SND - nový web

V tomto prípade to bolo rovno aj vyhlásenie, keďže zhodnotenie kriteria
bolo pomerne jednoduché.

Ale no. Uprimne. Keby to nebola “vasa” sutaz, ale niekto iny by vyhlasil sutaz a neunuval sa informovat neuspesnych uchadzacov o vysledku, tak by si vysluzil zopar negativnych komentarov mozno aj z tvojej strany, isnt that true ? :wink:

@IvanK mne to skor pride, ze tvoja kritika je trosku nekorektna a nasilu mas potrebu kopnut si do niecoho. Ukaz mi prosim ta, kedy som sa ja obuval do nejakeho ministerstva za nieco podobne, co tu teraz ty predvadzas.

Riesime, ze ci mala jedna forma informovania predchadzat inej :slight_smile: Chapes? Uz sa tu nebavime o podstate (ci to bolo transparentne a pod.) ale o tom, ze niekoho sa dotklo, ze ked nevyuzil moznost prist osobne, tak vysledok sa dozvedel z oznamu na webe SND. Mne toto pride trosku z cesty.

Za mna asi takto: prial by som si, aby najprv o vysledku vedeli uchadzaci az potom verejnost? Ano. Bola na to moznost? Ano. Dalo sa to spravit este krajsie? Ano, vzdy sa da. Meni to nieco na podstatnych nalezitostiach? Nie.

Evidentne hovorime o tom istom ale ked to napisem ja je to “kopnutie” :slight_smile: Ved dobre, uz som ticho, no…:slight_smile:

Prepac Ivan, ale styl, akym to pises je podla mna nekorektny. Vidim rozdiel medzi tym, ked nas kritikou upozornujes na nekonzistentnost (taku kritiku vitam) a rypanim, kde sa len vyzivas v tom, ze do niecoho sa da kopnut koli banalite.

Jano, neviem, kde si prisiel k tomu, ze som dotknuty. Jednoducho povazujem informovanie uchadzaca o nieco za samozrejmost a v tom je asi rozdiel medzi nami. Pokial by som tu tlacovu spravu nenasiel, tak by som dnes do SND volal, ze ake su vysledky.
Myslim, ze momentalne ale riesime veci, ktore nikomu nepomozu, podme sa sustredit na buduce projekty.
Stale som zvedavy na to, ako nasadenie noveho webu do prevadzky prebehne a dufam, ze o celom priebehu projektu SND uvidime este nejake vyhodnotenie/case study.

1 Like

ja tiez povazujem informovanie uchadzaca za samozrejmost. Akurat ma mrzi, ak je temou dna, ci popri umozneni osobnej ucasti mali este aj posielat mail vopred a ja neviem co. Uznavam, ze sa to dalo aj krajsie spravit. A prosim, skus sa sam seba spytat, ci ste za Vasu stranu mali moznost sa aktivnejsie zapojit a ci je ta vycitka podstatna a uplne na mieste.

Ahojte, ja zasa zastupujem firmu uspesneho uchadzaca :slight_smile: A ano, tiez povazujeme za nevhodne, ze ucastnici sa o vysledku dozvedaju az z medii (hoci my sme poslali na otvaranie obalok kolegu, takze sme vedeli, aky je vysledok, napriek tomu to nepovazujeme za standardne).
Myslim vsak, ze tento tender ma aj ine, ovela vaznejsie, nedostatky, ktore si pokojne mozeme rozobrat - ak by ste chceli, tak aj osobne. Zaroven, radi pomozeme s organizovanim inych tendrov, mame s tym uz celkom dost skusenosti (z pozicie uchadzaca).

1 Like

Jano, ano, my sme prebrali cesky projekt www.hatefree.cz, ktory je pod Uradom vlady CR. Bol to velmi podobny tender ako na SND, a preto sme sa zucastnili aj SNDcka, lebo s takymto “preberanim” mame skusenosti :-).
Web bol a nadalej je hrozny (my ho dalej nevyvijame, len supportujeme), ale vela nas to naucilo a dovolim si tvrdit, ze ANO, bol to uspech (mimochodom tuto referenciu sme poskytli ako jednu z troch do tendra SND, takze si moze Obstaravatel pokojne tento fakt overit).

Blahozelam k vitazstvu! :slight_smile: Nechcem sa uz vracat k teme “oznamovanie vysledkov”, lebo mi to pride uz naozaj pomerne preexponovana debata o nepodstatnom detaile.

Podme sa radsej bavit o tych nedostatkoch a ako ich odstranit. Sem s nimi.

