Reálne skúsenosti s GreenPassom a aplikáciou

Chcer mi niekto povedat, ze sa mozem zaregistrovat 3x a 3x akoze dostanem 1.davku, to snad nie?

Tu je ta informacia : Dali jej dve rôzne vakcíny, no nebrali ju ako plne zaočkovanú – Správy RTVS

Ano, zaregistrovat sa slo bezne (rusenim druheho nevyhovujuceho terminu). Je tam ta kontrola, ze si mas doniest potvrdenie o prechadzajucej vakcine (ak ides na druhu), ale to sa samozrejme pri prvej nedeje :wink:

Ja som pri ruseni nevyhovujuceho terminu/miesta, dostal ponuku na tri rozne vakciny, Pfizer, Modernu aj Jansen, pritom som uz mal prvu. Si vyber.

Ved sa umoznili kombinacie vakcin, to, ze po 2.davke zbabrali Covid Pass je iny problem

Myslim, ze v case, ked ockovali tu pani, tak este kombinacia povolena nebola.

A ak by aj bola, tak nie je dovolene kombinovat vakciny rovnakeho typu od roznych vyrobcov

Mam presne tento problem. 1 davka do 180 dni po prekonani. Som v zahranici. 2. davka nehrozi. Vycital som, ze v Rakusku vydaju po prvej davke po covide covidpas ako po jednodavkovej vakcine oznaceny 1/1. Ja mam 1/2 a vsade je neplatny. Otazka dna pre mna je, ako dokopat NCZI k tomu, aby mi vydali novy covidpas 1/1? Alebo to nefunguje ani tym Johnsonakom? To pochybujem. Tety mi odpisali, ze si mam nosit papier a ze by mi to mali uznat. To je vtip. Akoze budem niekoho v DE alebo AT presviedcat s neplatnym certifikatom, ze som zaockovany ci ako?

1/2 znamena, ze mas za sebou prvu davku z vakciny, ktora ma dvojdavkovu schemu podania.
Vakcina Johnson ma jednodavkovu schemu, takze oni budu mat (asi) 1/1.
Manzelka (lekarka) uz je po tretej davke a do tyzdna jej prisiel novy certifikat, kde uz ma 3/3.

Schema ockovania “1 davka do 180 dni po prekonani” bola pridavana az dodatocne ( ak sa nemylim ), takze je pravdepodobne, ze to ani nebolo v povodnom zadani. Pri tom datovom bordeli co ma NCZI, su radi, ze sa im podarilo pozbierat a spravne sparovat aspon udaje o podanych vakcinach vo vakcinacnych centrach. V tomto pripade by museli parovat udaje o prekonani COVID od Tvojho osetrujuceho lekara a podania vakciny, t.j. dva nezavisle zdroje.

Tieto informacie Ti vsak asi velmi nepomohli v Tvojom probleme :frowning:

Mozes sa sice pozriet do svoje zdravotnej karty ci tam mas uvedene “prekonanie COVID” ( potrebujes obciansky s chipom a VPN-ku na Slovensko. Ak by si tam aj taku informaciu nasiel, tak este stale nebudes mat argument, pretoze zamestnanci NCZI nemaju pristup ku zdravotnym udajom, takze oni to skontrolovat nevedia ( <= takuto som dostal odpoved, ked som reklamoval nezmysel, co mam uvedeny v mojej EZKO ).

Nechat si podat druhu davku v zahranici Ti tiez nepomoze, pretoze nefunguje medzistatna vymena informacii o podanych davkach ( bolo to v spravach )

Bohuzial nie je.

Dátová schéma GreenPass umožňuje ukladanie aj informácií o prekonaní a vykonaných testoch. Je na tom, kto vydáva GreenPass aby tam informácie uviedol a na aplikácii, čo GreenPass kontroluje, aby správne interpretovala dáta v čase. 1/1 funguje viď GreenPass Adolfa Hitlera.

