ÚPVII Pracovná skupina K9.1 Delivery

Na ÚPVII bola zriadená pracovná skupina Delivery, ktorej cieľom je “Naplánovať postupnosť aktivít, vďaka ktorým sa dosiahnu ciele NKIVS”.

Skupina sa má venovať nasledovným témam: (naše chápanie draftu UPVII)

• plánovanie
  • súlad reformy verejnej správy a informatizácie
  • quick wins

Ako výstupy tejto PS sú plánované dokumenty:

• Detailný akčný plán informatizácie verejnej správy 2016-2020
  • Issue tracker pre výzvy, s ktorými sa potýka informatizácia

Za Slovensko.Digital členom tejto PS budem zatiaľ ja. Ak máš záujem tiež byť jej členom za S.D, daj nám vedieť. Rovnako dôležité -a možno aj viac- však bude zapojiť sa do prípravy návrhov a komentárov k týmto témam, tu na platforme. Z našich pracovných skupín k tejto téme majú najbližšie @ps-governance, ak vieš o ďalších čo majú záujem, daj im vedieť.

Prvé zasadnutie PS bude v stredu 9.11. 14-16:00 (rovnako ako pre všetky ostatné PS). Cieľom je upresniť čo/ako/dokedy sa má riešiť, aké vstupy sú očakávané, aký je proces transparentnej komunikácie. Na základe toho čo sa v stredu dohodne zozbierame a predisktutujeme tu na platforme návrhy k týmto témam.

Účasť zástupcu Slovensko.Digital v tejto pracovnej skupine je financovaná z projektu Lepšie riešenia eGovernmentu v SR (viac info tu: https://slovensko.digital/projekty/lepsi-egovernment).

ÚPVII Pracovné skupiny K9
Štúdie uskutočniteľnosti projektov
Čo ďalej po NKIVS
Ako pracujú pracovné skupiny?
O kategórii Čo je nové v Slovensko.Digital
ÚPVII Pracovné skupiny K9

Z mojej strany záujem. Hodíš ten draft UPVII

S UPVII zatial povedalo, ze zverejnovanie pripravnych materialov bude prebiehat po dohode s veducimi pracovnych skupin. Na zajtrajsom stretnuti to chcem otvorit a dohodnut sa, ako presne budeme komunikovat, co a kedy.

A už v tejto skupine nie som ? Máš na mysli to aby som tam zajtra mohol aj osobne prísť či ako si to myslel dopísať do skupiny ? Pýtam sa aby som mal úplne jasno…

@janhargas @skdd ako je to teda myslené s tou účasťou v skupine ?

Dnes nam UPVII potvrdil, ze za kazdu organizaciu ocakavaju 1 clena. Kedze ja uz v Delivery sedim, navrhujem ist napriamo, t.j. @skdd ta myslim moze pridat ako clena z verejnosti.

@skdd poprosím ťa pridať za SD do PS Delivery. S @MIJU sme dohodnutí. Oceňujem, že ste sa rozhodli umožniť zapojenie aj viacerým zástupcom jednej organizácie. Zvážime to aj pre ďalšie skupiny. Nebude to na škodu.

Ak ste umožnili viac členov za jeden subjekt ako píše @janhargas tak ako S.D. Inak sólo.

podarilo sa dohodnúť ? máme ten draft ?

Chcem sa spýtať či tento týždeň zasadala skupina lebo sa mi nedostala info. Máš info @janhargas ? Taktiež otázka ohľadom tvorených dokumentov. V inej skupine nebol problém to tu na platforme zverejniť a dať na verejnú diskusiu. tu:

Súčasťou governance je aj plánovanie projektov, kde dnes kľúčové sú štúdie uskutočniteľnosti. K nim sme spravili prehľad našich pripomienok: Štúdie uskutočniteľnosti projektov

Do rady vlády pre digitalizáciu VS prišiel návrh metodiky, ktorá rieši aj KRIS a analýzu súčasného stavu ISVS: Rada vlády Slovenskej republiky pre digitalizáciu verejnej správy
To by malo priamo byť súčasťou governance, ale ani v tejto PS sa to doteraz nepreberalo.

@janhargas toto by mohlo zaujimat @ps-vo http://ict-procurement.digital.gov.au/assets/documents/ICT-procurement-taskforce-report_WCAG.pdf

pripadne aj toto https://youtu.be/Xu_bM5ArWcA

Pracovnej skupine bol minulý týždeň predstavený nový Akcčný plán informatizácie verejnej správy. Akčný plán má byť “roadmapou” toho, ako sa budú plniť záväzky z NKIVS a na aké míľniky sa majú pripraviť jednotlivé úrady, občania a podnikatelia.

Ide o dôležitý dokument, ktorý by mal jasne nastaviť smerovanie informatizácie na najbližšie roky.

Akčný plán sa dá nájsť tu a pripomienkovať tento týždeň (do 13.10.). Pripomienky kľudne formou textu tu na platforme, alebo ako komentáre do dokumentu.

kde su uvedene tie milniky (rozumej konkretne terminy)? ja som tam ziadne nenasiel, ani milnik ani to kto je zodpovedny za jeho splnenie. Aky ma potom zmysel taky dokument?

V dokumente sa pomenovala prierezova aktivita Informacna a kyberneticka bezpecnost. Informacna bezpecnost vsak vzapati zmizne a riesi sa uz len kyberneticka. Preco sa to zrazu tak zuzilo ?

Do akej miery je tento akcny plan konzistentny s procesmi, ktore zavedie zakon o ITVS?

No práve to čítam a tiež si kladiem rovnakú otázku. Účel dokumentu hovorí o tom, že AP stanoví jasné míľniky, na ktoré sa dá mapovať, ale ja teda veľa nevidím.

Keď to porovnám s ekvivalentným dokumentom z UK (aby sme porovnávali jablká s jablkami), tak granularita je niekde úplne inde

a je niekde aj vyhodnotenie ako to splnili ? Pretoze aj v UK mi chyba nakladova stranka. Urcovat terminy systemom ze musime mat vysoke ciele alebo vestenim z kavovych usadenin je podobne. Prilis vela cielov, prilis kratke terminy to je cesta k frustracii vsetkych a vysledkom bude dalsi restart.

nech si stanovia realne ulohy a realne terminy, teraz tam ale nie su ziadne terminy, alebo su tam milniky v style 2019-2020.