Registracny formular na ockovanie + NCZI data/api o ockovani/testovani

Je mozne, ze ked zacnu chodit velke davky vakcin, tak sa ockovacia strategia zmeni na masove ockovanie (tento tyzden ockujeme rocnik XX) a nebude sa musiet nikde registrovat. Dovtedy vsak ma zmysel takyto poradovnik (resp. zmysel ma mozno aj potom, pre ludi co chcu ist na konkretny termin a nie niekde cakat)

V inej diskusii som našiel, to sčernenie a zaseknutie obrazovky prestane, ak v nastavení počítača - výkon - vizuálne efekty sa povolí "Animovať ovládacie prvky v oknách"


Kto robil ten formulár tak si zaslúži len suchý chlieb a vodu kým to neurobí normálne.

len bokom poznamka, toto je samozrejme extrem ale dobre to ilustruje rizika ciste vlastnych kapacit. Predstava ze ked zrusia zlych dodavatelov, spravia to vlastnymi silami tak to bude lacne a vyborne, tak to prave narazilo na realitu. Keby neslo o zivoty, tak by to bolo len smiesne.

1 Like

Na opacnu stranu tu hlavny predstavitel dodavatelov vola po “kvalitnom zadani”. V uplne chaotickom prostredi, ktore sa meni 4x za mesiac taketo nieco je len zbozne zelanie na urovni “aby padali pecene holuby”. Nic velmi pekne si o vyvojaroch v NCZI nemyslim, ale viem si predstavit, ze keby mali to bajne “kvalitne zadanie”, tak to zmaknu podobne ako externi dodavatelia.

Toto stoji a pada na nedostatku kapacit a zlom riadeni. Nijako velmi to nesuvisi s internymi kapacitami.

Marek 11:24

Evanjelium podľa Mareka

Pre­to vám hovorím: Ver­te, že do­stanete všet­ko, za čo sa mod­líte a za čo prosíte. Budete to mať.

1 Like

To je zaroven asi aj riadenie podla mareka krajciho.

2 Likes

Stale dokola to iste. Tu z roku 2017, skusenost z UK.

I was also introduced to various departments who kindly offered to give me an hour or so explaining how “big IT” happened. What I saw shook me but then I hadn’t really seen “big IT” in the commercial world having mainly built companies or worked for moderate sized groups. The first, and most obvious thing, I noted was the lack of engineering skills despite the scale of these engineering projects. I would be introduced to engineer after engineer that in effect turned out to be a glorified project manager. The answer to everything seemed to be “outsource it”, a mantra that had been encouraged by hordes of management consultants. I tried to explain how this would inevitably lead to cost overruns because some components would be novel but usually got an answer blaming poor specification. It seemed that no matter how many times a project failed, the answer was “better specification” or “better outsourcing”. This was dogma run wild. I became increasingly aware that these groups were not only dependent upon the vendors but many lacked the skills necessary to challenge the quotations given.

1 Like

stale, to iste. Dokola.

Asi si treba ten clanok aj precitat :smiley:

asi by som chcel vela (na google som nenasiel), ale mame niekde data o vekovom zlozeni ludi, ktori boli uz ockovani?

V tomto článku je niekoľko grafov s vekovým zložením očkovaných:
https://dennikn.sk/2301796/na-prednostne-ockovanie-kritickej-infrastruktury-nahlasili-tretinu-uradu-vlady-patentovych-uradnikov-aj-exekutorov/. Pripájam aj v screen, snáď sa bude dať čítať:

2 Likes

Slide 18: https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2021/03/epidemiologicka_situacia_02032021.pdf (dostupne cez “Stiahnut analyzu” na korona.gov.sk v srozsirenych stats hned nad udajmi za kraje)

1 Like

Podla mna stale bude potrebna registracia, aj ked pride “velka sarza vakcin”, aj tak to bude trvat mesiace (kolko bude denna kapacita 50-100.000?)

Už na spustenie masového očkovania sa veľmi zíde mať relevantný prieskum záujmu s geografickým rozložením.
Niektorí sa nemôžu očkovať hneď, iní sa chcú očkovať len preferovanou vakcínou.

Podla mna sa nepredpoklada, ze budu existovat preferovane vakciny, ani doteraz neboli, prisiel na rad, dostal to co davali. Nie je mozen jednym dat vyberat a ostatnych postavit do radu (musi byt rovnost v tomto). Ine moze byt len s neregistrovanymi vakcinami (ked take spustia), tam to musi byt na zodpovednost a volu ockovaneho (lekar nezoberie zodpovednost na oclkovanie neregistrovanou vakcinou).

Doteraz nebolo z čoho vyberať, ale všetci mali a naďalej majú možnosť počkať, kým sa pre nich sprístupní nimi preferovaný typ vakcíny.
Ak sa pri registrácii nevyzbiera preferencia, ľahko sa môže stať, že štát nevhodne rozdistribuuje očkovacie kapacity pre masové očkovanie, ak sa naň nebude potrebné vopred prihlásiť.

1 Like

Vsak do teraz bolo uz pri registracii jasne (podla toho ake su available + tvoja skupina) cim ta budu ockovat. Mal si na vyber ci sa ides alebo nejdes ockovat.

To predsa vobec nie je pravda, registroval som 4 ludi a ziaden vyber a ani nikde nebolo napisane/jasne cim budu zaockovani.

Na stránkach NCZI sa to dalo iste komunikovať aj lepšie ako doteraz, ale bolo to dostatočne komunikované inými kanálmi.
Ľudia sa registrujú dobrovoľne, to je podstatné aj zachovať.

Ešte jedna skúsenosť s Koronavírus | Úprava / Overenie požiadavky
Nedarilo sa mi zaregistrovať na očkovanie 2 seniorky 93r a 85r v poslednom kroku hlásilo, že už sú objednané.
Neskôr som zistil, že boli objednané na 2/2021, ale nemohli sa dať očkovať lebo v tom čase boli zaočkované na chrípku. Zrušenie očkovania nahlásili na call centrum, aj volali do nemocnice takže boli v tom, že je to zaevidované aj v počítači.
Napriek tomu im tam stále trvá termín na 2/2021. Momentálne sa ani nedá prihlásiť do Koronavírus | Úprava / Overenie požiadavky nepríde SMS a na call centurem sa nedá dovolať včera ani dnes.

Akú logiku má systém, ktorý automaticky nezruší februárový termín, ale treba opakovane zaťažovať operátora na call centre aby daný expirovaný termín zrušil?