Nový web korona.gov.sk

na webe je pri registracii do cakarne bug. zadane udaje zobrazi na overovacej stranke bez medzery. to znamena: MenoPriezvisko
AdresaCislo, PSC Mesto
ked to clovek chce opravit, vo formulari je to zadane OK.

nescreenshotujem to z logickeho dovodu

1 Like

Prosím vas ak ma osoba záujem nechať sa zaočkovať konkretnym typom vakcíny, ako má postupovať?

ísť do Maďarska :slight_smile:
pre zdravých ľudí sa vakcína podľa vyhlášky prideľuje podľa vekových pravidiel.
Pre chronicky chorých môže indikáciu urobiť poisťovňa.

Nie nemoze si dnes vyberat. A prave to ma irituje. TU sa naraba so SPutnikom, pretoze sa vraj tym chce nechat zaockovat viac ako 500.000 ljudi na Slovensku a inou sa nebudu ockovat. Tym niekto chce vyhoviet a kto chce vyhoviet tym ci sa napr. chcu nechat zaoickovat Pfizerom? No tak nemoze, ma sa prihlasit a dostane co sa mu ujde … aj tak vyzera rovnost pred zakonom

3 Likes

vo vyhláške sú vekové hranice … ak sa náhodou prekrývajú (čo teraz asi nie je, ale bolo) tak aké miesto sa skôr otvorilo vo vybranej nemocnici takú si pri prekryve dostal …

Vekove obmedzenie sa o chvilku zrusi

to sice ano, ale len vo vztahu k otvorenym fazam. Vakcíny budú mať stále indikované pre aký vek sa hodia podla toho sa budo aj pridelovat. Pokial to SUKL nezmeni.,…

Hm. Príklad. Osoba je na imunosupresivnej terapii. Ma lekárom odporúčaný konkrétny typ vakcíny a konkrétny termín - napr každé 4 týždne uziva liek a preto ma byt zaockovana trebárs v polovici intervalu. To bude asi na Slovensku neriešiteľné… ?

uz sa to riesi, v dohladnej dobe bude aj na to riesenie. Problem ze sa neda vsetko naraz, resp. ze si naraz zadavatelia nauvedomili taketo pripady a vyzadoval sa natvrdo algoritmus “podla veku”…

2 Likes

Co je samozrejme blbost, lebo faza “kriticka infrastruktura” je tam od uplneho zaciatku, ze?

2 Likes

tak OK, budem presnejsi, odkedy do fáz 2-11 dali ekvivalenciu veku, tak sa to triedilo podla faz a ako druhe triediace kriterium (pri rovnakej fáze) je vek… Som nevedel ze si taky detailista …
Co samozrejme v konecnom dosledku robi Order By , ze najprv isli F1 (podla veku) a nasledne vsetci podla veku. Ale ani tento stav uz neplati. Odkedy toto pravidlo (inac napisane vo vyhlaske MZ SR) “objavili” novinari, tak prisĺa poziadavka neuprednostvnovat F1, takze momentalne to ide cisto podla veku. A o par dni do toho pribudnú chronicky chorí s prioritizáciou podla diagnozy a pridelenou mRNA vakcinou. Co trochu to poradie spracovania zamiesa …
Ale problem je uplne iny.
Momentalne chyba schopnost spravne plánovat vakcíny podla realnych potrieb… .A tak na niektoych OM ludia cakaju a cakaju a miesta nemaju vakciny… to je ale komplexnejsi problem kedze sa ludia prihlasuju na N miest a typy vakcin prideluju podla veku. A to este batchovo pribudaju potreby 2. davok v konkretne dni. Takze spravca vakcin na MZ jednoducho nevidi presne cisla, ze tu a tu potrebujem vtedy a vtedy tolko a tolko vakcín. A z toho tolko a tolko musim mat rezervovane pre 2. davku…
Netreba pisat riesenia. Tie su viacmenej jasne.

Cize porusujeme vyhlasku?

1 Like

zatial nie … ved treba poslat na nejaky mail zoznamy zamestnancov, aby sa posudili ci skutocne patria do F1 … :slight_smile: … salamunske …

Na Slovensku v zasade nebyva velky problem, ani ked sa porusuje zakon, nie to nejaka vyhlaska… =(

1 Like

https://www.lepsiesluzby.digital/index.php/2021/11/12/ako-vznikala-ehranica-dobra-sluzba-o-ktorej-sa-vela-nehovori/

Asi to bolo napisane v duchu “Ak sa sam nepochvalis, tak ta nikto nepochvali”. Z programatorskeho hladiska to mozno ide pochvalit, ale z hladiska biznisoveho to hodne kriva. Priniesla aplikacia to co mala? AK bol jej ciel a zmysel? Podla mna zmysel takejto aplikacie ma byt umoznit “volny pohyb tovaru a osob” co je zakladnou myslienkou EU, v co najvacsej miere, s najmensimi obmedzenam a byrokraciou, pri co najvacsej ochrane pred sirenim covidu (teda dat co najlepsie dokopy dve protichodne pozadavky), v case vyhodnocovat a vediet prijat efektivne opatrenia podla realneho vyvoja). Nebudem hodnotit ako sa to podarilo, urcite vsak dosiahnutie co najlepsieho vysledku je daleko vyznamnejsie ako to ako to vyzera,. Uplne mimo je davat obrazovky na ukazku z inych krajin, kde zmysel aplikacie bol celkom iny (Chorvatsko “monitorovalo” hlavne vstupujucich cudzincov a Slovensko vracajucich sa domacich obyvatelov)

Plus tam uvadzaju, ze bola dobrovolna. A to je klamstvo. Bola vyzadovana v lete pre vsetkych. Tak samozrejme, ze narastli pocty vyplneni.

Ale ano, dala sa jednoducho vyplnit aj na mobile.

1 Like

Neviem nájsť na stránke https://korona.gov.sk/ odkaz korý tam bol s názvom Na stiahnutie – grafika a manuály pre prevádzky
Cez históriu sa dostanem k stránke Na stiahnutie - grafika a manuály pre prevádzky - Koronavírus a Slovensko ale nie je tam grafika pre režim OP ktorý platí od dnes. Tak neviem čo má vyvesiť prevádzka ak má fungovať v režime OP.
Aj obrázky pod COVID Automat sú neaktuálne podľa pravidiel z augusta.

Uradnickovia maju ako vzdy vela casu…

1 Like

Cerstva skusenost je, ze ak si raz na webe urobite ziadost o test (AG/PCR), tak uz ju nejde doplnit/upravit, aj ked aktualne trva viac ako 24-48 hodin, kym dojde termin.

Vytazuje to zbytocne potom linku NCZI, ktora je ale prekvapivo konecne funkcna (stlac cislo podla kategorie) a pouzitelna (slusna pani, vybavila poziadavku).

Pritom nic nestoji v ceste v tom, aby si tu zmenu doplnil clovek sam na webe a nemusi vytazovat NCZI linku.

1 Like