Skusenost: Prepis auta elektronicky

Neviem aku mas poistovnu, ja som mal Kooperativu. Do schranky na slovensko.sk ti prislo ze auto bolo odhlasene, to som si stiahol ako potvrdenie, nahral na portal koop spolu ich vypisanou a podpisanou ziadostou, na druhy den to bolo vybavene.

Dňa ut 12. 5. 2020, 21:15 Gábor Szőcs via platforma.slovensko.digital noreply@platforma.slovensko.digital napísal(a):

Oni maju este aj na tlacive v kolonke prevzate doklady uvedenu moznost “Potvrdenie o elektronickom prevode drzby MV na inu osobu”

Dňa ut 12. 5. 2020, 21:15 Gábor Szőcs via platforma.slovensko.digital noreply@platforma.slovensko.digital napísal(a):

Ahojte,
kupil som auto v ramci okresu, znacky teda ostavaju.
Vsetko som riesil cez navody.digital, dnes mi prisiel velky papierovy technicak.

    • Maly (s cipom) pride automaticky alebo treba nieco spravit?

Vopred dakujem

Ahoj
Maly technicak by ti mal prist do 30 dni od odovzdania starych dokladov. Takze nemusis nic robit. Ak by ti nahodou neprisiel do 30 dni (ako sa stalo mne), tak treba kontaktovat infolinku MINV.
Ano, obhliadku uz po novom netreba absolvovat (od septembra 2019 tusim). Na update clanku uz robime, online by mal byt v kratkej dobe.

1 Like

Zdravím, mal by som otázku. Tento krok už niekto úspešne vykonal?

1. krok "Suhlas kupujuceho s prevodom držby motoroveho vozidla na jeho osobu"

Mne to vracia túto odpoveď: Služba vyžaduje samostatné konanie používateľa ako člena štatutárneho orgánu vybraného právnického subjektu.

Sme dvaja vo firme a máme samostatné konanie. Zatiaľ som nenašiel žiaden spôsob, ako to obísť resp. vyriešiť.

Ďakujem. Dušan-

Napísal som na podporu MV SR. Už to opravili a funguje to.

Opravili to v priebehu 2 hodín. :ok_hand:

1 Like

zdravim, presne to som ti chcel napisat…maju tam problem pri pravnickych osobach, ze neeviduju opravnenie statutara konat, takze to opravuju ad hoc…mne to tiez takto zafungovalo, ale az pri odhlaseni, ktore robil statutar PO ako predavajuci…

hmmm to nemaju SLA a terminy aby im to dodvatel opravil a nerobili ad/hoc opravy ?

ak to chapem spravne,tak udaj ako konatel moze konat sa neda z OR SR precitat. Tam je to ako text a tak ked pride na helpdesk problem, tak to clovek precita a zapise do ich systemu. A potom to zbehne, co na tom pomoze SLA ? Toto je jedna vec, ktoru mal riesit novy OR SR. A mozno to bude vyzadovat aj zmenu zakonnika, aby opravnenia statutarov neboli uplne volne.

1 Like

A to este mozeme zacat debatku o registri splnomocneni, ktory mame v zakone kolko rokov a realne… neexistuje.

Tak to je sila, ja som staturar v oboch firmach a v oboch mam
samostane konanie…este ze to islo rychlo…

myslim, ze od novely v 2016, co je uz takmer 5 rokov…
kazdopadne register plnomocenstiev by vyrazne ulahcil zivot ludom, ktori nemaju eID…
v tomto pripade je to existujuce opravnenie statutara konat v mene spolocnosti, ktore musia doplnat pripad od pripadu (zjavne az ked sa niekto ozve), co je sice nesystemove, ale zaplat panboh aspon, ze to robia rychlo…

nie je (nemal by byt) zdrojom NEV nahodou referencny RPO?

z akeho dovodu je tu potrebna zmena zakona?

