Registracny formular na ockovanie + NCZI data/api o ockovani/testovani

Toto stoji za precitanie…hlavne ako sa dostavaju cisla na korona.gov.sk zaujme. @filip :+1:

3 Likes

Je to bohuzial tak, vacsi nepodarok v statnom IT (teda to co bolo viditelne pre verejnost, vo vnutri sa urcite daju najst dalsie perly) som nevidel (tazko to hodit na to, ze “byvali kradli v IT”), niekedy nekradnuit nestaci,

Zase mi zacala mrznut stranka na registraciu na Ag testovania (po odoslani udajov) - nezobrazi sa obrazovka na potvrdenie zadaneho rc, telefonu… 2 tyzdne mi to fungovalo, teraz to zase prestalo fungovat (W10 + MS Edge). CO sa zase zmenilo?

blby termin … dnes otvaraju ockovacie terminy a to bezi na tom istom HW/SW

zase sa objavil problem, ktory bol pred par tyzdnami, ze ked si vyplnil udaje a dal odoslat, objavilo sa okno, kde si mal potvrdit rc, telefon. teraz je cela obrazovka prekryta nejakym oknom, ale chyba nic v nom nie je vypisane.V minulosti pomohlo vo W10 zapnut animate controls and elements inside windows, ale teraz mi to nepomaha. V ie sa na termin da objednat.

akurat citam, ze novy system objednavamia sa na ag testy rusi zasielanie vysledku sms a emailom (bude sa cakat na papierove potvrdenie). 1 krok vpred 3x nazad…
smutne…

Ten cely formular s tym prihlasovanim ci na ockovanie alebo testovanie, nestoji za rec. Tolko diksusie o jednej primitivnej funkcii o ktorej sa vedelo pol roka dopredu, ze je nutna pre cele Slovensko. Takto odflaknuta praca to je vrchol. Navrhujem zavriet tuto diskusiu, pretoze si takato malickost nezasluzi takuto diskusiu. Ked len zoberiem kolko casu tu minuli ludia, tak za tolko analytickeho a programatorskeho “effortu” by to malo byt 10x vysperkovane aj s dodatkovymi sluzbami. Proste si to nezasluzi nas cas, takto s nim mrhat (to nehovorim kolko casu premrhali ludia ktori sa skusali prihlasit. Opat jedna velka hanba pre informatiku a to si narokuje este nejake peniaze z planu obnovy a polnohospodarstvo co nas uzivit ani cent.

Mne práve dáva túto divnú hlášku a netuším čo je za problém a call centrum je mimo pracovnej doby.
Pred chvíľou vypustili nové termíny.

otvor dev tools, vypln formular, potvrd recaptcha
v console daj :
scope = angular.element(’[ng-controller=formCtrl]’).scope()
scope.form_data.accept_valid_data = 1
a odosli

2 Likes
1 Like

Ked registracia nestaci

Info z fejsbuku - ludom z jedneho mesta posielalo sms s miestom ockovania v inom meste :slight_smile:

Ano, toto bolo identifikovane ako riziko okamzite (backoffice procesy), avsak okrem toho, ze sme to ako riziko identifikovali a poslali kde bolo treba, to nebolo blocker pre spustenie samotnej registracie/cakarne. Zda sa, ze to nie uplne zvladli vyriesit.

Pre mna je to tak troska neuveritelne. Hodne jednoduchy business case, pol roka dopradu sa vie, ze sa bude raz ockovat. Som presvedceny, ze taky BC sa da stihnut k spojkojnosti za 2 tyzden skupinou 4 schopnych studentov. Malo to byt hotove v decembri a potom mohli pridavat nadstavbove funkcionality. A este som vidle v TV kde na tlacovke sa postavia politici a chvlaia sa tymto riesenim.l Uzasne, ved toto vobec nie je spicka ladovca pre IT statu. Ak takuto primitivnu vec, takto zvladame, tak nieco nebude s kostolnym poriadkom.

@jsuchal Ja by som to ani nejako neriesil, v kontexte udalosti, ktore spusteniu predchadzali to naozaj nie je blocker, ale zda sa mi to trivialna chyba, ked sa neurobi jednoducha validacia.

Suhlasim, medialne by som cakal uplne iny pristup.

Nuz myslim si, ze na to aby sa mohli dohadovat technici, tak najprv sa museli dohodnut politici MZV a MIRRI, inak by k spolupraci technikov nedoslo, ci nieco mi uslo?

Zaregistroval som večer po ôsmej 70 ročného s výberom na 2 miesta okresné mesto a krajské. Prišla mu SMS, že je registrovaný. Ešte kým sme telefonovali prišla druhá SMS, že zajtra doobeda má termín na očkovanie, nanešťastie do krajského mesta a zajtra nemôže dovezú mu drevo.Tak som hľadal ako ho zmeniť alebo odvolať. Predtým som ho uistil že sa termín dozvie 2 dni vopred, tak to bolo niekde na webe.

Len mi je to nejasné, ak sa prihlásim na “Formulár pre zmenu alebo zrušenie registrácie na očkovanie” daný termín tam nevidím má ho iba v SMS a ak zmením miesta a vypnem krajské mesto bude sa to týkať zajtrajšieho termínu očkovania?
Zatiaľ som dal zrušenie registrácie, neviem či tým zruší pridelený termín alebo je potrebné volať na call centrum.
Chcel som aby ostal v čakárni, ale len zrušil zajtrajší termín očkovania, z toho webu tomu nerozumiem čo presne zrušilo.

Nejako sa nám to stále viac zamotáva.