Slovensko.sk ani drsr nie je podporovane cez win10

Win10 je tu už nejakú dobu, a podpisovanie cez dsigner stále nefunguje pod win10. Určite to nie je problém win10, keďže som rozbehal FastZep pod win10.
V dôsledku toho nemôžem používať stránku slovensko.sk, ani financnasprava.sk s mojím ZEPom v občianskom…

Na podpore to už riešia minimálne 2 mesiace čo som im tam podal ticket.

Nemá náhodou niekto insider informácie prečo je s podporou win10 taký problém? Kedy bude konečne podpora? Prípadne možno by pomohla medializácia problému…

Vraj problem s driverom pre Windows 10. Je k dispozicii novy, s ktorym to ako tak chodi
http://support.gemalto.com/?id=pc_usb_tr_and_pc_twin#.Vk7MovmrSUl

Nefunguje…

Podpisovanie hlási chybu “Core.Sign 4: CryptSignHash - Unable to sign the data.”

Ináč trochu pochybujem, že problém je v ovládači čítačky kariet, keďže podpisovanie v iných aplikáciách ako D.Signer funguje. (Funguje vo FastZep cez štandardné .NETové podpisovacie funkcie, a funguje aj v aplikácii Edane (Verzia pre Javu)

Respektíve, ak máš bližšie skúsenosti s podpisovaním, vedel by si presnejšie rozpísať “ako tak chodí” ?

Dik

Mne to pomohlo. Minimalne sa uz dostanem do schranky na slovensko.sk. Na financnej sprave mi to stale konci chybou.

Nemam skusenosti, su to second-hand informacie od chalanov, co sa motali okolo implementacie overovaca. “Ako tak chodi” = su zname pripady, ked to funguje a su zname pripady, ked to nefunguje.

Mne prihlasovanie do stránky slovensko.sk fungovalo/funguje, nefungujú tie formuláre od D.Signeru ktorými sa podpisujú všetky podania…

Npr:

Ináč ďakujem za odpoveď :smile:

Naozaj existujú známe prípady kedy to funguje? Lebo mne to neišlo po úplne čistej inštalácii win10 (ešte ani antivírak tam nebol) (a nejde mi to min. na 3 počítačoch), a pochybujem trochu že by to mohlo byť spôsobené hardvérom (aj čítačky aj OP som skúšal rôzne)…

Je tu niekto komu to fičí na win10?

Od 29 Júla 2015 pomaly už ubehne pol roka, tak nechápem ako žiadny novinár ani nikto z IT to nereklamuje.

Podla mojich neoverenych info musi drajver pre Win10 podpisat samotny Microsoft. Stoji to dost penazi a dodavatelovi to musi niekto zaplatit. Ale zaplatit to moze iba na zaklade verejneho obstravania. Takze neziadajte od statu, aby porusoval vlastne zakony a nedodrziaval lehoty stanovene zakonom. :-).

driver je podpísaný pre Win10

chyba je niekde v aplikácii D.Signer

Ale ja nechápem tých programátorov v tej firme, keďže podpisovanie cez XZep signer funguje a tiež je to pre .NET a je to z ich portfólia…

Či sa chcú iba nabaliť na štáte?

Bol taký vtip… Viete prečo Bill Gates zarobil toľko na windowsoch? Lebo sú tam samé diery… :smile:

Aha, ja som to takto počul potom s drajverom pre iOS. Zrejme v čase, keď sa to zadávalo, nikto nemyslel, že Win10 bude tak rýchlo vonku, tak to nie je v zadaní. A aby to mohli dodať (opraviť), tak to treba znova obstarať, keďže dodatky sú zakázané. Aby to bolo ešte zložitejšie, tak keby sme bolu úplne rigídni, tak si takéto veci musíte naplánovať v rozpočte dva roky dopredu. Nemôžete totiž obstarávať niečo, čo nemáte v pláne narozpočtované. Neviem, koľkí z Vás to poznajú zvnútra, ale realita je ešte horšia, ako výsledky informatizácie.

To sa to ide fakt znovu obstarávať? Dá sa zapojiť do tendra? :smile:

Neviem, ako to maju zmluvne osetrene. Problem je, ze v statnom sektore sa veci, ktore su inde normalne a prirodzene riesia uplne nezmyselne, hoci vsetci zucastneni vedia, ze je to blbost, je to podla zakona. V sukromnej sfere jednoducho porusis nezmyselne ustanovene zakona, lebo to nikto riesit nebude a su minimalne sankcie. V statnom sektore sankcie su a riesit to bude mozno niekto po dvoch rokoch. Ako priklad uvediem, ze mas 1 minutu rozdiel v casoch priepustky a ckavnutia na dochadzkovom systeme.

Tento tyzden sa mi uz z Windows 10 podarilo prihlasit na www.financnasprava.sk. Pritom minuly tyzden mi to este neslo.

Mne to stale nejde… nieco si si zmenil v nastaveniach pocitaca?

Cielene som nic nemenil. Instalovali sa nejake updaty na windows. Okrem toho som trochu pokusoval s XZep Signer.

Mne XZep signer funguje/fungoval aj pred tym… Skusim pohladat aktualizacie, to by bolo super keby bol problem solved :smile:

V ramci pokusovania som mal XZep aj MSIE aspon raz spustene ako administrator. Ale to je tak asi vsetko nad ramec normalneho pouzivania.

Ak vypisuje chybu “Core.Sign 4: CryptSignHash - Unable to sign the data.” skus IE spustit pod pravami spravcu. Pripadne zapni rezim kompatibilneho zobrazenie pre danu webovu lokalitu (financnasprava.sk) a pridaj si vsetky webove adresy FS do Doveryhodnych lokalit. Niekedy to pomoze a spusti sa podpisovac.

prave tlacitko na internet explorer / spustit ako spravca a vsetko ide ok.

ked si otvorite detail chyby tak sa docitate ze nemate dostatocne prava na zapisovanie do systemu windows…