Rada vlády Slovenskej republiky pre digitalizáciu verejnej správy

Mam otazku k jednemu obskurnemu ale predsa len podstatnemu bodu nejakej starsej(?) verzie NKIVS a nevediac kam presne to zavesit, tak nadviazem na toto:

Tot ked sa riesila NKIVS 2021, tak som si tam vsimol o.i.:

do roku 2023 … Štát – prostredníctvom MF SR, MIRRI SR a DEUS – garantuje súlad IS DCOM s aktuálnou legislatívou o e-Governmente a ďalšími zákonnými povinnosťami týkajúcimi sa IS verejnej správy.

ref: Aktualizácia NKIVS 2021 - #96 by hanecak

Logika kaze to vykladat tak, ze 1) vieme, ze sulad treba, 2) vieme, ze sulad nie je, preto 3) dali sme si ulohu, ze sulad zabezpecime. Plati teda aj/este dnes, ze sulad nadalej nie je?

Vie niekto nieco o tom? Idealna by bola pravnikmi ci ministerstvom podpisana pravna studia, ci odpocet splnenych uloh Vlady. PR clanky DEUS naopak neberiem.

Preco sa pytam: Uz tu bolo X debat o tom, co ten DCOM robit ma vs. robi a popri tom som dalsich Y krat pocul, ze starostovia a primatori nevedia resp. nechcu vediet, ze ci to, za co platia, aj realne dostavaju. Pricom jedna z poloziek, za ktoru platia je, vraj, “plny sulad s legislativou”. Zaroven som ale Z krat pocul, ze “sulad nie je”, ale nik do toho velmi vrtat nechce, lebo peniaze, politika, atd. Tak reku nejake jasne ci jasnejsie stanovisko nemame?

Medzicasom idem pozriet, ci nieco nema NKU, lebo:

Informácia o predbežných zisteniach z kontroly NKÚ, zameranej na EÚD v prostredí samospráv

kontrola prebiehala cca v maji-aprili 2023 v 25 obciach a mestach

zaverecna sprava by mala byt publikovana v 2023/07

vid MIRRI Pracovná skupina Samospráva - #26 by hanecak