolo casu a zhodli sme sa, ze pome dorobit aj to, ze to vie rovno posielat postou… tak mozme. ale tak ci tak tam musia byt oba tie procesy.

preto by som najskor spravil ten prvy a potom dorabal toto.

btw, ste sa syncli vsetci? ktory je aktualny git pre spolocnu verziu?