Recenzne konanie: kDE SI Slovensko?

Dostal som ponuku od MIRRI recenzovat analyticky material k hodnoteniu DESI. “kDE SI Slovensko?” Podarilo sa mi vybavit, ze to sem mozem zverejnit pre pripadne pripomienky od odbornej verejnosti. Ja ich nasledne standardne skonsolidujem a poslem dalej (spolocne s mojimi).

Oficialny termín na nahratie Vašich pripomienok: 02.12.2020. Uvital by som keby to bolo aspon den dva skor, aby som to mohol zapracovat.

Link na material (otvorene na komentovanie):

Datova priloha: (tiez otvorena na komentovanie)

Tak som to prebehol a je to take poslabsie. Je to vlastne akasi sumarizacia DESI indexu, ale nejde to vobec do hlbky, ze preco ten DESI index mame taky aky mame a co treba spravit. Po tomto suhrne faktov su v analyze vlastne uz len dve strany:

a

To mi pride strasne malo. Ved tie odporucania sa vlastne dali napisat aj z executive summary DESI indexu pre Slovensko.

Ono ist do tych indexov a vysekat odtial, ze preco sme napriklad v Open Data tak strasne klesli, co konkretne a preco treba robit, aby sme v eGov indexe skocili hore je naozaj dost roboty, ale presne toto by som od takejto analyzy ocakaval.

Samotny ciel, ze chceme byt vyssie v DESI indexe nejako velmi nerozporujem, avsak mal by som na pamati, ze hnat sa za KPI a nechapat pointu moze byt velmi zradne. Napriklad jeden s indikatorov je “predvyplnene formulare” pricom je zrejme, ze pointa by mala byt uplne zrusit polozky, ktore stat uz vie a hlavne ziadne formulare, ktore nemaju existovat nevyrabat.

Nie je to dlhe citanie, ak niekto mate este nejake pripomienky/postrehy, tak napiste do zajtra je deadline na recenziu. Zapracujem ak to bude davat zmysel.

1 Like

Nakoniec som tam poslal len nejake tri kratke pripomienky, neviem uplne vyhodnotit aky bol ciel tohto analytickeho komentara, vyzera to podla tej druhej prilohy skor na statisticky pohlad na DESI index, co je dobry uvod, ale ak chceme z toho nieco mat, malo by sa ist podstatne hlbsie.

28792 - Jan Suchal - pripomienky.docx (12.6 KB)