Skusenost: Prepis auta elektronicky

Ak sa overuje podpis, tak notara nezaujima obsah dokumentov. Zapisuje len to, ze si to podpisal ty a kedy sa to udialo.

register plnomocenstiev, ktory stale neexistuje je nieco ine ako register notarskych zapisnic…plus v pripade NZ notar zodpoveda za obsah…

pre pripad, ktory sa tu spomina je v sucasnosti (bez registra plnomocenstiev) potrebne, aby notar plnu moc

  • skonvertoval z papierovej do elektronickej podoby alebo
  • dokazal vytvorit rovno ako elektronicky dokument - tu je ale otazka ako a kde bude zachyteny podpis splnomocnitela…

Existuju lokalne, u jednotlivych notarov. To je len drobny krok k ich posunu do centralneho registra komory. Preco tak este neurobili, vie niekto?

nie je na to zakonna uprava, t.j. neda sa to robit ak stat nedokazal zatial prijat k tomu ziadny zakon.

Zaujímavé, že v minulosti išlo do toho formuláru nahrať akékoľvek PDF a nemuselo byť konvertované notárom… veď sa to rieši aj vyššie v diskusii…

Mňa skôr zaujíma opak, ak idem kupovať auto a nemám splnomocnenie na prepis na moju osobu (napr je víkend a podobne) a použíjem tu online službu “Súhlas kupujúceho s prevodom držby vozidla na svoju osobu” a predávajúci následne pôjde auto odhlásiť osobne (nie elektronický) bude to takto fungovať alebo ho pošlú z DI kade ľahšie?

Robil som v stredu 17.11. prevod držania na seba, uplne v pohode. 1. krok bol, že som dal splnomocnenie na Odhlášku predávajúcemu elektronicky cez portál MV
2. On doniesol odhlášku na MV (klientské centrum, lebo nemal eID)
3. urobil som službu zmena držiteľa v rámci okresu elektronicky cez portál MV, zaškrtol som že chcem aj novú EČV, ani som nemusel podpisovať KEPom, čo ma zaujalo. Len som tam pridal pdf skenované PZP a hotove, žiadnu zmluvu som tam ani nedával ako kupujúci, pretože ju tam dával predávajúci pri odhláške
Prišla mi do schránky eDESk platobný predpis, kde som klikol na to a uhradil poplatok kartou…
…originál zmluvy netreba dávať nikam, to som zistil včera ked som bol so statrým autom čo som predával robiť odhlášku, kde mi zobrali originál zmluvy aj splnomocnenie kupujúceho) Na veľký techničák pri odhlásení preškrtnú pôvodného držiteľa a napíšu tam nového, na koho je odhláška. veľký Vám vrátia a ten dáte kupujúcemu.
4. prišla mi včera aj dnes SMSka, že mi donesú OEV II (t.j. veľký techničák) na kupované auto. došiel poštový kurier, pozrel moj občiansky, zobral starý veľký techničák a dal nový veľký techničák. tiež mi zobral malý techničák.
5. čakám teraz na malý techničák, ktorý mi má prísť teraz niekedy, výroba trvá dlhšie, tak rátam že asi budúci týždeň (udajne do 7dní)
6. kedže som si objednal aj tretiu EČV na nosič bike, tak to mi príde tiež poštou. Ak by som si vymenil aj EČV, tak by som musel čakať na to, pokiaľ ich pošlú, tiež ich prinesie poštový kurier.

Celý proces zmeny vlastníka trval 3dni !!! to je fantastické a stálo ma toto 24€ (nakoľko som si zobral aj novú EČV na ten bike). A všetko som urobil z domu, aj zaplatil, nakoľko mi predpis platby. teda naozaj klobúk dolu.

