Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 - územná príprava

Pokial viem, tak toto scitanie malo byt plne elektronice a formulare mali sluzit len pre istotu na potvrdenie statnych databaz. KEBY NAHODOU.

Predpokladam, ze to zase dospelo do stavu statistiky a nie referencnych udajov.

To znamena, ze pri otazke “kolko deti?” malo upozornit, ze mate “x” detiiii. Potvrdzujete?

A to by bolo cele “dočisťovanie”…

Ak to tak nie je, tak za to mozu zase len ty hnusni uradnici, ktori chcu sikanovat obcanov a radi to vsetko robia rucne, aby mali co robit, lebo len piju kavu (pozn.: to je ironia)

Nie… Taký študent sa väčšinu času zdržiava na internáte alebo priváte, ale nemôže si tam dať prechodný pobyt, lebo internát/ prenajímateľ mu to proste nedovolí.
Môžeš dokonca namodelovať situáciu, kde:

  1. Trvalé bydlisko je Hnúšťa
  2. Prechodné bydlisko je Košice (Lebo rodičia sú rozvedení a chceš aby pošta chodila napr. otcovi)
  3. Miesto súčasného pobytu je Bratislava (bývaš v podnájme s frajerkou a majiteľ ti nechce dávať trvalý/ prechodný)

To je presne tá obrovská skupina ľudí, ktorá býva vo väčších mestách, ale oficiálne tam nie sú.

Nedovoli? A to je problem, pretoze tym padom sa vyhyba inym povinnostiam.
V ramci postoveho poriadku existuje sluzba preposielania.
Cize tieto argumenty neberiem.

1 Like

Prechodny pobyt nie je za ucelom preposielania posty, ale za ucelom urcenia miesta, kde sa osoba zdrziava

Dobre. Tak donúť prenajímateľov, aby automaticky dávali prechodný pobyt (oficálnym aj neoficiálnym nájomcom) a tá prvá otázka bude fakt zbytočná. Dovtedy to ale je legitímne.

Toto vsetko sa deje kvoli lobingu cez poradcov vlady a podobne persony na organoch verejnej a statnej spravy ktori riesia to, aby boli volici spokojni bez ohladu na dopady. A s tym ide vsetko ostatne (dane, parkovanie, skolstvo …).

Vsade su odbornici, len sa kvalitne ignoruju. Naco su nam dalsie utvary na analyzu udajov (zakon o udajoch), ked uz taky ludia v state zamestnani su, len sa nevolaju analytici. Volaju sa uradnici. A vedia co treba spravit.

1 Like

To je zbožné želanie, hyperbolický vtip alebo z nejakej príručky úradníka? Určite to nie je realita.

Teda je pár úradníkov čo vedia robiť a ešte väčšia skupina úradníkov čo vedia čo robiť aby nemuseli nič robiť. A bohužiaľ väčšina sú len zamestnanci preto aby dostali plat.

Netreba zbytocne hladat konspiracie, na pripomienky je este cas, ten zakon sa tvoril aj na zaklade nasich pripomienok na MIRRI v PS Lepsie data, cize nejde pre nas o ziadnu velku novinku, nakoniec ved pripomienky sme davali uz v roku 2019 :slight_smile: Zákon o údajoch - #8 by Lubor @lubor mi dnes potvrdil, ze pripomienky budeme posielat a aj tvoje zapracujeme.

1 Like

Mozno to nechcu pocitat, ale len zistit kolko deti mas. Aj take co si oficialne nepriznal, napriklad niekde v zahranici :slight_smile:

Nie je to vtip a nie je to ani z príručky. Je to realita. Bez reálnych vedomostí a skúseností z praxe sa na ústrednom orgáne nezamestnáte, resp. nemali by ste sa (to že sa tak deje na základe nátlaku, alebo rozhodnutia vedenia je druhá vec). Napr. zamestnanci v štátnej službe nemôžu podnikať (vo všeobecnosti). Je tomu tak preto, aby boli apolitickí a aby ich rozhodnutia neboli ovplyvnené inými záujmami (napr. podnikateľskými). Naproti tomu poradcovia, šéfovia kancelárií a pod. podnikať môžu a preto sú ich rady ovplyvnené prostredím v ktorom sa obvykle pohybujú (aj keď si to možno nemyslia).

Ak sa vrátime k údajom, tak platí to čo som písal. Sčítanie malo byť plne elektronické prostredníctvom databáz, ktoré v štáte existujú. Tak to aj bolo na začiatku deklarované, tak sa začali čerpať peniaze… A potom do toho celého vstúpil lobing a iné záujmy. Celé sa to zopsulo a z poistného-kontrolného riešenia (občan a formulár) sa stáva základný nástroj pre sčítanie. A ak nie tak pokuta.

Tak to sa musím opraviť ale ma to už nechce pustiť. Neprihodili by ste si niekto tri deti, pls?

1 Like

s mojím šťastím uniknú databázy, zistí to manželka a bude zle :smiley:

Podľa mňa je to pekne spravené. Nepoznám agendu štatistov, ale otázky mi pripadali logicky formulované, rozhranie prehľadné, prihlasovanie komfortné. Zasekol som sa iba pri zamestnaní, nevedel som presne čo vybrať, pretože tam bol nejaký divný číselník (fakt je divný pri manželke to bolo na 10 min, kým sme tam niečo prijateľné našli a to robí v štátnej správe, ale nič také tam nebolo). Celé mi to trvalo cca 6 min. Na konci vám to dá možnosť stiahnuť odpovede aj potvrdenie, že ste to vyplnili. Áno možno sa tieto dáta dajú aj inak získať, ako takýmto spôsobom, ale toto je asi najpresnejšie a pomerne komfortné. Kiež by viac projektov vyzeralo takto.

To zase musíme uznať, že aj apka aj web stránka sú fajn.
Otázny je pre mňa len ten efekt za 6€ na hlavu.

Napriklad toto je presne usecase kde sa mobilne appky robit nemaju, budem to ukazovat na kazdej pracovnej skupine ked niekto povie, ze potrebujeme statne mobilne appky povolit.

To je jasné, že apka na tri týždne je blbosť. Ale celkom je v pohode. … a za tie peniaze prečo nie :joy::thinking::sob:

zaujimave by bolo zistit kolko krat sa pouzila a ci to bolo motivacne pre ludi ju pouzit. Ak ano, tak mala zmysel.

Podľa mňa je to blbosť aj keby ju použilo kopec ľudí. Uplne zbytočná robota, dve platformy navyše, penetracne testy všetko možné okolo. Viem o ľuďoch, čo si ju stiahli dokonca omylom lebo si mysleli, že to treba.

1 Like

Ona je aj apka?
Nie na tri týždne - jednorázová. Veď to musím vyplniť iba raz. ak by to bolo PWAčko, ešte OK, ale nativna?

1 Like