Nový web korona.gov.sk

Skúsil by som nejaký offline formulár.
Hoci aj v balíku .apk / .exe

Po vrátení na server by používateľ dostal naspäť iba zoznam chybových položiek ( hoci aj s možnosťou pokračovať na webovom formulári ) , prípadne SMS o úspešnom vyplnení / zaregistrovaní.

Inak povzaujem za uplne robit regostraciu na jednom meiste a registraciu nahradnikov na inom mieste (to predsa nemoze dobre fungovat), bud cele organizuje stat alebo cele necha organizovat nemocniciam, ktorym vsak za to zaplati, predsa to nie je mozne robit takto chaoticky änhovoriac o zneuzivani nahradnikov alebo o nevyuzivanii volnych miest (vyzera to na oba pripady)

Snazim sa zaregistrovat na pcr testovanie. Vetko som vyplnil, odlikol ze nie som bot aj podmienky obe ale ked kliknem na poziadat o vysetrenie tak sa chvilu nic nedeje a potom sa overenie, ze nie som robot zrusi a vobec nic sa nedeje. skusil som to cez chrome, brave, edge, firefox potom som to skusil cez mobil a stale ten isty problem.
tu je video ked to mozete vidiet

1 Like

lebo ti debili tam majú modal window, kde musíš ešte raz potvrdiť údaje a napr. mne na menšom monitore ho nezobrazí.

to by vysvetlovalo preco stranka stmavne po kliknuti na poziadat o vysetrenie. ale nech skusam ako chcem, nic na potvrdenie tam nie. niekto asi nenastavil maximalnu velkost modal window to tak vypada.

A post was merged into an existing topic: Covid19 - sledovanie ludi cez mobily

nastav angular.element($(’[ng-controller=formCtrl]’)).scope().form_data.accept_valid_data = 1
alebo zmen podmienku v angular.custom_scripts.js :

	if($scope.form_data.accept_valid_data!='1'){  -- na  == 0
			window.openModalValidData();

potvrd recaptcha, a “poziadat o vysetrenei” to rovno odosle

1 Like

Presne to isté robí aj mne. Win 10, najnovší chorme, aj edge - v oboch prehliadačoch to isté, Na druhom počítači pripojenom do rovnakej siete, cez rovnakého poskytovateľa, s rovnakým chrome to ide normálne. Tak neviem kde urobili súdruhovia pri testovaní chybu.

Keby mal niekto problém, že mu na Koronavírus | Požiadať o vyšetrenie
po vyplnení formulára a stlačení “Požiadať o vyšetrenie ->” len stmavne obrazovka, tak mne pomohlo vo Windows 10 povoliť: “Visual Effects > Animate controls and elements inside windows”.

1 Like

Tento ich formular je zbytocne prekomplikovany a zmatocny. Iba validator nasiel cez 500 chyb. Je zaujimave, ze ini poskytovatelia registracie nemali problem s online registraciou ako napriklad cez moj okres Stare Mesto, oni pouzili web rychlotest-covid.sk. Neviem co je komplikovane na jednom formulari, to musi zvladnut aj prvak na VS ak nie ziak ZS :stuck_out_tongue_winking_eye: Na Chrome ani Firefoxe sa to neda odoslat, lebo pouziva priblby JavaScript do novych okien, stranka stmavne (opacity) a finito. Zbytocne omacky su tam! Na mobile na Androide pod Operou to ide. Je zaujimave, ze standardne sa na developerov kladu poziadavky, ze to musi vsade fungovat a bez chyb. Lenze statna sprava je zvyknuta robit veci iba jednym smerom. Neda sa zabudnut na umorne roky, ked vladol IE, to bol horor a teror v jednom.

A potvrdzujem co napisal Marek_Kacaliak. Je to sice traposina jak bic, aby si uzivatel musel kvoli webu menit nieco v OS, ale fakt tak to je. Treba v System properties > Advanced > Performance > Visual Effects zaciarknut ‘Animate controls and elements inside windows’ (plati pre Win7). Toto keby niekto spravil pred 20 rokmi, tak ho vyrazia. Nonsens. Mne osobne prekaza mat aktivovane tieto animacne efekty vo Win.

Smutne, ze na webe www.old.korona.gov.sk nie je doteraz zmienka o problemoch pri odoslani udajov a ako ich riesit.

1 Like

Caute, neviete nahodou ci sa neplanuje nejaka funkcionalita kde by stacilo vyhladat bydlisko a vratilo by to momentalne opatrenia a obmedzenia pre dane bydlisko a region? Myslim, ze by to bolo sikovnejsie ako stale prehladavat pdfka.

Neviem, či niekto analyzuje všetky opatrenia, ale napr. kompas pomoci sa zameriava na podnikateľské prostredie. CovidHelper agreguje info o liečení, karanténe a pod.
Semafor mapy sú buď MZSR (NCZI) alebo v každom médiu a tiež je veľa vecí na korona.gov