Čo je ale horšie, staré auto sa mi ani dvakrát nepodarilo odhlásiť na nového držiteľa, ani ked som tam dal overenú zmluvu, ani overené splnomocnenie, proste to zamietlo a neudalo ani dôvod. napísalo divnú chybu, že zamietnuté z dôvodu nesprávneho dokladu. Ani na helpdesku MV nevedeli povedať, v čom bol problém, ani na MV klientské centrum, čo som bol včera pani nevedela zistiť, prečo sa to vlastne zamietlo. Tie isté papiere som jej dal osobne a v pohode odhlásila auto so splnomocnením kupujúceho … teda táto služba by určite bolo dobré ešte doladiť …

1 Like

uz od piatku, mozno skor, nefunguje odhlasenie vozidiel …KEP mam funkcny … .mate podobnu skusenost? Dnes vecer podobne. Na ODI KE PZ obmedzena prevadzka od piatka pre COVID na oddeleni.

Pozdravujem, mám skúsenosť, že odhlásenie proste nešlo už dávno reálne, ako som písal vyššie, v júli som sa snažil odhlásiť, ale aj ked tam všetko ste dal podľa návodu, prišlo zamietnutie odhlásenia.

možno tú službu proste opravujú, možno čítajú forum na s.d :slight_smile:

Lebo reálne je problém, že na polícii (MV) proste chcú silou mocou preškrtávať odhlasujúceho sa človeka a to sa proste elektronicky nedá, pokiaľ ten neštastný papier nedonesieš …
Ja si myslím, že je to blbosť, lebo ked odhlásiš auto, tak predsa nepotrebuješ mať prečiarknutého pôvodného držiteľa a môžu mu vymeniť ten techničák proste potom pri jeho prihlasovaní … je to nejaké nelogické

nezmysel … doba je iná. Minuly tyzden doslo k updateu D.Signer/XadES -u … chybu to nehlasi … napise len tu chybovu hlasku ako mne. Uz som to odhlasil, vsetko vybavene. Officialny postup:

Problém vznikne pri podpisovaní služby - D.Signer/XAdES: Chyba pri podpisovaní.
Pravdepodobne nemáte v osobnom počítači nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie pre kvalifikovaný elektronický podpis D.Suite/eIDAS, verzia 1.0.29. Je potrebné si túto aplikáciu aktualizovať - stiahnuť aktuálnu verziu z URL Na stiahnutie - UPVS.
Pred samotnou inštaláciou je potrebné odinštalovať aktuálne nainštalovanú verziu aplikácie D.Suite/eIDAS.
Po skončení procesu odinštalácie je potrebné preveriť, či sa po odinštalácii vymazal aj súbor: “C:\ProgramData\Ditec\DSigner .NET\signaturepolicies.xml”. Ak sa nevymazal, je potrebné ho vymazať.
Nakoniec je potrebné vykonať inštaláciu aplikácie pre kvalifikovaný elektronický podpis D.Suite/eIDAS, verzia 1.0.29.

1 Like

Pane, prosím ako som písal vyššie, zamietnutá žiadosť je biznisová a chybu nahlásilo uplne nezrozumiteľnú, citujem z eDesk správy:

Vec: Žiadosť o prevod držby vozidla na inú osobu (BA…)
Žiadosť o prevod držby vozidla na inú osobu (BA …)-Niektorý z aktuálnych dokladov nie je v požadovanom stave.

Robil som to niekoľkokrát a neprešlo to ani raz. teda tak. prečo je takáto hláška netušila ani policajtka na klientskom centre ani pani na tel.call centre v BB.

Jedna zaujimava prihoda - netyka sa to priamo prepisu. Zmenili sme sidlo s.r.o. (ine mesto) a tak som si myslel ze si ulahcim zivot a aktualizujem adresu na technicaku. Cize cez portal MV SR som si zmenil adresu na novu a pockal na kuriera, ktory doniesol technicak a zobral stary. Neuvedomil som si ale jednu vec - nove sidlo je v inom okrese (clovek riesi x veci a nenapadlo mi to, kedze predosla adresa je len par km od novej). A teraz prichadza ta zaujimava cast - v TP (maly aj velky) mam zapisane mesto z ineho okresu, ale znacky mi nechali z povodneho :smiley: . To co slubuje Sulik o prenositelnosti SPZ (od 2023) mam ja uz teraz :smiley: . Normalne vsetky udaje sedia, opeciatkovany a podpisany technicak.

