Registrácia na voľby poštou zo zahraničia alebo voličský preukaz

No ja v tom druhom gite este nie som, ale myslim ze ako alternativa pre tych co chcu ziadost podpisat cez zep moze byt to co som urobil ja… myslim ze tomu chyba iba dorobit vzorove formulare pre hlasovanie postou.

Btw… Mne sa zda ze pre vyziadanie volicskeho preukazu naozaj treba osvedceny podpis (resp ZEP) pre ziadost, lebo to je dole napisane… Preto mozu existovat aj 2 verzie tohto subezne… Jedna co to bude vytvarat iba v html a js, a druha co vygeneruje dokument pre podpisanie do zep…

1 Like

Hopla :). Pridal som ta ako collaboratora. Idem prave pushnut…

Inak hej asi mozu byt 2.

Dik, ale stale to dako nevidim…

Nechces dat radsej link kde to je? :smile:

jaj kua :slight_smile: dneska mi ide… https://github.com/marsher/volby-zo-zahranicia

Zatial je tam iba velmi basic struktura. Plus som to este nikam nenasadil, to asi az ked to bude generovat prve PDFko

Nestačila by iba html stránka? Bez PHP… aby to bolo doveryhodnejšie a rýchlejšie? :smile:

Stránku http://volby.scholtz.sk som dokončil… Teda nájdenie žiadosti, nájdenie miestneho úradu a emailu zaberie menej ako minútu…

Ideálny ďalší postup si myslím, že by sa to malo podpísať do zep a poslať na úrad… Vyplnenie údajov zaberie 2 minúty, a podpísanie do zep pre osobu čo má certifikát v OP a nainštalovaný software pre ZEP zaberie cca 2 minúty (hľadanie čítačky :smile: ) Odoslanie emailu zaberie 2 minúty. Takže celý proces môže byť zvládnutý za 7 minút aj pre menej skúsených užívateľov…

Otázka teraz je, kde by mala byť umiestnená… Na mojej doméne to asi nie je najsprávnejšie…

Keď to preženiem, tak ani hosting nebude treba :smile:

@scholtz Vobec neprehanas, povodne som uvazoval ze ak by som to dal napr. do AWS tak na to staci S3 :D.

Nj, to som si tam dal pre vlastne pohodlie hlavne…
Tak ci tak budem potrebovat server-side skript aby som vytiahol obce z DB.

Mozme dat DB priamo do stranky, akurat ze to bude cca 300kb … ale pri dnesnych rychlostiach je to dost zanedbatelne… ked iba jquery ma 100kb, bootstrap dalsich 200kb, a pod…

1 Like

Necham to zatial na Yiicku kym spravim aspon prvu verziu, v tomto priapde bude easy to prehodit z neho na ciste HTML kedze cely kod je defacto v JS. Napr. ak sa nakoniec predsalen rozhodneme ist cestou co navrhol @mtruban s posielanim tak sa nakoniec aj tak hodi back-end :wink:

@Scholtz neviem presne ako funguje ten novy EP (nemam)
Prvy feedback k tomu Webu. Si super-rychly, klobuk dole. Ja som rad ze stiham po praci a family.
Z uzivatelskeho hladiska treba tu navigaciu maximalne zjednodusit - minimum moznosti (prilis vela moznosti len zneisti ludi) Skuseny pouzivatel si to bude vediet najst a vyplnit aj sam.
Cielime na prvovolica ale aj na starsich ludi co chodia robit na tyzdnovky a maju prvy smartfon. Idealne mierime na smartfon (aj ked to je webstranka) a malo by sa to dat cele cez ten telefon/tablet vyriesit.

Takze mozno nedavat 4 rozne suborove formaty ale radsej iba jeden a to tak aby sa dal hned aj podpisat v telefone.
Samozrejme bude to fungovat aj na normalnom pocitaci ako webstranka a tam by sa tie extra moznosti mohli kludne zobrazit aj s vysvetlivkami.

Snad to dava zmysel.

2 Likes

@Scholtz @marsher Paci sa mi napad dat databazu priamo do stranky.
Stiahne sa to ked si to clovek otvori.

@PeterPPP Jo to by slo. Je pravda ze je mala…

@all

volby.marosbartko.eu/web

Nevyzera to 2x najlepsie zatial ale skor sa snazim aby to bolo jednoduche a funkcne zatial. Pekne to spravime potom, to nieje problem :).

Co funguje -
Ziadost volba postou - mam TP
Ziadost volba postou - nemam TP

Nefunguje ale je rozpracovane -
Podpis
fotka ID document
Ziadost volebny preukaz
vyber uradu
Preview PDFka na mobile

Pokracovat budem dneska v noci/cez weekend.

1 Like

@marsher Obcas by si to mohol dat na git…

Ja pouzivam git pre windows, a tam si iba vytvoris adresar kde to chces spravovat a vsetko co tam zmenis (ked to npr nahras zo servera) tak sa to pushne na server… (Niektore subory sa daju odkliknut ked ich nechces nahravat (prihlasovacie udaje do db npr))

Je to fakt easy, a myslim ze by som mohol pomoct…

to co je na webke je na gite :wink: develop branch.

aha… super som si nevsimol druhu branch :smile:

@mtruban
projekt sa rozbehol velmi dobre - najlepsie by bolo ak by si sa pozrel aj na Slack
Je tam testovacia verzia co vyzera velmi dobre (dokonca aj s podpisovanim)
Mam zopar dotazov - poslem na mail.

vies mi poslat invite na slack? (alebo nemyslel si marshera? :slight_smile:

@mtruban poslal som ti pozvanku na tvoj mail co som nasiel na tvojom blogu
iny nemam

Čaute … vytvoril som templát aplikácie pre generovanie žiadostí o hlasovací preukaz alebo o voľbu poštou.
Demo aplikácie je na www.cybest.sk
Zdroják je na GitHube: https://github.com/cybest/volby-na-dialku
Možno by sa na to dala pripojiť funkcionalita, ktorá už je urobená …

1 Like

@DrZanik Dakujem za prispevok. Tvoj web sumarizuje volebne informacie na jednom mieste a generuje aj tie formulare. Velmi dobre. Za posledne dva dni je to tretia verzia.
Ja by som sa chcel sustredit na jednoduchost a moznost to vyplnit na telefone. Takze layout bude musiet byt tomu prisposobeny (menej textu a maximalne zjednodusit)

Momentalne je velmi slubne rozpracovana verzia ktoru zacal @marsher a ktora umoznuje aj podpis na obrazovke (ziadne tlacenie alebo scanovanie)

http://volby.marosbartko.eu/web/

Takze by sme sa radi sustredili asi na tu verziu. Uz sa pridal aj @Scholtz a @mtruban

Potrebovali by sme urcite pomoc s vela vecami - chcel by si sa pridat? Je lepsie ked budeme tlacit jednym smerom vsetci - obzvlast ked je malo casu…
Vyzera ze to tvoje je super-zorganizovane. Potrebovali by sme pomoc s organizaciou databazy (e-maily, adresy) ktora je absolutne nevyhnutna. Mohol/chcel by si pomoct?