Este doplnam, co mi na tomto webe prekaza. Uz som zachytil novinky ako vypis volnych slotov v dnoch atd, co chvalim, len ako je zvykom v tomto systeme, uzivatel si nemoze vybrat casovy usek, co je povazujem za jednu z najvacsich nevyhod. Da sa to obist tak, ze jednoducho budete dookola rusit svoje terminy, kym nedostanete svoj cas. Co by sa realne robit nemalo. Velka zahada pre mna je rozdelenie toho isteho odberneho miesta na cisla. Najprv som si myslel, ze je to dalsie pracovisko na rovnakom mieste (dalsia “buda”), ale nie je to tak, aj keby to davalo logiku, lebo v systeme maju odlisne pocty slotov, potom som si myslel, ze je to rozdelenie casoveho useku, ze (1) je napriklad doobeda, a (2) poobede. Ani jedno ani druhe nie je pravda, system vam prideli cas, ktory je v poradi, nezalezi na ake subpracovisko kliknete, takisto to ani neznamena, ze ide o ine “okienko”, je to to iste miesto, takze doteraz neviem co to rozdelenie realne znamena :thinking: :eyes: Na hlavnej stranke chyba jasne tlacidlo na upravu existujucich objednani, to co tam je linkom ma byt vyrazne. To uz nehovorim, ze vzhladom k pravidelnemu opakovaniu registracie by uz bolo vhodne umoznit vytvorit uzivatelsky profil, nech nemusim stale zadavat tie iste udaje, priserne ma to otravuje. Chcel by som mat svoje konto, kde budem mat jednoduchy prehlad o vsetkom, o vsetkych testoch, kde a kedy a vysledok a ake mam terminy, osobne udaje. Thats all. Zvlastnostou tohto webu je odlisnost vyplnenia registracie. Extremne mi prekaza rozdelenie textoveho pola na casti (zadanie covid passu alebo RC) a zle sa to kopiruje (pri poziadavke na upravu terminu alebo zistenia vysledku), ked prepnem okno, obsah sa vymaze, ak do covid pasu chcem dostat svoj kod. Na mobile nic take nie je. Neviem preco sa autori musia s tym tak hrat a vymyslaju blbosti. Ak chcem prinutit uzivatela na presne rozdelenie, tak vobec sa to nema robit v danom poli dynamicky, ale vizualne oddelit dane casti na textove polia, obycajne tri inputy by stacili, ani tie pomlcky sa potom nemusia zadavat. Alebo staci napisat prostu vetu - napiste kod spolu bez medzier a pomlciek :rofl::bulb: Dalsie minus je absencia stlacenia enteru. Ak napriklad potvrdzujem sms verifikaciu, tak cakam, ze ked pole vyplnim a som v nom, tak ked stlacim enter, tak to posle. Aj platobne brany a banky to pomaly pochopili a uz sa enterom da hned potvrdzovat aj verifikacie 3d secure. Helpdesk neodpoveda na nic. Cele mesiace. Ked som sa stazoval na nefunkcnost registracie, tak nic. To iste ked som pisal nieco na UVZSR, tak ma vzdy presmerovali na nas regionalny urad Bratislava, ale bez uspechu. Z hlavneho uradu UVZSR mi vsak odpovedali vzdy, aj ked az po tyzdni. Od uradov sa dockat odpovede, to skor mimozemstania pridu :face_with_hand_over_mouth: :alien: :alien:

EDIT : jeden rezervacny casovy slot v dni = 2 minuty. Ak ma pracovisko 240 slotov = 480 minut (8 h).

1 Like

Na Koronavírus | Úprava / Overenie požiadavky som našiel bug. Je možné zmeniť Miesto a čas testovania aj keď sú checkboxy disabled. Stačí si cez HTML dať ten checkbox na enabled, zmeniť miesto a čas testovania a je možné uložiť formulár. Možno sa to takto dá aj s očkovaním neskúšal som. Skúšal som aj zrušenie testovania takto nefunguje.

1 Like

10 februara som sem hodil video ako nejde registrovat na ockovanie.
Mame tu polku aprila a furt sa nic nezmenilo !
banda jedna nepodarena !
Naco potom hlasit bug ked sa aj tak nato vyserete a neopravite to !

1 Like

@Matus_Pecho A komu presne si hlasil ten bug?

1 Like

Tak síce si tu na náhodnom fóre vynadal ľuďom, čo ten web nerobili, ale, že som dobrák, tak som to preposlal, kam treba.

https://lepsiesluzby.sk/jira/plugins/servlet/mobile#issue/SDM-195

tu to môžeš sledovať, že ako sa k tomu na nczi postavia.

5 Likes

Neviem komu som nadaval ale dobre…
Tak ked som nasiel tento prispevok tak som myslel, ze to asi sleduje niekdo a nahlasene bugy v komentaroch sa budu riesit.
A pokial to vies posunut niekomu kdo to ma nastarosti tak preco si to neurobil trosku skor ? Potom by som sem nemusel pridavat tento prispevok, v ktorom tu podla teba nadavam ludom.
ale aj tak dakujem za to, ze si to posunul dalej.

edit: ono to nefunguje aj pri registracii na antigenovy test. presne ten isty problem

Pretože som si to všimol až teraz, keď si tu ľuďom vynadal, že sa na teba vykašľali, že čakáš odpoveď na náhodnom fóre, pričom v patičke toho webu máš napísané, kto je za ten web zodpovedný.

Sem síce ľudia píšu všelijaké problémy so štátnymi systémami, ale väčšinou predtým aj napíšu kam treba. Takže nabudúce budeš vedieť, že treba písať správcovi alebo na lepsiesluzby.sk a možno dostaneš aj odpoveď za pol hodinu a nebudeš sa musieť po dvoch mesiacoch rozčuľovať, že sa ti nevenujú náhodní ľudia na náhodnom fóre, čo za to zodpovední nie sú.

1 Like