Obchodníci si musia na mobile vymeniť Virtuálnu registračnú pokladnicu. Pre

No nevšimli si, že končí akýsi certifikát a tá 15 mesiacov stará verzia appky prestane v marci fungovať.
Za týždeň google neschváli novú verziu aplikácie do obchodu tak ju zavesia na web a nech sa užívatelia trápia ako ju nainštalovať.
Nabudúce vydajú vlastný certifikát s platnosťou až do dôchodku nech majú pokoj a ľudia si ho do mobilu nainštalujú.

iste. my na FRSR totiž seno žerieme a cielene prinášame len tie najnemožnejšie riešenia.
fascinuje ma, ako bez akýchkoľvek dôkazov máte odvahu na tomto rádoby odbornom fóre trieskať takéto kydy.

2 Likes

Veď v tom článku je napísané prečo sa to udialo. Načo takéto dohady?

Tak toto je ale ine babractvo aj zo strany statu - oni prevzali a zverejnili aplikaciu bez toho aby mali podpisove kluce? Standardna prax je, ze klient doda svoje kluce alebo potom agentura mu tie kluce vytvori, ale odovzda mu ich. Vidiet, ze tam sedia neschopni ludia. Bez toho samozrejme museli vytvorit novu aplikaciu a stari pouzivatelia zostanu s nefunkcnou appkou, ktora sa sama neupdatne a budu musiet hladat preco a ako to opravit.
Osobne som pracoval na vela takychto komercnych zakazkach a situaciu, ze by klient nemal hesla a kluce k appke som este nezazil.

1 Like

Inac uz dost dlho sa pouziva Google Play signing kedy kluc vlastni Google a appka sa podpisuje iba “upload” klucom a potom ju Google podpisuje svojim. Tym padom ak dojde k strate kluca tak Google vie vygenerovat novy upload kluc (je tam samozrejme manualny proces ak to nastane, neda sa to len tak vygenerovat). Ale predpokladam, ze ani toto nemali zapnute.

Nemyslím si, že by to bola neschopnosť. Tomuto dodávateľovi už táto vládna garnitúra vyplatila cca 5 miliónov len na poplatkoch za podporu riešenia. Niečo znížili (po tom ako sa priznal, že to boli predražené skorumpované zákazky), ale aj teraz platí FSSR viac ako 100 tisíc mesačne!
A aj ďalším, cez utajené zmluvy. … proste karavána IT zlodejiny na FS SR ide ďalej. Všetko pod rúškom pseudotransparentnosti.

1 Like

Otazka znie, ze ci tento “vendor lock” nezdedili po minulej vlade. Co sa udialo, aby sa tomuto zamedzilo neviem. Mna zaujala informacia

Z hľadiska celkového počtu sa to ale dotkne len zanedbateľnej časti používateľov – v poslednom období ich bolo asi 2 300 aktívnych, teda vystavili aspoň jeden doklad, vyčíslila finančná správa.

Co teda keby nebolo v zakone povinnost nieco taketo prevadzkovat, by som povedal, ze v komercnom sektore okamzite je zrele na vypnutie uplne.

áno, platí. za eKasu.
tá je skrátka príliš dôležitá na to, aby ste to bez zdrojákov a licencií mohli len tak vypovedať.
a bohužiaľ sme po predošlých garnitúrach zdedili príliš veľa problémov, než aby sme dokázali za rok kompletne nahradiť eKasu. stačí?

budem sa opakovať, ale pindať je jednoduché. poďte pomôcť, keď si myslíte, že veci viete robiť lepšie. eKasa a vôbec portfólio systémov od Allexisu si zaslúži dedikovaný IT tím. lenže FRSR to nie je len Allexis. Allexis dodával len štyri systémy. máme ich vyše 90.

bohužiaľ takýchto prípadov, že štát nedostane zdrojáky, licencie a už vôbec nie podpisový kľúč k appke v store je v štáte kopec. dokonca na tieto podpisové kľúče nemyslia ani žiadne nariadenia MIRRI, takže do budúcnosti tieto prípady neskončia.

anyway, nie je to najväčší problém štátneho IT, ale áno - je to jeden z tých viditeľnejších problémov.

a google na takéto situácie bohužiaľ nie je pripravený. síce odpovedali na naše požiadavky promptne ale jasne nám vysvetlili, že to riešiť nevedia.

