VRP 2: pripomienky

Vytváram túto tému pre zbieranie feedbacku na novú virtuálnu pokladňu, viď: Obchodníci si musia na mobile vymeniť Virtuálnu registračnú pokladnicu. Pre

1 Like

Za mňa:

:heavy_minus_sign: potreba migrácie — podľa mňa, mohli to spraviť v rámci starého app id/URL, aby nemusel používateľ vôbec nič riešiť
:heavy_minus_sign: používatelia sa sťažujú, že niektoré operácie potrebujú viac klikov ⇒ nerobili prieskumy a merania používateľských workflows
:heavy_minus_sign: web verzia stále neumožňuje tlač na iných formátoch ako A4/A5/A6;
predtým sa dalo tlačiť na termotlačiarniach cez web pomocou úpravy CSS napr. cez Stylus, teraz to nejde, keďže sa rovno vygeneruje PDF — pričom zmena je super jednoduchá, stačí pridať formát so šírkou papiera 58 mm.
:heavy_minus_sign: verzia pre Android stále nepodporuje populárne a lacné tlačiarne.
riešenie by bolo tiež jednoduché, buď integrovať už dávno existujúci a verejne dostupný univerzálny kód pre podporu tlačiarní (viď tu) alebo reimplementovať Python escpos.
:heavy_minus_sign: verzia pre iOS vôbec existuje?!
:heavy_minus_sign: stále nič pre zabudovanú podporu platby kartou; obavám sa, že predtým prítomná podpora jediného platobného terminálu neprežila (musím to ešte skontrolovať)
:heavy_minus_sign: pre vytváraní PDF vyskakujú chybové hlášky v prípade, že text obsahuje „nepovolené“ znaky
:heavy_plus_sign: modernejší dizajn, je vidieť, že aspoň trochu sa zamysleli nad UX — ale, žiaľ, len trochu

2 Likes

Takže defaultne nam vo VRP1 nedali možnosť tlačiť bločky tak, ako je to štandardom na celom svete na bločkovej tlačiarni. Oni to nedokázali, vytvorili sme si ju sami viď video VRP na maximum - Ako cez VRP blokovať na PC s termotlačiarňou od 20€ NOVÝ NÁVOD - YouTube
Teraz pri tejto zmene sa ale mení aj generovanie bločku z html stránky na pdf dokument, čo nám túto možnosť upraviť šírku bločku berie… (ak si to zase nejako sami nevymyslíme)
A zároveň mobilná aplikácia VRP1 tiež nedokázala poslať bloček na klasickú bločkovú tlačiareň, iba zopár drahých, na čom zarižovali výrobcovia driverov, ktoré upravili vzhlad blocku pred tlačou… a zase FS to nedokáže, tak si to musíme kupovať po 20-50eur. VRP2 túto situáciu minimálne nezlepšila, ak dokonca nezhoršila… Je to také hrozne ťažké? veď by stačilo poslať ten bloček ako obrázok široký 54mm, dať QRkód na celú šírku, aby bolo isté, že aj na akomkoľvek šrote sa vytlačí čitateľne a hotovo…
Je na toto nejaký iný dôvod, ako to, že takéto nekompletné riešenie naženie viac zákazníkov výrobcom pokladníc?

1 Like

Nezamysleli. Ani nad UX ani nad UI.
A rovno by som povedal, že ten dizajn robil niekto od stola (skôr grafik) bez výskumu, bez väčších skúseností aj tie znalosti z toho, čo som videl trochu pokulhávajú.
Za všetko 2 veci:

  1. malé písmo v XY obrazovkách, aj keď tam miesto je
  2. farebná paleta - vôbec jej nechápem. Raz je tlačítko červené, raz je zelené, potom tmavšie zelené, modré…
  3. (klamal som) WCAG, alebo základy accesibility nič? MIRRI vyhláška pre FS neplatí? Sivé písmo na sivom pozadí?

Use case: Teta na trhovisku v takýto letný, pekný deň - už vidím, ako sa snaží lúštiť to malé sivé písmo na lacnom telefóne, keď jej svieti do displayu slniečko. Veď ja mám problém pár vecí prečítať - v miestnosti s kvalitným antireflexným monitorom…

Inak ten dizajn je z veľkej časti čistý material design (ich vlastné úpravy sú potom viditeľné v jednotlivých obrazovkách).

Webová verzia asi vznikala podobne. Napr. farebná kategorizácia oblastí znie na prvé počutie dobre, ale dať na vytvorenie nového dokladu sýtu červenú, z príručky som mal pocit, že čokoľvek robím na tých obrazovkách, je to zle (lebo na mňa zovšadiaľ svieti červená)

4 Likes

Na mňa pôsobí aj celkom úsmevne že do FAQ dajú fixný link na návod… No žiaľ na starý keďže dnes vyšla aktualizovaná verzia… :slight_smile:

Toto je veľmi neprofesionálny pristúp. Žiadne nepovolené znaky nemali by existovať, pripadne by mali byť odfiltrované pred tlačou.

:heavy_minus_sign: Import tovaru / služieb považujem za nedomyslený. Najmä limit na import pre max 100 tovarových položiek. To je k čomu dobré? To ktorý skladový software má v možnostiach exportovať napr. 2000 tovarov v dávkach po 100 v jednotlivých súboroch?

:heavy_minus_sign: Taktiež import tovaru, ktorý už existuje. Pri importe nevie prepísať existujúci tovar, napr. aspoň jeho predajnú cenu. Veď je bežné, že aj tá sa môže zmeniť. Čiže zostáva len “ručné” riešenie v takýchto prípadoch.

1 Like

To vyzerá na úmyselné obmedzenie, aby sa nepoužívalo bezplatne pre väčšie prevádzky. Štát by tak kazil biznis firmám s platenou e-kasou.
Ani API nepustia, veď mohli by byť lepšie konkurenčné appky.

1 Like