1 Like

Samozrejme mam QR kod o prekonani z NCZI ktory ale vyprsal, lebo dnes je uz viac ako 180 dni od jeho vydania co ale v case ockovania nebolo.

Odpisali mi toto:

Dobrý deň,

druhý certifikát o prekonaní Vám nemáme ako vydať. Preukazovať sa môžete “neplatným” certifikátom o prekonaní, keďže jeho platnosť už vypršala s kombináciou s 1. dávkou očkovania. Tým pádom ste stále považovaný za plne zaočkovanú osobu a mali by Vám tieto potvrdenia akceptovať.

Haha uz sa vidim na rakuskych hraniciach…

BTW: V rakusku to funguje asi takto:

Citujem:

Wer nach einer PCR-bestätigten Infektion mit SARS-CoV-2 nur eine Dosis der CoV-Schutzimpfung erhalten hat und dadurch in Österreich als immunisiert gilt, bekommt ebenfalls ein EU-konformes Impfzertifikat („Dosis 1 von 1“). Die Gültigkeit in Österreich beträgt 360 Tage ab dem Tag der Impfung.

Otazka znie ci je to povinnost alebo moznost, t.j. ci vydavajuca organizacia (NCZI) musi alebo iba moze ? Ak musi tak je sanca to cez nejake pravnicke kroky vynutit, inak tazko.

BTW: Tento problem bol aj v DE aj v AT ale vyriesili to uz v lete velmi jednoducho. Vydali nove certifikaty ako pri ockovani jednodavkovou vakcinou akurat namiesto Johnson je tam uvedene Pfizer. Z mojho pohladu je to trivialna zalezitost a ked to uz nevedia spravit plosne, nech to spravia aspon tym, co sa dozaduju. Vela nas nebude. Predvcerom nieco skusali lebo mi prisiel overovaci kod ktory som neziadal a znova mi prisiel stary preukaz o prekonani. A potom mi odpisali tu haluz vyssie. A odvtedy je ticho.

V Nemecku bud 2G alebo 3G vstupy do podnikov, ale prevazuju 2G (teda ockovani/prekonali, bez testovanych).

Vacsina podnikov ziada ukazat QR kod alebo priamo skenuje cez aplikaciu. Navyse ziadaju ukazat ID a porovnat s QR kodom.

Navyse sa pouziva Luca app, kde si host po prichode urobi checkin a po odchode checkout, viac:
https://de-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Luca_(App)?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=nui

2 Likes

Nechápem prečo sa rieši niečo ako Luca, pritom iOS aj Android majú implantovanie Contact Tracing API :man_shrugging:

Nemate nejake nove stats k OverPass/GreenPass pouzivaniu? By ma zaujimalo co sa stane po zavedeni novych pravidiel, co nutia overovanie prevadzkam/firmam.

1 Like

Dam vediet ked budu nejake vyraznejsie zmeny, zatial nie su.

1 Like

Približne 20% denný nárast počtu volaní GreenPass vo VšZP od 2.11.2021. Neoficiálna info.

2 Likes

Ahojte,

riešil niekto dôveryhodnosť skenovacej aplikácie Overpass alebo inej ? Podľa zdrojových kódov viem, že Overpass dáta nikam neukladá, ale ako môžem veriť, že človek čo mi skenuje GreenPass si moje osobné údaje neuloží lebo modifikoval aplikáciu alebo používa proprietárnu aplikáciu. Keby sme šli ad absurdum, ako zabezpečím, že údaje spolu s polohou niekam neukladá a nesleduje môj pohyb? Nemal by som udelovať súhlas so spracovaním osobných údajov? Riešilo sa nejako overenie na strane “overovaného”, že či ten kto ma overuje je dôveryhodný?

Ďakujem

Z mojho pohladu je jasny ucel (definovany explicitne vyhlaskami a zakonmi) cize vsetko nad ramec je porusenim GDPR. Kedze ukazanie QR kodu je nieco co musis aktivne spravit ty, ja osobne to beriem ako suhlas so spracovanim na ten ucel.

Presne tak