Registracny formular na ockovanie + NCZI data/api o ockovani/testovani

Formalne vyberove konania (odoberaju cas, peniaze, energiu, ale hlavne davaju sance niekomu, kto vlastne nema sancu, je to tak ako s formalnymi VO na IT systemy), formalnych VO je dajme tomu 50%, su este horsie priame nominacie. Na druhej strane su potrebne, pretoze mozu objavit osobnosti o ktorych by nikto nevedel, ani minister (ano ma mat rpavo veta, ale ked mu vyber ponukne 3 kandidatov a povie vyber si, tak to by bolo fajn, nie?

“nedavaju sancu” je prave ten trapny formalny tancek okolo vyberoveho konania. Ale suhlasim s tym ze vyberovy proces prebieha, ak si ma minister vybrat tak mu niekto pripravi zoznam kandidatov a niekto sa s nimi porozprava. Je to uplna obdoba toho co sa deje v kazdej inej sfere. Ale ked si vyberie tak potom pride saskaren “transparentne vyberove konanie” ktore “ nahodou vyberie toho spravneho. Ale ti co naozaj hladaju pracu musia davno predtym poslat cv a dat o sebe vediet.

Na registračnom formulári sú pomenované vakcíny takto:
Osobám vo veku 50 rokov (vrátane) a starším sú priraďované vakcíny - Pfizer/BioNTech, Moderna.
Osobám vo veku 18 až 49 rokov (vrátane) sú prideľované vakcíny AstraZeneca.
Osobám vo veku 16 a 17 rokov (vrátane) sú priraďované vakcíny - Pfizer/BioNTech.

V SMS o pridelení termínu na očkovanie uvádzajú vakcínu COMIRNATY 1.

To si nevedia zjednotiť terminológiu, ale takto zbytočne zneistia ľudí.

1 Like

riešime to cez https://lepsiesluzby.sk/jira/browse/SDM-216

keby niekoho omrzel korporatny zivot a mal by chut urobit nieco pre stat na :wink:

1 Like

Už to opravili, teraz chodí SMS “bol Vam prideleny termin ockovania vakcinou Pfizer/BioNTech 1”

vďaka za aktualizáciu

Data z cakarne su tu.

1 Like

Velmi pekne dakujem. Nie su k tomu aj nejake metadata? Nie je mi jasne ci clovek, ktory vyznacil viac okresov je v tabulke len raz, alebo pre kazdy okres je uvedeny zvlast (cize je zapocitany viackrat).

Trosku schovane, ale tu covid19-data/DataDictionary_OpenData_Covid19.xlsx at main · Institut-Zdravotnych-Analyz/covid19-data · GitHub

A odpoved je, ze su to vahovane pocty - cize 1 clovek na 5tich miestach = vaha 0.2 na kazdom mieste.

1 Like

Dakujem, aj som si to povodne myslel, ale potom ma tam v tom stlpci prekvapili cisla ako 731.6, 617.2, 359.8 tomu som uplne nepochopil :slight_smile:

Tu je jeden obrazok vakcinacnej turistiky, co som sa s tym hral.

1 Like

Mne z tych dat vychadza, ze dost vazne zlyhala komunikacna kampan a uplne minula cielovu skupinu a v takom Kosickom kraji mozu cochvila upevnovat cezhranicnu druzbu a ockovat ukrajincov.

Práve som sa pýtal na známeho 66 r. z vedľajšej dediny či je zaočkovaný. Tak bol prihlásený, ale nakoniec nešiel na očkovanie keď mu prišla SMS na comiraty, nevedel čo to je za vakcína.

1 Like

Tu je rozdiel pre prvu davku medzi dvomi dnami pre BA.

ako sa hlasi kriticka infra na ockovanie? v registracii do cakarne som take uz nevidel

Pokial viem, su tam zoznamy RC, ktore sa paruju. Cize sa prihlasis ako kazdy iny.

treba rozlisovat nejake (politicky) uprednostene skupiny ako ucitelia poštári … (to je ako Jano hovorí) a kritická v zmysle vojaci, policajti … ktorých obsluhujú vojenské nemocnice. Ti su objednavaní pôvodným systémom “Moje eZdravie”, uplne mimo cakarne. Takze pokial su toto len data z cakarne, tak CI tam najskor nebude.

dakujem za reakcie. konkretne ma zaujima, ako sa pracovnik mom dokaze zaregistrovat na ockovanie, aby bol uprednostneny. nedopatral som sa k tejto moznosti…