Čo ďalej po NKIVS

ako hovorim - za mna uvodna uvaha.

Docital som sa az sem a furt nechapem. Kto je ten sudruh Zincica u ktoreho sa mam prihlasit ked chcem posobit v PS pre strategicku prioritu bezpecnost ? Je potrebne ma najprv zabalit do nejakeho tricka typu SISp, S.D a pod ? Nestaci ISACA? Ak nie, preco ?

Super. Tak ti teda pisem.

1 Like

Späť k téme: pre PS Lepšie dáta som práve založil vlastný topic, to čo sa týka jej zamerania diskutujme tam.

V prvom rade - vďaka za túto zosobnenú ponuku.

V druhom rade - rozprávame sa tu o participatívnej tvorbe materiálov. Mám pocit, že hovoríš, že náš návrh by zrejme nefungoval a nie je taký ľahký ako sa zdá. Inak by ste si ho asi osvojili. Ja mám zas pocit, že sme v praxi ukázali, že tento postup môže fungovať - napr. pri SND, Trenčíne, diskusia o návrhoch pre eID, atd atd. Kopec dokumentov z platformy vzniklo ako výsledok otvoreného procesu. Aj keď to nebolo ľahké a veľa vecí sme sa poučili.

V treťom rade - nemám kapacitu a ani záujem ísť robiť prácu Úradu. Nie je to naša (ako NGO) a ani moja osobná ambícia. Navrhujeme Vám konštruktívne riešenia. Tie sme si nevymysleli - sami v SD ukazujeme, že otvorené skupiny a diskusia fungujú. Také skupiny, kde má každý možnosť sa zapojiť. A kým to takto bude, tak nevidím dôvod, aby som ja osobne nechal všetko tak a išiel viesť pracovnú skupinu na Úrade. Ak budem nekonštruktívny a budem vykrikovať nejaké návrhy bez toho aby boli niečim podložené (čo sa môže stať), tak ma prosím upozorni. Rád to potom napravím. Moje ego to určite zvládne.

1 Like

viď vyššie

no ved povedzme ze hej. pochybnosti sa asi zbavím až keď príde k prvým verejným pripomienkovaniam výstupov PS.

Pre PS Delivery je vlastný topic tu: ÚPVII Pracovná skupina K9.1 Delivery

1 Like

Kedze sa to tyka viacerych PS a tyka sa “pracovné skupiny k strategickým prioritám informatizácie” tak dam sem:

TL;DR:

Dňa 20. januára 2020 boli rozhodnutím č. 1/2020 vedúceho Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu zriadené pracovné skupiny k strategickým prioritám informatizácie:

Governance a Delivery,
Strategická architektúra,
Lepšie dáta,
Lepšie služby,
Vládny cloud,
Verejné obstarávanie IT,
Kybernetická bezpečnosť,
Samospráva.

Treba(lo) poslat nominacie, do dnes (resp. vcera).

Ako by som spravil CC na tieto vlakna?

Všetky tieto PS už existovali aj doteraz, okrem novej PS Samospráva.
Do PS Strategická architektúra teraz patrí aj téma Spoločné/centrálne bloky, pre ktorú bola doteraz samostatná PS.