Pockajme si prosim na vysledok stretnutia, ktore mame v SND (asi) zajtra a potom rad napisem feedback - a navrhy na zlepsenie. Teraz by to bolo trochu predcasne - resp. bude vhodnejsie to hodnotit, ked si doplnime informacie a verim, ze mnozstvo veci sa vyjasni. :slight_smile:

[EDIT]
Ako nedostatky, o ktorych samozrejme musime diskutovat, predsalen doplnam - absencia jasne specifikovanych podmienok poskytnutej sluzby.

  • pozaduju hosting pre 8.000 ludi SUCASNE (!), pricom sne dospeli k tomu, ze je to len velmi teoreticke a skor sa asi jedna o poziadavku ochrany voci DoS utokom.
  • odvolavka na bezpecnostny checklist - tu sa hovori o tom, ze mame splnat X-Y poziadaviek z checklistu, pricom po zbeznom pozreti 90 % z nich by mal splnat web ako taky, nie hostingove riesenie. A co ked my povieme, ze na to, aby sme dokazali splnit checklist potrebujeme investovat 300 človekohodiin do uprav existujuceho riesenia? My netusime, ako je ten web spraveny. (schvalne prehanam, ale lepsie to ilustruje situaciu :slight_smile: )
  • Odstranovanie poruch v ramci 4 človekohodin mesacne. Pokojne sa moze stat, ze sa najde chyba, na ktoru budeme potrebovat 50 človekohodin. Ano, prejdeme do rezimu, ze to budeme uctovat na zaklade dohodnutej hodinovky, ale tu mozu naklady stupat do aleluja.
  • Uz samotna zmluva s Wezeom, ktora umoznuje stav, ze v momente prevzatia stranky do prevadzky straca SND akykolvek narok na reklamaciu - to povazujem za problem.
3 Likes

Toto bola jedna z nasich otazok a ano, pozaduju to. Ak by to bol DDoS tak to uz slusnejsi provideri shapuju. Neviem, ake rozsiahle skusenosti so skalovanim Drupalu mate, da sa to tak naskalovat, ale urcite si to bude vyzadovat par hodin prace (do 10). Podla mojho nazoru malo toto skalovanie spravit wezeo, kedze to bola poziadavka VO na tvorbu webu.

[troll] Cooo? Ved bol zverejneny repozitar [/troll]

hehehe … to znie akoo ked odhliadnuc od toho ze pacient zomrel, operacia prebiehala vcelku uspesne … Ale ono to bude potrebne, aby si ti vsetci kritici uvedomili co v tych cenach je, a ze niekedy (a u technologickych dodaviek je to skor casto ako zriedka) je dovera, ze predmet zakazky bude dodany ovela dolezitejsia ako cena. Samozrejme tym nespochybnujem, ze niektore zakazky boli premrstene a niektore aj priamo rozkradnute. Ale podla mna vo vacsine ked si architekt zrata vstupy (v cenach zdrojov, ktore mu niekto doda) podla existujucich metodik dojde k cenam ake su v tendroch casto vypisane, U prevazky je to este specificke v tom, ze ked mas zabezpecovat napriklad prevadzku 24x7 a mas tvrde reakcne casy na L1 a L2 urovni, tak musis zbezpecit 3-smennu prevadzku (samozrejme so zastupitelnostou a v pozadovanej kvalifikacii … a to za 9500 rocne nedas … musel by si mat desiatky takych kontraktov aby si zaplatil ludi…

Caute,

ak vas zaujima technicke riesenie webu, 20.aprila o 18.30 budeme mat Drupal meetup, kde to Jano Seyd z WEZEO odprezentuje. Dajte vediet zaujem v evente na fb - https://www.facebook.com/events/212006639286346/, aby sme vedeli, ci mame nafuknut miesto eventu :wink:

3 Likes

a kde sa to kona? mne miesto Ferratum bank nic nehovori. To SND by som si rad vypocul

Ahoj bude to Apolo 2 blok A Prievozská 4.

dakujem. Spravne chapem, ze sa to robi v kanceleriach, nie v nejako volne
pristupnom priestore, ze?

Peter Cmorej

Dňa 13.4.2017 20:54 používateľ "Miro Michalicka"
noreply@platforma.slovensko.digital napísal:

Jj, bude to u nich v zasadacke.

Pozeram ze sa to nakoniec po viac ako 10 mesiacov od prebrania od wezea podarilo spustit :slight_smile: Je niekde zverejneny aktualny kod? Idealne aj s vysvetlenim, ze preco sa od prebratia vyfakturovalo viac za dorabanie ako dostalo wezeo za cely rok predtym (zdroj snd.sk) :ear:

5 Likes

no takto vyzera “riesenie ktore predznamena vyvoj v oblasti IT na najblizsie roky”. Mohol by niekto kto bol blizsie povedat co sa stalo ze projekt nebol dodany v case, rozsahu ani financiach ? Zvonku to vyzera ako transparetne zlyhanie. A to pri malom projekte akych sa robia stovky.

3 Likes