Personálne kapacity v štátnom IT / ako ďalej?

Ten stĺpec chápem tak, že to je podiel internistov na tej aktivite.

1400-2100 v hrubom za juniora zo školy. http://www.modrykonik-hlada.com/programatora/

Projekt ktorý škálou je ďaleko pred drvivou väčšinou štátnych.

Mas pravdu vyzera to tak. Ale myslim ze ten plat nie je realny na statnu spravu.

Ja tu len zbieram platy co najdem pre porovnanie s komerciou.

ja to tiez tak chapem, ze to je podiel internistov na predmetnej aktivite

ak by to bola pravda, tak tam idem robit :)…neviem o ake aktivity konkretne ide, nestudoval som tu studiu…ale pre porovnanie moj plat sa pohybuje medzi 2500-2800 EUR mesacne v hrubom a to sa sklada z maximalnych tabuliek, ktore mi vedia dat + odmena + priplatok za riadenie 5 ludi na oddeleni…moja uloha je projektovo/produktovy manazer s tym, ze do velkej miery riadime aj tim dodavatela a aktualny stav nevycerpanej dovolenky u mna je cca 40 dni…

Chlapi to su nakladove polozky … z toho je plat tak 50-60 % … zbytok je rezia (platy sefov, asistentiek, prenajmy, energie, auta… ) rozpocitana na hlavu …

Cut the middleman.

Chlapi to su nakladove polozky … z toho je plat tak 50-60 % … zbytok je rezia (platy sefov, asistentiek, prenajmy, energie, auta… ) rozpocitana na hlavu …

Presne tak, cena za man-day vo firme nie je nikdy plat konkretneho cloveka (programatora, analytika, projektoveho manazera…), lebo je v tom zapocitana rezia firmy. Ale ved to je normalne vsade, ak si date hocico opravit (napriklad auto), tak hodina servisneho technika nestoji dajme tomu 7 eur (co je priblizne priemerna mzda, kedze neviem kolko moze taky clovek zarabat), ale stoji aj 30 eur.

Zaujimavejsia otazka teda je, aka cena za man-day na IT poziciach je trhova a aka je uz premrstena. A potom sa este mozeme dostat do zaujimavej diskusie, ci odhady pracnosti na statnych projektoch su adekvatne, alebo takisto nafuknute.

Opakujeme tu istu diskusiu z Členovia AKVS

Rozlisujme dve veci:

• ked tu nejaka nadnarodna konzultacka robi prietokovy ohrievac a cela jej pridana hodnota je v tom, ze dokaze “vyhrat” obstaravanie. Nasledne doda ludi na urad a nerobi vobec nic. Fakturuje 900 MD.
  • rate za povedzme programatora seniora vo firme. Ak by bol plat 50% z MD 900 eur, tak = 9000 superhruba. Ohlaste sa obcania, kto z vas toto ma.

ja ale potom nerozumiem tej polozke v tabulke - int. pomer

Myšlienka na “marketplace” pre prípadné (IT) ľudské zdroje ako taká sa mi páči a prevedenie, na ktoré sa Janči odkazuje, by stálo za vyskúšanie aj v našich podmienkach…
Viem si predstaviť aj nastavenie v EKS s detailným nastavením tak požiadaviek, ako aj osobitných podmienok, ale aj tak sa mi to nepozdáva… aj z dôvodu automatického uzavretia zmluvy a potláčania “kvalitatívneho” charakteru v prospech (najnižšej) ceny :slight_frown:
… a prípadné overenie splnenia kvalitatívnych požiadaviek v čase, keď už je zmluva podpísaná mi príde dosť po funuse…

Annual report z Australie (digital transformation office).

https://www.dta.gov.au/files/dto-annual-report-2015-16.pdf

Podla mna by stacilo keby sa zo zákona 553/2003 o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme vypustilo obmedzenie, že osobný príplatok môže byť len do výšky 100% tarifného platu. Ak je totiž tarifný plat mladého zamestnanca na úrovni 600 Eur tak ani 100% osobný príplatok nepostačí na jeho udržanie vo verejnej správe.

Vyzerá to tak, že na ÚPPVII sa niečo deje. Skončili všetci externisti? Ako vlastne boli zamestnaní? Na dohodu?

Mám tam infožiadost. Od januára do konca marca boli ľudia na dohody. Aktuálny stav neviem.

takze koli tebe s tym skoncili?:slight_smile:

Vieme prví, eGov padol kvôli infožiadosti. :smiley:

Ale ved v januari externistom martina písala mail že ich obstará do konca januára… Tak asi nakoniec len dohody boli

Francúzi tiež zverejnili best practices pre veľké IT projekty. Kľúčovým z hľadiska úspechu považujú aplikovanie nasledovných 9 princípov:

• Team play, with a recognised project leader;
  • Resolve problems, instead of building (new) solutions;
  • Think big, go small (Agile);
  • Be open and realistic about project goals;
  • Release early;
  • Always simplify;
  • Experiment and innovate;
  • Share and reuse; and
  • Exploit open data.
    :sunglasses:

@trina Dá sa k tomu dostať aj v angličtine?