Samozrejme asi nastal problem v tom, ze ja som poziadal o zmenu adresy a asi som nevybral moznost vo formulari, ze je to prenos do ineho okresu. Ale ako to je naprogramovane, ze mi dovoli taku kombinaciu? A ako to, ze mi nejaky pracovnik (oddelenie PZ ktore sa nechadza blizko sidla) taky technicak vydal?..

Mohol by som to mozno tak nechat, ale poziadam znova a tentokrat vyberiem moznost “prestahovanie do ineho okresu”, pricom adresa sa nemeni a dufam ze mi pridu spravne SPZ.

Ja uz mam X rokov po zmene trvaleho bydliska stale rovnaky TP aj SPZ. Nikdy to nevadilo ani policajtom pri cestnej kontrole, ani pri vysetrovani nehody (ci uz som ju zavinil alebo nie), ani ziadnej zo zucastenych poistovni.

Vsetci zucastneni, vratane pracovnikov PZ vedia, ze povinnost zmeny SPZ po zmene adresy do ineho okresu uz v dnesnej dobe nema realne opodstatnenie. Policajt uz sa nemusi nahanat po okresnej evidencii. Ked potrebuje auto prelustrovat, zavola na operacne stredisko a hned vie, ci sedi to, co ma (nie je hlasene ako kradnute, je poistene a pod.).
Uz ostava len posledna drobnost - aby sa zakon prisposobil praxi :slight_smile:

Ked je auto pouzivane na podnikanie, mozno tam vstupuju aj ine faktory. Ale pravdepodobne nestoji za namahu sa tym dalej zaoberat.

1 Like

Mne uz na firmu v minulosti prisli pokuty z dopravneho inspektoratu asi po roku ked zistili, ze sme len zmenili ulicu sidla (vsetko ine sedelo) a neaktualizovali sme to. A to sa mi stalo viackrat. Cize predpokladam, ze minimalne v pripade firmy maju nejaky pravidelny check kedy si porovnaju udaje z OR SR s udajmi v technicakoch (co je inac dost smiesne, preco vobec je adresa v technicaku - malo by tam byt len ICO a nebolo by nutne nic menit).
Takze teraz je otazka, ci “odhalia” aj to ked adresa sice sedi, ale SPZ je stale z ineho okresu.

ešte je otázka či ste zmenil vlastníka adresu alebo aj držiteľa ??

Oboje sa zmenilo (vlastnik a drzitel je ta ista firma). Cele sa to potom vyriesilo tak, ze som si cez MV SR vyklikal ziadost o zmenu SPZ po prestahovani a vymenili mi zase oba technicaky a poslali novu SPZ. Nic okrem SPZ sa realne nezmenilo.

podarilo sa nejak? mám tento istý problém a skúsil som to už asi 10x za celý deň; bez úspechu

Prosim o pomoc. Potrebujem prepisat firemne vozidlo a vypisuje mi to: “Nemáte oprávnenie realizovať na zadanom vozidle požadovaný úkon za inú osobu.” Pritom vozidlo mam evidovane na firmu aj dalsich 5, pri ktorych mi to nevypisuje. Vsetky viem v systeme vylistovat. Jediny rozdiel je, ze toto jedno nema technicak s chipom. Je mozne, ze tieto elektronicke sluzby nefunguju na vozidla so starsim kartickovym technicakom? Skusal som aj udelit nan splnomocnenie a to sice zozralo, ale ziadne splnomocnenie sa neeviduje. Neviem ako dalej, lebo terminy na DI na fyzicky prepis su najskor za 2 tyzdne. Dakujem za kazde info.

Napíš na helpdesk MV, mne to tam nejako zapli.

To som napisal hned. Aj som volal s tetou, ktora povedala, ze to postupia vyvojarovi. To ma trochu vydesilo. Predstavil som si mailovu schranku toho vyvojara:) Kolko dni im to trvalo, nepamatas si aspon priblizne?

Bolo to davno, mal som podobny problem pri ziadosti o znacku na nosic na bajky. Ale myslim, ze max par dni.