Skusenost: Prepis auta elektronicky

Niekto ste sa po “úspešnom” odoslaní žiadosti stretli s tým, aby vám došlo naspäť “Zamietnutie žiadosti z dôvodu: Neúspešné overenie podpisu”? Podpisujem tak ako všade inde…

To je ako?

Zdravim,
ja som urobil tiez odhlasenie ako Marek_86 vyssie. Chcem sa spytat, co s velkym technickym ? Lebo netusil som ze ODI Partizanske ma casenky momentalne na najblizsie 3 tyzdne vybookovane… povodne som to chcel osobne. Ako ste to riesili vy ? Poslat ho novemu majitelovi alebo na ODI ci kam ? A on ho potom prihlasi ako ? predpokladam ze na elektronicku cestu sa neda, odhadujem koli zdatnosti a veku…

takato kombinacia elektro-osobne je dost komplikovana…a myslim, ze na to neexistuje univerzalna odpoved…odporucam zavolat na infolinku MV 0800 222 222 a vysvetlit im situaciu…dámy su velmi ochotne a urcite budu vediet poradit…

dobrý deň odhlásili sme vozidlo, konkrétne motocykel. Žiadosť svieti ako prijatá ale nie je vybavená. Neviete povedať koľko asi trvá spracovanie žiadosti? Dnes je tretí pracovný deň. ďakujem

zdravim, nie som si uplne isty, ale mam pocit, ze kupujuci by uz bez toho, aby tam ODI urobil nejaky ukon, mal vediet auto prihlasit na seba.
odporucam vsak infolinku CC MV 0800 222 222, kde vam urcite povedia vsetko co potrebujete vediet

Zdravím. Má niekto skúsenosť s udelením elektronického plnomocenstva a následným neelektronickým, teda osobným prepisom vozidla?Auto totiž nemá osvedčenie s čipom, a tak je nutné ísť osobne na inšpektorát. Moja predstava je, že terajší vlastník na mňa ako budúceho vlastníka a držiteľa udelí cez elektronický formulár splnomocnenie, a pri návšteve inšpektorátu už nebudem musieť predkladať úradne overené splnomocnenie od vlastníka, nakoľko ho už budú evidovať v systéme. Dobre tomu rozumiem? Dík.

Ahojte, pri poslednom kroku " Žiadosť o prevod držby vozidla na inú osobu" dostanem hlasku
“Ľutujeme, služba je momentálne nedostupná. Skúste neskôr prosím.” - stretli ste sa uz s tym?
Mam proste len cakat s nadejou, ze to niekto vyriesi???

Dakujem!

1 Like

No to je teda system - o par minut som mal spravu v www.slovensko.sk kde auto bolo uspesne odhlasene! Takze asi je to “OK”.

Cez eID tak, ako si stránka sama vyžiada. Čiže ako bežný user, pre ktorého to má celé byť…ehm.

99% ano. Padá mi to tam skoro vždy. Dokonca kamrátovi po tejto hláške došli podklady na úhradu.

Ja som kupoval skúter v Šamoríne a chcel som ho prvýkrat prihlásiť elektronicky. Na to však musí predajca / dovozca požiadať MV SR príslušným formulárom o pridelenie nejakých kódov, či čo…
Samozrejme predajca v šamoríne kukal na mňa ako puk, dokonca vôbec nechapali čo chcem, aj keď som im poslal link na prislušný formulár … takže som to dal klasicky v Senci prezenčne…
#lepsiesluzby.sk Mám dojem že značiek aut a motoriek je par … a predajcxov je tiez konecne mnozstvo. Jednoducho keby MV SR proaktívne všetkých oslovil a urobiol im hodinové školenie, tak by sa také veci nestávali. Inak sme tie služby budovali zbytočne.

Ahojte,
potreboval by som poradit.

Aktualne predavam auto a potreboval by som ho ako kupujuci prepisat na noveho majitela.
Bohuzial ten nema OP s cipom/podpisom.
Snazim sa aspon zo svojej strany to urobit elektronicky lebo objednat sa da az mesiac dopredu a ludia na policii cakaju rano od piatej, ako nonsens!

Zistil som, ze ak mi da splnomocnenie notarom overene viem to ja urobit zo svojej strany elektronicky.
Ale Bohuhzial tu to cele viazne.
Pri poslednom kroku pri nahravani PDF system pinda, ze podporovane su len PDF/A-1a. (do tej doby som netusil ze cosi take existuje ale budis)
Skusal som x roznych online konverterov, rovnako som skusil aj PDF Pro a export a dokonca u kamosa sme skusili na nejakej super tlaciarni/skeneri rovno to oskenovat a dat do PDF/A ale nic nepomohlo. Stale ze to nie je podporovany format.
Robim ja daco zle?

toto som tiez nepochopil … ze k casenkam sa neda dostat cez eID - je to vypnute… Da sa len objednat na “sukromny” termin fakt o mesiac az dva … Preco si neviem tie casenky vyziadat ? preco to maju vypnute ?

samozrejme nie je mozne, aby si ty skenoval papierovu plnu moc…ak ide o plnu moc od notara tak uz original musi byt elektronicky, tz notar mal vytvorit plnu moc v elektronickej podobe vo formate PDF/A1a…
ak predavajuci nema eID, tak to jednoducho cele elektronicky neurobis…
prvy krok je tvoj suhlas s prevodom na teba…ten jediny mozes spravit elektronicky

Neviem ci sme sa pochopili alebo ja som sa zle vyjadril ci nepochopil.
Ja predavam auto, ak dobre viem ja nepotrebujem plnu moc, ja potrebujem len splnomocnenie (suhlas) od kupujuceho aby som mohol prepisat auto na kupujuceho.

Teda ja predavajuci mam eID ale kupujuci ho nema.
Takze snazim sa robit to co pises v poslednom riadku a ja som ten predavajuci

moja chyba…rychle citanie…

ano, spravne - ak nema eid musi to byt plna moc v elektronickej podobe…nie je mozne naskenovat papierovu plnu moc a nahrat ju “pod pristupom (prihlasenim cez eid)” inej osoby ako kupujuceho…

to iste plati aj pre ukon, ktorym kupujuci vozidlo prihlasuje…

ak je nieco nejasne, napisal som ti spravu…

Nie je mozne, lebo nejaky trupik uradnik si nedokaze overit naskenovanu plnu moc v notarskom registri? Aha…

Taketo nieco aj existuje? Lebo o tomto pocujem prvy krat. Ked u notara nieco overujem, tak neviem o tom, ze by to nejako skenoval a uz vobec nie, ze by to niekde nahraval.

https://www.notar.sk/overenie-podpisu/

Castokrat zapisuju pri overovani podpisu poznamku do registra, niekedy prepisuju cele casti z overovaneho dokumentu. A kazde overenie dostava ID v ich registri.