Obchodníci si musia na mobile vymeniť Virtuálnu registračnú pokladnicu. Pre

Zdrojaky, ktore zjavne nikdy nevidel obstaravatel, netusi akej su kvality. No som celkom presvedceny, ze to najskor bude nejaky proprietarny gulas/spagety, ktore by nikto nechytil ani 5 metrovou tycou. Zo zdrojakov sa tu stava nejake zaklinadlo, ale podla mna je to len jedna z mnohych nutnych, ale nie postacujucich podmienok, aby sa dalo o nejakom preberani vobec uvazovat.

2 Likes

Pisal som to uz pred 4 rokmi. Preco sa Sk nepozrie a neurobi to co robia v EU roky? Odovzdavanie a preberanie medzi starym a novym je uz sucastou tendra, su tam hodnotiace dokumenty (inak ceny nie nikdy viac ako 50%) Hand-over a Take-over (spolu maju min. 20% hodnotenia), teda dokumenty ako si dodavatelia predstavuju a ako urobia tieto fazy. Dokumenty su prilohou k zmluve pocas projektu a ob e fazy pre oboch su platene fazy so svoijimi milnikmi na zaciatku a na konci projektu, Nuz, ale ked Slovensko sa nechce poucit, tak nechce, sice tvrdime, ze patrime na zapad, ale uz tendre robime, tak ako na vychode a preco? Pretoze stale plati, ze tenbdre su pripravovane pre niekoho a sposob ako to dosiahnut alebo nedosiahnut (zrusit) maju “vyslapany” a ine nepoznaju, je to rizikove a na co to menit, ked to nedosiahne ciel. Proste tato republika sa poucit nechce, ludom to nevadi a tak dalej slapeme vodu.

2 Likes

ak sú zdrojáky akejkoľvek kvality ak sú kompletné a zbuildovateľné do artefaktov, nasadených na serveroch, sú užitočné. to, na čo narázaš, je len neznalosť obstarávateľa a vychcanosť dodávateľov, keď sa zdrojáky dodávajú v nepoužiteľnom stave. ja trvám odjakživa na tom, že súčasťou zdrojákov sú aj kompilačné skripty, knižnice, skrátka všetko, čo potrebuješ na to, aby si z programových súborov vyrobil to, čo je nasadené na serveri.

samotná kapitola k tomuto sú výtvory JumpSoftu. tí celú politiku otvoreného kódu pre štát obchádzajú svojou blox platformou a ich “zdrojáky” sú hocikomu naprd. ale ak sa bavíme o bežných dodávateľoch, tak ich zdrojáky sa použiť dajú.

3 Likes

:slightly_smiling_face:

Ďalší “level” je build zo zdrojakov na prostredi odberateľa. Až potom môžeš povedať, že zdrojaky sú úplne.

iste. ak to z toho nevyplývalo, tak to považujem za samozrejmé.
ja som vždy razil teóriu, že ideálna odovzdávka zdrojákov je nosič, ktorý si vložím do počítača projektového manažéra a ono sa to tam dokáže zbuildovať.

Ja by som k tomu pridal este nejaky automaticky test suite, lebo bez toho sice vies nieco zmenit, ale je to velmi rizikova operacia.

1 Like

@Jozef_Ivanic nevieš či bude dostupné aj nejaké open api na toto?

ja už na FRSR nie som.
ale nie, nebude, kým sa nezmení zákon.

1 Like

Vytvoril som tému pre pripomienky: VRP 2: pripomienky

nahlasil som tiket na FS SR pred 39 hodinami a ani tuk, tak skusam tu, ci mi niekto neporadi

Dobry den,

omylom sme v ramci VRP 2 vytvorili doklad uhrada faktury a nevieme ho vymazat/zneplatnit. Aky je postup pre zneplatnenie omylom vytvoreneho dokladu?

Zaroven mam dalsie otazky:

  1. pri vytvarani noveho dokladu sa ma aplikacia pyta na mnozstvo - co je to za mnozstvo? je to mnozstvo dokladov, ktore chcem vytvorit alebo poloziek alebo coho?

