Skusenost: Prepis auta elektronicky

Po dlhom case idem opat elektronicky prepisat auto, uvidime ako daleko sa dostanem. Ale dnes asi skoncim na tom, ze opat po pracovnej dobe nejdu systemy MV SR (to som uz mal viackrat taku skusenost, ze vecer im nejdu elektronicke sluzby - asi maju tiez pracovnu dobu :D).

Po kliknuti Prihlasit sa na MV SR dostanem takuto peknu lokalizovanu chybovu hlasku. Zo srandy som klikol na ten “webmaster” email a je to nastavene na: you@your.address :smiley: .

Zvlastne je, ze pred kamaratovi to hadze rovnaku chybu. Mne to teraz na druhom pocitaci ide otvorit, teda ked kliknem tak vidim obrazovku na prihlasenie, aj na Safari cez iPhone vidim prihlasenie, ale napr. na Macbooku na Safari mam 404, a kamarat ma tiez 404 ale na vsetkych prehliadacoch. Tak teraz neviem ci to je podla IP, alebo ako si to vysvetlit… Dokonca ak prepnem na 4G hotspot, tak to naskoci ale na optike mi to hadze vacsinou 404.

Edit: Tak aj kamarat potvrdil, ze ked prepol na 4G hotspot tak zrazu chyba zmizla (je v inom meste, iny provider). WTF?

Edit2: Podarilo sa mi aj dostat do situacie, ze na rovnakom pocitaci mi to v jednom prehliadaci ide a v druhom nie. To by mohlo znamenat, ze problem sa mozno viaze na nejaky cookie. Vidim tam JSESSIONID (a to nie som prihlaseny), takze to mozno suvisi s tym.

Edit3: Tak tym JSESSIONID to nebude, pretoze som preniesol cookie zo Safari (kde mi to nejde teraz) do Firefoxu (kde mi to ide) a chyba sa tam nepreniesla. Tak neviem, je to zvlastne ale nie je to urcite problem na mojej strane.

Ahojte,

Nedocital som sa vyssie, tak by som vas chcel opytat, ze ci ste mali niekto skusnost s tym, ze ste ako statutar srocky chceli prepisat auto elektornicky, ale v zozname vozidiel spolocnosti neukazuje ziadne auto. Auto mame riadne evidovane na firmu, ale v zozname vozidiel nie je.

Dakujem pekne.

Áno stalo. Treba napísať na support MV a nejako to fixnú.

Trapim sa s prepisom auta - som kupujuci a mam papierova splnomocnenie od predavajuceho. V Elektronickej sluzbe Žiadosť o zmenu držby alebo vlastníctva vozidla nevidim ziadnu moznost nahrania splnomocnenia. Ak tam zadam ECV tak mi to vypise chybu, ze na dany ukon nemam opravnanie.
Riesili ste nieco podobne?

Táto konkrétna služba píše sa o tom prvom riadku, je pre pôvodného vlastníka vozidla (predávajúceho) a prikladá tam sken splnomocnenia od kupujúceho.

Takže presne opačný postup ako potrebujete.

Ano, to som si vsimol, ale vo vsetkych navodoch som nasiel len cez tento formular.

Buď to majú nedomyslené ak to papierové splnomocnenie od predávajúceho nevieš nikde vložiť, alebo je na to iný trik.

Predávajúci ak má občiansky vydaný po po 20.6.2021 môže urobiť elektronické splnomocnenie a vtedy ťa má služba pustiť prihlásiť si auto.

https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/vozidla/ziadosti-plnomocenstva/vozidla-plnamoc-zapis-menu/

Skús ešte či by toto nepomohlo najprv dať súhlas ako kupujúci
https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/vozidla/ziadosti-plnomocenstva/suhlas-kupujuceho/

To uz som skusal ale nepomohlo. Skusim napisat predavajucemu, ci to nevie nejako potvrdit.
Ak to nepojde, tak skusim Call centrum MV.

Mne sa to splnomocnenie zobrazilo ako priloženie skenu v kroku 5 zo 6. Ak kupujúci vyplnil elektronické splnomocnenie a MV SR ho potvrdil, tak ten krok 5 sa nezobrazí vôbec.