Registracny formular na ockovanie + NCZI data/api o ockovani/testovani

Ak budu nadalej klamat o zapnutom call queue a pod., tak je jasne, ako to “zvladnu”. Su to diletanti par excellence.

2 Likes

Tá chyba v covid passe bude asi aj môj prípad, nakoľko po 2. dávke sa nemôžem dostať k preukazu a po 1x to fungovalo bez problémov. Ešteže to má poisťovňa v apke pre prípad…

Btw. akurát sedím v čakárni u lekára a prišiel pán na očkovanie, vraj na pokyn sms, ale tu sa očkuje až od 15:00, to zas ten systém blbne? Alebo ešte stále ach…

Ahojte, chcem sa podeliť o (pre mňa novú) skúsenosť s registráciou na očkovanie a zistiť vaše skúsenosti.

Registrovali sme neplnoleté dieťa (13r.) na očkovanie už začiatkom júna, štandardne sme vybrali miesto v blízkosti bydliska, keďže bolo k dispozícii v zozname. Smska s termínom dlho nechodila, preto sme po viac ako mesiaci čakania updatli zoznam miest, ako sa to robilo, keď dlho nič, že veď možno sa tým zlepšíme šance. Ale vedomí si toho, že už teda nie je taký nápor na očkovanie (smutný príbeh), sme tušili, že problém bude niekde inde.

Dnes sme sa dovolali NCZI, kde sme sa dozvedeli, že pokiaľ ide o očkovanie maloletej osoby, je potrebné, aby bol pri očkovaní prítomný pediater! Je preto potrebné vyberať také očkovacie centrá, kde je prítomný pediater. A hádajte čo! Samozrejme, že registrácia takúto jednoduchú filtráciu nerobí a vy môžete veselo vybrať zo zoznamu všetkých očkovacích centier.

Som UXák, nie programátor, ale príde mi, že keď systém vie podľa RČ rozoznať dátum narodenia, tým pádom aj vek (a pohlavie), tak to už nie je ďaleká cesta k tomu, aby sa automaticky vyfiltrovali iba tie očkovacie centrá, ktoré spĺňajú podmienky na očkovanie maloletých osôb. Alebo sa mýlim sa?

A ako inak, od pani na NCZI infolinke sme si vypočuli, že či sme o tejto podmienke ešte nepočuli “veď o tom všade hovoria!” a že “musíte sledovať tieto veci!”. Na našu otázku, že ako by sme sa mali dozvedieť zoznam očkovacích centier, kde očkujú deti nám bolo povedané doslova, že “to sa nemáte ako dozvedieť”.

Anyway, našťastie sa podarilo dostať termín v relatívne dostupnej vzdialenosti, aj keď II. dávka sa nestihne do začiatku školského roka, aspoň niečo. No dieťa už mohlo mal plnú imunitu pred mesiacom!

Máte niekto s týmto skúsenosti niekto?

7 Likes

aký okres ste si vybrali?
to máte to isté, ako keď si niekto vyberie iba okres Poltár a potom sa rozčuľuje, že dlho čaká.
okresy treba vyberať s ohľadom na to, ako rýchlo človek chce ísť na termín. čím viac a väčších, tým rýchlejšie.

áno, je pravda, že mladistvých musí očkovať pediater, ale takých miest je po Slovensku dosť. len tým Poltárom nie som si istý a nechce sa mi to teraz kontrolovať.

Dobrý deň.

Vybrali sme okres Veľký Krtíš. Jasné, jedno očkovacie centrum a malé mesto. V našom prípade však nejde o to, že sme neboli ochotní cestovať na iné miesto, to by sme pokojne urobili, napokon sme neskôr aj pridali ďalšie miesta pre zvýšenie šance na rýchlejšie pridelenie termínu, ako som to už písal.

Problém bol a je v tom, že systém umožní vybrať si pri registrácii mladistvého akýkoľvek preferovaný okres bez ohľadu na to, či v ňom očkujú aj mladistvých alebo nie. Neprebieha tam žiadna filtrácia na základe veku a spomínanej podmienky. A áno, takých miest je na Slovensku dosť, no práve zhodou okolností v tom našom okrese, resp. v Banskobystrickom kraji najmenej z celého Slovenska… Navyše ich zoznam sa nedozviete nikde.

1 Like

Tiež mi chýba informácia, koľko ľudí čaká na termín pri ktorom okrese. Dáta majú, mohli by ich rovno zobrazovať pri výbere miesta aby to nebol pokus omyl, že vyberiem najprv najbližšie, dlho nejde termín tak skúšam pridávať ďalšie.

Toto je prístup v štýle NCZI, odradit čo najviac používateľov ziadni používatelia, žiadne chyby, bezproblémová prevadzka

Ak by @TomasStolc nezačal pátrať v čom je problém, tak to dieťa bude vo Veľkom Krtíši čakať na očkovanie 5 rokov (= 18 - 13 ) ?

Namiesto change requestu, čo mala zadať už pani z call-centra, je tu podráždená reakcia, že je to chýba používateľa :frowning:

3 Likes

ale že tento spolok starých frflošov rád kope do NCZI, tak som to bližšie pozrel:
aj v Krtíši je detské vakc. centrum. akurát tam je tak málo prihlásených, že sa zatiaľ neotvoril žiaden termín. urobte trochu propagandu medzi kamarátmi a možnože sa toho pediatra oplatí aj v Krtíši zohnať.

Kľudne môžeš na mňa ukázať prstom. Čo NCZI za posledných 5 rokov urobilo v prospech lekarov / pacientov ? A nehovor, že eRecept, pretože to je riešenie od Dôvery a Kočana (vtedajšieho riaditeľa VsZP). Na čo v NCZI siahli, tak to je katastrofa alebo pohroma.