Viete dobre, že som chcel. Niektoré veci, čo som navrhoval mohli ušetriť (nedovolilo by sa rozkradnúť podvodníkmi) desiatky miliónov, minimálne. … Takže toto je falošné volanie po pomoci.
Teraz sa to už ukazuje aj na tvrdých číslach - toľko podvodov na DPH sa neurobilo ani za Fera a Ladislava. Bohužiaľ padli rekordy - tie negatívne.

ja osobne o žiadnej vašej ponuke neviem.
podvody na DPH nie sú záležitosťou sekcie informatiky.
a vaše konštatovanie neviem, z čoho vychádza a keďže je to dosť tvrdé obvinenie, rád by som nejaké dáta. šéfa sekcie boja proti podvodom poznám a nemyslím si, že funguje tak, ako jeho dvaja predchodcovia (obaja trestne stíhaní).

ak vychádzam z vášho predošlého postu, kde ste FRSR obviňovali, že Allexisu stále platíme 100k mesačne, čo som vám vysvetlil, tak aj toto bude len búrka v pohári vody. skrátka máte rád bombastické titulky, ale to je málo, treba ísť do detailov.

Veľmi rád pôjdem do detailov. Len potom by som rád aby ste sa aj k detailom vyjadrili. … aby to malo zmysel a nie len “toto ja nemám na starosti”.
Skúsme prvý detail:
Pracuje na novom indexe spoľahlivosti firma Lynx? Ak áno, na základe akej zmluvy / objednávky?
(toto určite IT musí vedieť).

skáčete z témy do témy:

najskôr ste nás obvinili z toho, že paktujeme s Allexisom. keď som vám to vysvetlil, tak
potom ste nás obvinili z toho, že paktujeme s DPHčkarmi. keď som chcel nejaké dáta, tak teraz ste vytiahli Lynx, resp. index spoľahlivosti.

prepáčte, ale takáto diskusia naozaj nemá zmysel. ste troll a nie človek, čo chce konštruktívne veci riešiť a štátu pomôcť.

Pocujte a nechcete ist na pivo a tam si to vyrozpravat, nerozumiem uplne co sa tu deje. Obaja pisete, ze chcete pomahat. Ja to pivo aj zaplatim v klude.

3 Likes

Kludne sa dostaneme k všetkým témam. Allexis je určite zaujímavá téma. Len sa nedá všetko naraz. Keďže téma podvodov nie je vecou informatiky ako ste hovorili, tak som chcel tému, ktorá je (aj) v zodpovednosti IT a zároveň súvisí s bojom proti podvodom (aspoň tak to bolo deklarované). … a tou je Index spoľahlivosti.
Mám celkom do podrobna rozpracované riešenie pre index spoľahlivosti a rád by som pomohol.
Preto sa pýtam jednoduchú otázku na ktorú určite viete odpoveď. Diskusiu možno viesť len cez otázky, inak je to monológ. Onálepkovamie ma za trola nič nerieši, skôr mi to pripadá ako útek z diskusie.
Tak odpoviete mi, prosím na moju otázku?

pošlite si životopis na FRSR, kľudne rovno na mňa a od apríla sa môžete u nás zamestnať (plat bude nejakých 1000 eur základ plus odmeny, to snáď aj tri tisícky spraví, ak budete naozaj dobrý) a riešiť hoci aj externý index. potrebujeme tam zopár ľudí, čo sa naučia robiť so SAS platformou, aby na FRSR aj v tomto smere začalo vznikať poctivé interné knowhow.

Samozrejme možností ako pomôcť je x. Jedna z nich môže byť aj pracovný pomer na plný úväzok. Inou môže byť poskytnutie know-how, softvéru či iného vzbavenia.
Ak pomáhat znamená len zamestnať sa tak je trik. a dosť priehľadný.

Ale celkom ma zaujala požiadavka pomáhať s know-how jednej z analytických platforiem - SAS. Používa FSSR produkty od SAS?
Ak áno, aké produkty?

A ešte mi viete povedať či ten Lynx robí pre FSSR?

nie je to žiaden trik. mudrlantov máme dosť, potrebujeme ľudí, čo vecí budú aj riešiť, ale pochopil som, že vy zo zástupu mudrlantov nemienite vystúpiť.

FRSR používa mnoho analytických platforiem a zhodli sme sa, že SAS by potenciálne mohla byť jedna z cieľových.

Zdá sa, že ste sa naučili odpovedať “politicky”. :slightly_smiling_face: :roll_eyes: