Nový web korona.gov.sk

tak to je OK, už si nepamätám či bola alebo nebola vtedy červená. Ale OK. Ale doplietlo ma to, že proste to tam sú všetky krajiny a myslím, že je to zbytočne pletúci krok. Ak by neboli tie krajiny vo výbere, ja by som to pochopil, že tam sa nemusím registrovať…
Nepochopil som ten text čo tam je, išiel som rovno vyplňovať a bral som to tak, že ked to umožní nahodiť nemôže to byť červená krajina…

1 Like

A mame tu dalsie korona webiky.

By ma zaujimalo ako chce MIRRI centralne riadit napriklad take zivotne situacie napriec X rezortami, ked si neustrazi ani taketo webiky, aby boli centralne.

1 Like

Ťažko ich bude riadiť, neustrážili si ani aby certifikát odkázal na ich stránku. Svieti tam na korona.go.sk…

Nemocnice sa sťažujú na online prihlasovanie na očkovanie - SME

Neviete, preco sa neda objednavat na AG vysetrenia?
Pri pokuse (ani vcera vecer to uz neslo):
https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php

Požiadavka o vyšetrenie - registrácie pozastavené

Z technických príčin je formulár dočasne nedostupný, prosíme skúste neskôr.

MIRRI+MZV budicek…

1 Like

Zjavne to prekvapilo nielen starostov, ale aj samotné nczi pod Krajčim.

Objednavanie na Ag testy uz ide, ale v MS Edge mi nefunguje vyber odbernych miest. Musel som to naklikat cez IE

Ten formulár robil ynteligent. chytal som sa za hlavu keď som to vypĺňal.
Najväčšia perlička - je zákaz pohybu mimo okres, ale môžem sa z Bratislavy objednať na testovanie napríklad v Poprade. (No time for logic, just create that form!)

cesta na testovani je jedna z vyjimek z zakazu pohybu mimo okres, takze to problem neni

1 Like

Bolo by zaujímavé vedieť, čo bolo obsahom objednávky zo 14.12.2020
na Slovensko IT, a. s. v znení “webové sídlo korona.gov.sk” za 69.372,00 €.

1 Like

Fakt vyborna sluzba. Dnes spustili moznost prihlasovania sa ludi nad 85 rokov, tak idem prihlasit svojho otca (96) ved on by to nezvladol, ale nezvladol som to ani ja. POdla mna asi nemaju vysporiadane chybne rodne cisla starsich ludi, kolko ich je 1000? To sa nebudu moct zaregistrovat alebo ina trivialna chyba? Vrcholom je,a le ich servis, pisal sokm im email a odpoved, ze dakuju za podnet, ale odpovedat nebudu z kapacitnych dovodov, ze mam volat na linku pomoci, tka volam uz 3x, ale nikto nedviha, takze si mozem trhnut akurat tak nohou.
Nuz ked takto bude prebiehat prihlasovanie, tak daleko s tym bojom s “hnusobou” sa nedostaneme alebo ze by to programpval nejaky student, ako gratis pomoc?

1 Like

Uz to opravili a funguje to, je potrebne zadat trojmiestne cislo v RC a nedplnovat nulu ani spredu a ani zozadu

Stale lepsie ako napr. vytvorenia jedneho-dvoch formularov skoro v takejto cene

3 Likes

Vytvorene to uz bolo, je to skor prevzatie a rozvoj

Koronavírus: Ako žiadať o očkovanie seniora - SME
Moj poznatok - okrem popisanych problemov, tak najvacsi problem pre tychto ludi je vobec najst a dostat sa k formularu na prihlasovanie. Neviem ako si predstavovali kompetentni, ze sa ludia nad 85+ maju dopatrat a najst si formular kde sa maju prihlasit na ockovanie a inu moznot ako cez neho nemaju a potom sa divia, ze su prazdne miesta. Nie kazdy ma niekoho mladsieho, kto ho prihlasi (robil som to za viacero starych ludi, pretoze inak by boli bez sance

1 Like

Môžu byť ešte radi, že sa nemusia prihlasovať elektronickým občianskym preukazom :grinning:

2 Likes

Takéto veci napríklad:

TOTO JE ZAUJIMAVA TEMA, NECHCEME OTVORIT TEMU, ZIVOTNE SITUACIE, AKTUALNY STAV?

hlavne, ako to pokračuje dohadovaním sa medzi MV a MIRRI, lebo mám pocit, že inak to vnímajú EVS a inal MIRRI

Tu sa pýtaj. Online diskusia: Kedy budeme mať lepšie digitálne služby štátu?

Ahojte.

Hned na zaciatok: nepredpokladam ze toto bol dovod vypadku. Skoda ze statne IT nepublikuje ziadne postmortems. Ale k veci.

Z nedavnym vypadkom ma napadlo sa pozriet si zdrojaky korona.gov.sk a vsimol som si jednu vec ktora by mozno stala za zvazenie. Short story: Dost vela statickeho obsahu (css-ka, javaascripty) sa natahuje z vladnych servrov. Nezvazovali vyuzivat na to nejake CDN? Myslim ze take d3.js sa vobec nemusi tahat z vladnych strojov. Myslim ze d3.js alebo jquery nieje nieco co nemusi byt na SK servroch. Ano viem ze je tam caching ale…

Ked som si pozrel len korona.gov.sk, tak len toto hitne 21x 195.49.191.120 kde ziada staticky obsah. Jeden unikatny uzivatel teda len tam spravi 21 requestov ktore vobec nemusia byt. Pri tom znamom formulari je to 30x 195.49.191.124 kde 1x je to PHP formulara a 29x je to staticky obsah. Nech sa rozhodne prihlasit v jednej sekunde po tlacovke 1000 novych ludi - len pre formular je to 30 000 requestov na 195.49.191.124 a to este nikto nevyplnil ziaden formular.

Tu sa mi otvara otazka: Vedia o tom, aky je pomer potrebneho a nepotrebneho trafficu na ich LB? Mozno zistia ze ten client-side caching az tak nezabera a ze by sa mohli zbavit velkej casti trafficu a odlahcit si servre a LBs. Naco hostovat staticke veci na vlastnych servroch? A hlavne veci ktore mozu byt napr na cdnjs.com. Uvazovanim nad trafficom, statickym obsahom a co davat na CDNko by si mohli dokonca aj znizit naklady. Vsimol som si, ze toto je skoro na kazdom jednom statnom webe - ze sa taha jquery, alebo awesomefonts dookola (vid slovensko.sk).

A mozno zistia opak :slight_smile: Ze caching bavi naparadu. Ale za pozretie by to stalo. Ci tam nieje priestor na zlepsenie.