  2. nasledne ked zadam mnozstvo z bodu 1, tak v kroku vytvorenia polozky dokladu je tiez pole mnozstvo, ktore je prazdne. Aj ked ho editujem a zadam tam mnozsto ine ako pri vytvoreni polozky, tak tieto zmeny sa neprejavia

  3. pri vytvoreni polozky dokladu je mozne editovat pole cena za jednotku, editujem toto pole, zadam hodnotu a nic sa neprepocita

  4. rovnako sa tieto polia spravaju aj po vytvoreni polozky dokladu, ked sa ich snazim editovat cez detail polozky

Poprosim o usmernenie ako pracovat s VRP2, nakolko sa nesprava tak ako je uvedene v navode

1 Like

dovolat sa na call centrum nehrozi

1 Like

Dokedy bude fungovať VRP1?
Lebo keď prečítam recenzie na https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.financnasprava.vrp.v2 tak nemám chuť si robiť problémy. Tam kde som to inštaloval centové položky nemajú, takže zaokrúhľovanie nepotrebujú riešiť.

do konca tohto mesiaca(jul) ak som spravne pochopil

Tak ešte mesiac pokoj, dovtedy snáď vychytajú chyby čo sú v recenziách.

co tuk, to bug a to som uplne minimalny pouzivatel…pozeram si to kvoli mamke…nechapem ako to mohol niekto pustit do produkcie

kazdy den zadavam tickety…technicke chyby, UX chyby…nemam ani chut to nahlasovat a stracat s tym cas

ciastocna odpoved:

Dobrý deň,

v prípade opravy úhrady faktúry prostredníctvom pokladnice e-kasa klient je potrebné postupovať nasledovne:

  1. Nový doklad
  2. Pokladničný doklad
  3. Typ položky Oprava
  4. Klik na Manuálne a vypĺňate potrebné údaje.

Množstvo= ide o množstvo tovarových položiek.

Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti

dnesny ticket c 1

Zadal som mnozstvo v prvom kroku vytvorenia dokladu, tak v kroku vytvorenia polozky dokladu je pole mnozstvo, ktore je prazdne. Aj ked ho editujem a zadam tam mnozsto ine ako pri vytvoreni polozky, tak tieto zmeny sa neprejavia

Nasledne pri vytvoreni polozky dokladu je mozne editovat pole cena za jednotku, editujem toto pole, zadam hodnotu a nic sa nepreocita

Rovnako sa tieto polia spravaju aj po vytvoreni polozky dokladu, ked sa ich snazim editovat cez detail polozky

1 Like

dnesny ticket c. 2

Editujem polozky tovaru a sluzieb, ktore boli prenesene z VRP 1 - doplnam cenu za jednotku, sadzbu DPH. Ziadne zmeny, ktore spravim a dam ulozit, tak sa neprejavia.

Idem si teda vytvorit nove polozky, vyplnim povinne polozky pre vytvorenie tovaru a sluzby, najma cena za jednotku, sadzbu DPH. Nic sa neulozi, neprepocita.

1 Like

dnesny ticket c 3

Manualne vytvaram opravny doklad k omylom vytvorenemu dokladu - uhrada faktury.

Pridem do kroku vytvorenia dokladu. Potvrdim vytvorenie dokladu. Nemam ziadnu konfirm hlasku, ze bol doklad vytvoreny, ale ci chcem dokladu vytlacit alebo odoslat na email. Nemam moznost nevybrat si ani jednu z moznosti - vytlacit alebo odoslat. Dam odoslat doklad na email a ostavam v detaile vytvorenia dokladu a tlacidlo na vytvorenie dokladu je aktivne, tak potvrdim opatovne, kedze neviem, ci som doklad vytvoril alebo nie.

Nasledne si pozriem vystavene doklady a vdaka zlemu UX som povytvaral duplicitne opravne doklady.

1 Like

Inštaloval som v jednej prevádzke VRP2, používa BT tlačiareň mala tam kúpený elio driver VRP.
Cez to vôbec netlačí z aplikácie VRP2, a VRP1 jej fungovalo dobre aj test tlače z aplikácie elio funguje.
Podľa stránky Pre Android - AXIS distribution Veľkoobchod by mala znovu platiť 40€.

Vo VRP2 je teraz na výber viacero mobilných tlačiarní, jej tam nebola v zozname ale 2 tlačiarne jej tlačili správne diakritku aj správne šírku riadkov.
Jedine jej netlačí QR kód.

Má niekto skúsenosti či VRP2 dokáže tlačiť QR kód na mobilnej tlačiarni ak je iná ako v zozname tlačiarní prípadne rovnaká?
V recenziách viacerí píšu, že im netlačí QR kód.