Chatbot, opendata modul a novy web pre Bytcu za pol miliona?

Viem preco, ale kedze to bolo komunikovane neverejne (konkretni starostovia/-tky ci uradnici/-cky, konkretne nedostatky systemu), tak som skusil, ale kedze ma “sprostredkovane enverejne informacie” v zasade pripravuje o argumentacnu poziciu, tak tym padom uz to ostane obdobie neriesim. Ak to niekomu v samosprave vadi, alebo s tym vystupi verejne alebo si to musi vybavovat sam. Vid potom nizsie, “Kynceľová” atd.

Koho tie konkretne nedostatky zaujimaju, tak moze este skusit prehladam moje komentare tu na platforme, v ktorych sa spomina “DEUS” ci “DCOM”. Nezmazal som ich.

Ale ako obcana a danoveho poplatnika ma teda nadalej zaujimaju tie "2€ nma rok na obuvatelia pre niektore obce.

OK, konecne sme si nieso ujasnili. Dokonca sa aj zhodli. Dakuejm za usilie.

Tu si vlastne tiez dovolim suhlasit a pripadnych zaujemcov nasmerovat na tieto vlakna:

Predpokjladam, ze mnohe projekty maju hlavu a patu a aj dobry pomer cena-vykon, ale niektore zial vzbudzuju podozrenia.

Tam na tu otazku o financovani nik neodpovedal. Resp. ani priamo nepadla, co si pamatam. Zatial najodvaznejsi pokus robila p. starostka obce Kynceľová s par daslimi (vid Problémy elektronizácie miestnej samosprávy - Otvorený list na MV SR ), ktori pisali otvoreny list a poslali aj osobne zastupcov na MIRRI. Ponali to sirsie (neslo teda “iba” o tie 2€ ci “iba” o DEUS/DCOM), ale moj zaver je z toho taky, ze si ich sice vypoculi, ale inak to cele zamietli pod koberec. (Na tomto fore myslim to financovanie spomenute bolo, ale kedze z toho nie je zapis, tak toto moje tvrdenie kludne ignorujte.)

Unia Miest (UM) tiez vznikla na zaklade nesuladov v ZMOS-e, ale nebolo to “kvoli IT” a ani neviem, ci v tych “nesuladoch” vobec IT nejako figurovalo. Nuz ale clenovia UM su typicky priklad toho, ze eGov sluzby mat treba ale 2€ OD mf NECHODIA. Pricom je legitimne, ze velke/vacsie mesta nie su clenmi DEUS, kedze s ohladom na ich velkost a to, ze maju aj ine existujuce "IS, tak IS sity na mensie obce im skratka nevyhovuje.

Co viem, tak mnohi doteraz o tych 2€ ani netusia. A ked sa nevie, tak sa nediskutuje.

Ale OK, mozeme to nechat na politikov. Tymto by som teda poprosil p. Valla (takto nejako verejne), ze nech sa teda opyta na MF, ci by MF neposlalo aj Magistratu cca 1M€ rocne na IT.

Ano som a aj preto viem, ze take data ci analyzy v dohladnej dobe zrejme nebudu (som optimista, ale … :slight_smile: ). Preto sa teraz sustredujem na IMHO vyrazne jednoduchsiu otazka ohladom tych 2€: preco niekto ano a preco niekto nie? Ak MF ci MIRRI napr. potrvrdi, ze to je politicke rozhodnutie, tak viem, ze to budem zrejme zbytocne nacinat na PS. Zatial to ale zvykne ist “pod koberec”. :expressionless: