Reálne skúsenosti s GreenPassom a aplikáciou

Vie niekto prečo sa nedá stiahnuť certifikát o očkovaní 3. dávkou?

Zdá sa, že dnes nefungovala ani eHranica, tak možno výpadok ?

Išlo to, len napísalo, že žiadny nový certifikát. Asi to hardcodovali na dva?

Prišiel ten tretí certifikát mailom ? Mojej manželke prišiel po necelom týždni od očkovania, takže je možné že (zas) majú sklz/bordel pri zbere údajov.

Neprišiel nijak, len papier co dali pri očkovaní

je zaujímavé, že v niektorých nemocniciach ked Vás berú na hospitalizáciu na COVID sa Vás opýtajú, či ste očkovaný :slight_smile: čítajú vôbec zdravotníci v nemocniciach informácie o tom očkovaní v zdrav.karte ku pacientovi?

Nie.

Spytat sa je rychlejsie, ako to dohladavat v statnom eZdravie, na ktore sa aj tak neda spolahnut. A v papierovej prinesenej dokumentacii od vseobecneho osetrujuceho lekara to uvedene nie je.

1 Like

tak uz ide stiahnut :slight_smile: zrejme iba bordel v datach

Priatelia, mam novinku.
Po zavedeni rezimu OP do praxe som zistil, ze moj digitalny COVID preukaz EU po oskenovani aplikaciou Overpas vyhlasuje:

Neplatný preukaz
QR kód ktorý ste zoskenovali, nie je digitálny COVID preukaz EÚ.

Ano, mam prekonanie choroby a jednu davku do 180 dni, takze podla vyhlasky som kompletne ockovana osoba. Doteraz to po oskenovani vyhlasovalo text v tomto zmysle a podla odporucania NCZI som sa mal preukazovat sucasne neplatnym preukazom o prekonani v papierovej forme.
Neviem po ktorom update alebo akej zmene v databaze som sa vsak dostal do situacie, ze mi nefunguje vobec nic z tejto statnej bizarnosti. Napisal som list do NCZI ale ti ma uz viac krat odpalkovali. Takze najnovsie som podla systemu antivaxer. A netusim, co s tym mam robit, lebo na dalsiu davku mi je po dvoch covidoch a jednom Pfizeri este priskoro.

Dalsia bizarnost este je, ze v appke Greenpas sa QR kod zobrazuje ako Platný - nie plne zaočkovaný, co bolo aj pred tym, takze nieco sa zmenilo v Overpass.

Green pass o prekonani mas k akemu datumu?

28.4.2021 prekonanie, 6.10.2021 ockovanie.
BTW: Vcera bolo na TA3, ze v nedelu neslo nic. Ani generovat certifikaty, ani appka Overpas a ani QR kody cez apky poistovni. Takze ked to nabehne, ti s 2 davkami mozu ist lyzovat a ja mozem zase sediet doma.

Aktuálne nejde inicializovať aplikáciu OverPass. Aplikácia si nevie aktualizovať nastavenia a tým pádom sa nespustí. Screenshot sa nedá urobiť, aplikácia má politiku zabezpečenia, ktorá neumožňuje zhotovovať screenshoty. :slight_smile:

A pre tento kod ti pise, ze neplatne?


Zjavne nejaky bug, nefunguje pre nikoho co som pocul (nemam sancu overit viacerych). Appka https://apps.apple.com/us/app/covid-certificate-check/id1565917510 mi vypisuje pozitivnu spravu.

:smiley: a štát aj tak funguje :slight_smile:

Ano, appka ma aktualne stale vypadok a medzitym si Slovensko.sk zije vlastnym zivotom odtrhnute od celej EU a reality:

Vo Vašom prípade sa preukazujete s digitálnym preukazom s 1. dávkou očkovania, ktorého status sa v aplikácii GreenPass zobrazuje korektne ako “platný-nie plne očkovaný” a zároveň s preukazom o prekonaní ochorenia. Aplikácia GreenPass uchováva iba tie digitálne COVID preukazy EÚ, ktorým platnosť nevypršala. Preto ak sa potrebujete preukazovať aj s preukazom o prekonaní ochorenia, ktorého platnosť skončila. Uložte si ho v PDF formáte, prípadne vytlačte v listinnej podobe.

V prípade overovania digitálnych COVID preukazov o prekonaní ochorenia, ktorých platnosť uplynula, prostredníctvom aplikácie OverPass. Uvedený podnet bol postúpený vývojárom aplikácie. Uvedený problém evidujú a aktuálne pracujú na jeho odstránení. Po nasadení opravy bude dostupná aktuálna verzia aplikácie.

S pozdravom
Ústredné kontaktné centrum

Len doplnam, ze toto je zase cesta do pekla. V AT aj DE to vyriesili tak, ze prekonanym s jednou davkou vydali QR kody o ockovani oznacene 1/1 a bolo. Riesili to uz v auguste.

Dnes som navštívil farby laky, kuchynské potreby 1, kaderníčku a kuchynské potreby 2, všade kontrola prebiehala rovnako - nijako. Takže mobil som ani nevyťahoval.

1 Like

Prisla mi pozvanka na 3. davku.

A toto je NCZI vraj digitalny leader v informacii zdravotnictva na Slovensku :rage:. Ved robia vsetko preto aby aj jednoduche cinnosti skomplikovali a odradili co najviac pouzivatelov. Ked sa zaregistrujem, tak mi pridelia termin a miesto ktore vyhovuje im, nie mne.

… podarilo sa …

kaslem na registraciu na NCZI. Ockovaci team pride aj ku nam na dedinu, nemusim nikam chodit, nemusim sa registrovat v blbom systeme. Staci mi iba priniest DGC.

4 Likes

setria sa pismenka … ked prekrocis 160 znakov, tak je z 1 SMS zrazu 2 SMS. Z 1,5 miliona mas zrazu 3 miliony