Výzva operačného programu Ľudské zdroje: "Vývoj nových zariadení podporujúcich sociálnu integráciu osôb so zdravotným postihnutím"

Pozrela som si podklady ku zonfp Aktívne asistenčné snímače pre nevidiacich a slabozrakých a namiesto tej technickej ma trapia stranky procesne.

Ako IT Analytikovi mi hned udiera do oci napadna podoba na mnou spominany projekt Horus. Na Horus-e podla vsetkeho od 2014 pracuje nemaly tim ludi s nepomerne rozdielnym rozpoctom. Ja ho sledujem jeden rok a za ten rok urobili obrovsky pokrok. Aj napriek tomu sa ich produkt doteraz stale len ladi:

Horus is currently not for sale, depending on your country it will be available for purchase from our e-commerce platform during 2017 or 2018. If you are interested, subscribe to our waiting list.

Tento nas projekt pocita v rozpocte s opravnenymi vydavkami na mzdy vo vyske 69,342.76 Eur pre 5 vyvojarov na 28 mesiacov, pri celkovej sume projektu 105,156.91 Eur. Z toho citam, ze rozpocet je sity na mieru limitu dotacie, hoci projektovy plan pocita s mnozstvom prace zodpovedajucej nasobkom jeho rozpoctu.

A cim viac je v projekte presne definovane ake technologie pouzije, tym menej bude tento projekt schopny asimilovat sa na rychlo sa meniace podmienky vo vyvoji a teda i na trhu behom spominaneho 2,5 roka.

Idea projektu je sice uslachtila, ale neocakavala by som od neho ze na konci vyprodukuje co i len funkcny prototyp s realnou pridanou hodnotou aspon pre jedneho nevidiaceho - comu zodpovedaju aj jeho meratelne ukazovatele.

Aby pre mna davalo zmysel do takehoto projektu investovat ‘verejne’ peniaze, ocakavala by som agilnejsi pristup financovania - moznosti po fazach rozplanovat delivery na zmysluplne a stihnutelne casti a az na zaklade vyhodnotenia predchadzajucich faz dojednavat scope a rozpocet pre tie dalsie.

ZoNFP ku Vyzve - public / private dashboard
ZoNFP Snimace pre nevidiach - public / private dashboard