tiez by som ocakaval, ze to opravuju sami od seba, pretoze ta sluzba sama vyhlasi, ze nie je mozne dokoncit sluzbu, pretoze osoba, ktora tvrdi, ze je statutarom, a teda ma opravnenie konat, podla nich opravnenie nema (pretoze ho neeviduju)…nasledne tam zavolas a jedna z tych milych tiet, ti povie, ze ti zavola, ked to opravia…

RPO berie udaje z OR, nemoze ich menit. ( Terminologia: RPO je referencny, OR je evidencny) A k zmene zakona: Aj dnes je nejasne ako vykladat vsetky sposoby zapisania sposobu konania do obchodneho registra, a ak s tym ma problem aj sud tak je zrejme nemozne aby to vedel software stanovit jasne.
Priklad : Konatel A a B konaju samostatne ale konatel C len spolocne s B. Ani pravnici sa nezhodnu ci je to spravne
Podobne v minulosti boli zapisovane do OR rozne obmedzenia konatelov ( napriklad ze nad istu sumu museli konat spolocne), dnes to uz nejde ale su tam desattiisce takychto obmedzeni a tie su stale platne. Firmy ich maju opravit do 21.9.2021 ale ked tak nespravia tak im hrozi len pokuta. Bez zmeny zakona, ktory povie ze su neplatne sa neda spravit automaticke spracovanie.

chapem…takze zmena zakona by sa mala tykat standardizacie formy zapisu sposobov konania, ktora je v sucasnosti dost volna … s tym sa da suhlasit, pretoze ked sa pozrem do ORSR tak to, ako su v sucasnosti zapisovane sposoby konania konatelov (co súd, to ina formulacia) ma dopady na ine IS…
tipol by som, ze toto bude ten dovod preco MV nevie vo svojich systemoch tento proces automatizovat…

Ano, a nie len zapis ale aj metodika co s legacy udajmi. A v jednej varke aj ako vycistit OR od neexistujucich firiem.

Potreboval by som poradiť s prepisom auta.
Prepis je v rámci okresu bez výmeny značiek.
Kupujúci si bol vybaviť nový OP s čipom (poradil som mu aby to riešil cez net za polovičný poplatok 16.50€ namiesto 33€, sú na tom s peniazmi slabšie).
Predávajúca nechcela nič riešiť cez internet, odhlásila auto osobne.
Kupujúci bol v piatok u mňa (nemá PC iba smartfón) cez OP vyplniť Žiadosť o zápis nového držiteľa vozidla
dal tam email, telefón aj priložil som PDF sken zelenej karty.
Po odoslaní formulára pridelilo číslo žiadosti.

Zatiaľ stále mu nič neprišlo na email ani mobil, aby mohol zaplatiť poplatok, treba ešte čakať, alebo čo s tým? Schránku slovensko.sk si neaktivoval na prijímanie, veď načo keď nemá PC.
Pokúšal sa dnes dovolať na 3 čísla Dopravný inšpektorát OR, nikto nedvíha.
Skúsil ešte kontaktné centrum slovensko.sk +421 2 35 803 083, že oni to nevedia pozrieť aby napísal žiadosť cez schránku slovensko.sk

Kto to úspešne urobil elektronicky po koľkých dňoch a kam prišla info ako zaplatiť poplatok?

Nakoniec sa kupujúci dovolal niekam do BA, a platobný príkaz, mu vraj poslali do schránky na slovensko.sk a email aj telefón ktorý uviedol vo formulári k žiadosti o prepis ich nezaujíma, posielajú odpoveď iba do schránky slovensko.sk.
Tak znovu prišiel sem k PC, otvoril som s jeho OP schránku a bol tam pokyn na platbu z minulého piatka 22.1.2020.
Potom som mu aj aktivoval schránku na doručovanie (nerozumiem ako poslali keď nebola aktivovaná) a nastavil notifikácie.

1 Like

zeby koniec tejto nezmyselnej “sluzby” konecne?

2 Likes