Dokument Odporúčanie postupu informatizácie územnej samosprávy

Tu citujem Luborom z linkovaneho vyjadrenia od UPPVII:

Dopytové výzvy na financovanie potrieb obcí a miest v oblasti informatizácie boli a sú priebežne otvárané o.i. pre všetky obce a mestá (t.j. aj tie, ktoré nie sú v IS DCOM).

Liptovsky Mikulas vypracoval studiu uskutocnitelnosti, ktoru im UPPVII zamietol IBA kvoli “nesulado s NKIVS”, citujem:

… V rámci podaných projektov pre manažment orgánov verejnej moci nastáva špecifická situácia, kde prípravu a realizáciu rozvojových projektov bude prepoužiteľne zabezpečovať DEUS …

(Vyjadrenie je z kopie vyjdarenia UPPVII, ktoru mi na zaklade infozakona poslali z LM.)

Tie dva vyjadrenia si podla mojho nazoru odporuju, kedze neclenovia DEUS alebo nezakaznici DCOM z OPII peniaze nedostanu.

Tu mam otazky typu:

  1. Co znamena “specificka situacia”? Resp. ak ma samosprava samostatnost, tak preco im ju stat krivy tym, ze dotuje JEDNO konkretne IT riesenie?

  2. Co znamena “prepouzitelne”?

  3. Kto do NKIVS dopisoval odstavec “2.1.1.2 Manažment orgánov verejnej moci”? Pamata si niekto na toto z casov pripravy NKIVS? (Resp. mam dlhodobu otazku na to, ako s UPPVII zabezpecit kolobeh dokumentov tak, aby bolo trackovane kedy, kto a co dopisoval. Co si pamatam ja, tak v cca 2015-2016, kedy sa pripravovalo gro NKIVS, DEUS/DCOM “nebol tema”. Rozumej “ja som o nom velmi nevedel a priority som mal inde, neviem ako ini.”)

1 Like