Registracny formular na ockovanie + NCZI data/api o ockovani/testovani

navyse sa tam ani neda(lo) copy+pastovat. mozno uz sa da, ale pride mi to ako by to robila nejaka bandicka nadsencov na UI z 1996.

1 Like

Keďže cez web nešlo zrušiť termín na očkovanie tak som poradil pani aby volala na to číslo, skúšala niekoľkokrát nepodarilo sa jej spojiť stále boli obsadený. Takže očkovacie miesto nedostalo info, že nepríde.

presne tak. volal som na obe linky. dufam, ze miestni ucastnici z NCZI sa hanbia uz teraz. tusim sa naucili vynalez grahama bella pouzivat po 100 rokoch, ale svet sa uz davno pohol dalej. oni taku zakladnu vec ako cakacku na call centre doteraz nepoznaju.

nahlasim tu rovno dost zavaznu chybu…
dvakrat som si zrusil priradeny termin na 2. davku. a zrazu som v systeme neexistoval, cize sa neslo prihlasit na zmenu… samozrejme tiez uz certifikat nevedel vygenerovat, lebo neeviduje ziadne absolvovane ockovanie / nesedeli udaje.
ale nanovo siel vyplnit cely registracny proces…

obdrzal som nasledne novy novy pin (!!!).

NCZI rulez - v IT pekle je pre nich specialne miesto.

1 Like

tak pre istotu uz poslali asi styri rozne PINy, ale vsetky hlasia ako chybne.

samozrejme, neschopaci z NCZI neurobili formular na poslanie noveho/zabudnuteho PINu na email.

Ked sa uz zda ze to zacina fungovat. Vzdy sa musi objavit nieco co nas vrati do reality.
Neviem co na to povedat… Chyba zdravy rozum alebo udaje?
Ako inak si vysvetlit ze pozvanka na druhy termin pride cloveku ktory je z uplne ineho okresu na 08.00 hod do okresu kam treba aspon dve hodiny cestovat??
A po preobjednani to este vylepsia na 08.00 ale v nedelu?!

bud rad, ze ti neposielaju mix 2. AZ a 1. pfizer, 1. moderna, ked zrusis rezervaciu… lebo oni su vsetkeho v NCZI schopni, len naprogramovat fungujuci system nie.

FYI: Prave bolo v radiu : Nemocnica Komarno umoznuje objednat sa na ockovanie na presny cas.

https://portal.agel.sk/rez/person-count?exam_type=notCovid&step=1&msid=ago4|6616116&tgCode=ten-ex-vkc_amb&tgHospCode=ten-in-kn

1 Like

Lekari zaockovani pocas prveho januaroveho tyzdna to uz s NCZI vzdali, stale cakaju na Greenpas. Na infolinke im povedali, ze nech cakaju lebo ich je tam viac ako 100 000 s rovnakym problemom.

Urcite nie vsetci, poznam dost co ich uz davno maju (ockovani koncom decembra a zaciatkom januara)

Takze NCZI poslalo informacie ohladne ich call centra
Otazky:

  1. aký software a hardware využíva Call Centrum NCZI +421 2 32 353 030
  2. podporuje daný software/hardware zapnutie čakacieho radu / call queue?
  3. ak podporuje, z akého dôvodu nie je čakací rad zapnutý?
  4. štatistika - počet volaní na linku za deň po jednotlivých hodinách od 1.5. do 7.7. 2021
  5. štatistika - počet operátorov na linke za deň po jednotlivých hodinách od 1.5. do 7.7. 2021

Odpovede:

  1. SW Cisco Finesse call centrum HW Cisco UCS
  2. Áno podporuje a call queue
  3. call queue funkcionalita je zapnutá
  4. v uvedenom termíne bolo smerovaných na ústredňu NCZI cca 90000 hovorov. V oblasti podpory občanom má NCZI zároveň nastavenú spoluprácu s call centrom MZ SR
  5. v uvedenom termíne bolo k dispozícií v priemere 25

Bud ohladne call queue klamu alebo to je zapnute, ale zaroven vas to hned odpoji… Cize miskonfiguracia.

Na otazky 4. a 5. nebolo zodpovedane.
V oboch otazkach je “po jednotlivých hodinách”. Takze v kazdej odpovedi malo byt 24 * 7 = 168 riadkov. Ale v odpovediach su iba priblizne cisla (cca/priemerne).

Navyse 90-tisic hovorov za hodinu mi pride celkom dost. Alebo je to za den ? Alebo je to za cely tyzden ? Alebo …
Tiez 25 operatorov o tretej rano asi nebude spravna odpoved.

Ano, ale odvolanie im neposielam, nateraz mi taketo udaje stacia. Kto ma zaujem, moze im poslat dalsiu infoziadost. Skor rozmyslam, ze si vyziadam dalsie udaje ku call queue, ktory zjavne nefunguje.

25 operátorov obsadí pri 24/7 cca 5-6 miest (na 1 miesto treba 5 ľudí pri režime 12-24-12-48).

Call centrum - zaujimave citanie. Pandemia ma pauzu, tak spustame call centrum?

Neviem preco mam pocit, ze firmicka by nezvladala obsluhovat napor ludi pocas pandemie, tak sa spustenie call centra odkladalo az pokial SK nebude cele zelene? Ale tak je to len moj pocit…

1 Like

Mozno iba NCZI nezvladlo pod zatazou integraciu novych operatorov/noveho call-centra.

Ludia predsa nie su roboty, do ktoreho staci nahrat novy program. Operator na linke nezacne robit okamzite ako ho pripoja. Potrebuje nejake skolenie, pristupy, navody, byrokraciu odhladne GDPR atd.

mam taky dojem ze toto robi hygiena a teda to mozno skoncilo aj na komunikacii nczi a hygienikov. Ak to niekto nenahana, tak veci stoja.

Fajn, ale naco teraz spustat call centrum, ked je teraz covid klud a takmer vsetci, ktori sa chceli ockovat, su zaockovani? ved ked sa to nespustilo v marci, uz to mohlo pockat do dalsej vlny.

tak ak je odhad ze nas dalsia vlna caka za mesiac, tak najvyssi cas, nie?

1 Like

Call-Centum je stále potrebné. Napr. Švagor rieši DGC, kde mu poplietli krstné meno. V správach v TV, pred chvíľou riešili zmenu termínu PCR po návrate zo zahraničia. Hovorkyňa MZ priznala, že termíny PCR prideľujú ľudia ( a nie práve v súlade s aktuálnou vyhláškou ) atď.

Ak majú teraz v NCZI menšiu záťaž tak je vhodný čas na postupný presun.

Uvidíme ako to zvládnu.

1 Like