A to ma ten rodič ako vedieť, že najbližších 5 rokov nebude v Krtíši dostatok prihlásených detí, a teda nejaký “sato” žiaden termín neotvorí.

Zistiť že niekto čaká na očkovanie viac ako dva tyzdne je pri tých “objemoch” dát ľahké. Kontaktovať toho občana je tiež lahke, najmä ak má NCZI k dispozícii eMail a telefón.

Iná možnosť je v pravidelných intervaloch otvoriť termín s pediatrom bez ohľadu na počet prihlásených detí. Pediater totiž môže očkovať aj dospelých.

Kto chce hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody.

3 Likes

sorry, ale vam tam v tom nczi polku musi poriadne…

1 Like

Len tak rozmýšľam nad touto požiadavkou a reakciou @Jozef_Ivanic o neotvorení termínu ak nie je dostatok záujemcov. Ono by to mohlo dopadnúť aj tak, že v konečnom dôsledku budem na očkovanie čakať dlhšie, a tí poslední budú čakať do nekonečna (alebo až kým nezačnú očkovať treťou/štvrtou dávkou).

T.j. okrem počtu čakajúcich by mala byť zobrazená aj dĺžka čakacej doby a najbližší garantovaný termín, ktorý “sato” otvorí bez ohľadu na nízky počet záujemcov.

2 Likes

Vau! Nepoznám Vás, ani Vašu prácu, no ak ste nejakým spôsobom spojený s NCZI, tak to ich reprezentujete naozaj skvelo… (usudzujem z toho, že sa tu oháňate možnosťou “pozrieť to” a obhajujete NCZI). V opačnom prípade nerozumiem tomu obhajovaniu, resp. osočovaniu, že som si sem prišiel zafrflať!

Podľa Vás sme teda spravili chybu tým, že sme sa IBA riadne registrovali, nenapísali sme Vám, nech to “pozriete”, či je vo VK detské vakcinačné centrum a “nechodili sme po meste s diktafónom a nezháňali sme ďalších mladistvých na očkovanie”? To sa vám naozaj zdá byť v poriadku, nutnosť splniť takéto podmienky na to, aby človek mohol využiť služby štátu, ktoré sú mu ponúkané? Navyše žiadna informácia o tom, že sa termín neotváral alebo prečo to tak dlho trvá. To by sme čakali naozaj do neviem-kedy…

A napísať, že “a možnože sa toho pediatra oplatí aj v Krtíši zohnať” je až smutné, veď predsa každá jedna podaná vakcína sa oplatí!

5 Likes

:smiley: zábavne to čítať v kontexte idei o proaktívnych službách, asi je to myslené že občan má byť proaktívny

1 Like

NCZI neobhajujem, majú kopec chýb. ale ja NCZI neriadim; riešim podporu pre jeden malý systém.
a robím to “v rámci možnosti” najlepšie, ako viem.

ak som v niekom vyvolal pocit, že sa vyhováram, tak ma to mrzí. ja nie som zvyknutý sa vyhovárať.

1 Like

Ďakujem za Vašu odpoveď. Ja tú chybu nepripisujem Vám a verím, že všetci robíme veci najlepšie ako vieme.

1 Like

NCZI iba vyrába lopaty … (ako často hovorí kolega). Lopatuje MZ SR … Čiže aj dáva zadania na funkcionalitu čakárne (nie NCZI si nemôže samo pridávať vylepšenia…), aj zriaďuje virtuálne očkovacie miesta s pediatrami, aj do tých miest plánuje dodávku vakcín a otvára termíny. …
Tiež nepotrebujem obhajovať NCZI, a mám na nich v niečom ťažké srdce …
Ale pokiaľ je ten systém takto rozdrobený (UVZ vlastní systém a dáta, NCZI ho updatuje a prevadzkuje, NASES poskytuje štátny cloud a MZ SR zadáva požiadavky a reálne menžuje nastavenia a očkovaciu politiku) tak to nikdy nebude fungovať dobre.

Tak zase sa netvarme, ze urobit nejaky check na registracie, ktore tam tvrdnu bez prideleneho terminu mesiac je nejaky problem. NCZI sme toto dokonca davali ako pripomienku mesiace dozadu, ze treba aktive tie data sledovat a riesit “zaseknute pripady”. Z NCZI sa nam ani neunuvali odpisat.

Skusme si predstavit co by sa stalo, keby ste nieco objednali na nejakom eshope a mesiac vam neposlali vobec nic a ked sa im ozvete, tak vam este vynadaju lebo “ved je uplne jasne, ze nemame este dost objednavok vo vasom meste”. Asi by ste tam uz v zivote nic nenakupili a este by ste im aj pekne stiplave hodnotenie niekde verejne nechali. Povedat “zakaznikovi”, ze je frflos, tak to je fakt nieco neuveritelne, za co by na zakaznickej podpore clovek letel z prace aj keby mal hned aj pravdu.

9 Likes

Príklad z eshopom je dobrý, tak mením “požiadavku” nepotrebujem vedieť koľko ľudí čaká na pridelenie termínu v jednotlivých miestach, ale predpoklad do koľkých dní budem očkovaný na tom ktorom mieste. A tak si viem vybrať pre mňa vhodné miesta očkovania.
Tak ako v eshope sa zobrazuje dostupnosť tovaru, skladom, do 3 dní, do týždňa,… mesiac

A nakoniec tam kde je menej čakajúcich ako je voľných termínov tak sprístupniť na vvybratie deň a hodinu.