Projekt: Lepšie "formuláre"

Akože veď v eforms musí byť registrovaný snáď. Štandard a tak nie?

inac uplne postaci owrapovat GUI schranky pre OVM aby do spravy bolo mozne podhodit podpisany formular. A pouzivatel postupuje dalej akoby manualne … Aked to nepojde, takz jednej aplikacie download subor a do spravy browse subor … aj ked tosa mi moc nepaci, ale poskusenostiach z nejakych skoleni sa mi zda ze pouzivatelia radi “maju pod kontrolou” co sa s listom deje a vobec by im takato “integracia” nevadila.

vies co, naprikladzarucenu konverziu som nasiel bez problemov … ale toto sa mi zatial nepodarilo. Ono je to nove, malo to byt podla informacii dostupne od konca juna… Hladal som v polovici jula a nenasiel.
Noschvalne skus pohladat: 00151866.UradnyList.sk

Co vlastne potrebujes? Kazdy formular si mozes stiahnut z uloziska formularov. Potrebujes este nieco ine?

Ak je to ten novy tak este tam asi nebude zverejneny.

Tu je vo verzii 1.2 (ucinny od 5.7.2018)
https://formulare.upvsfixnew.gov.sk/_layouts/eFLCM/DetailVzoruEFormulara.aspx?vid=00151866.UradnyList.sk&vh=1&vl=2
EDIT: Linka funguje, len ak mate VPN tunel na testovacie (fix) prostredie UPVS - ktory by mal mat kazdy integrator/konzument, co ma podpisany DIZ…

Skusal som, zial linka mi nesla otvorit (otvaralo, otvaralo, ale nedootvaralo).
Inak ak je nieco ucinne od 5.7. tak preco je to zverejnene na “upvsfixnew”, tomu nerozumiem.

Ospravedlnujem sa, moja chyba, neuvedomil som si, ze to je na formularovom ulozisku testovacieho prostredia UPVS. Linka funguje, len ak mate VPN tunel na testovacie (fix) prostredie UPVS - ktory by mal mat kazdy integrator/konzument, co ma podpisany DIZ…

OK, ja som skor smeroval k tomu, ze ak je to e-formular a je ucinny od 5.7., tak preco nie je riadne zverejneny a dostupny?

1 Like

Treba taketo stavy poslat na helpdesk. Aj nam sa obcas stavalo ze nevieme v systeme registratury prezentovat formular kedze nie su k dispozicii transformacne údaje - chybal balicek v ulozisku.
Toto by sa stavat nemalo. V ulozisku musia byt ulozene vsetky platne a aj neplatne uz niekedy pouzite formulare. Inak je problem s ich zobrazovanim mimo portalu slovensko.sk a tiez podpisane formulare sa na tieto data odkazuju.

OK, poslal som, uvidime.

Kazdy formular ma pri svojej registracii sadu atributov, ktore je nutne vyplnit - medzi ne patri aj datum publikovania od - do a datum ucinnosti od - do. Tieto atributy sluzia prevazne na vnutornu spravu formularov v samotnom ulozisku - v tomto pripade v ulozisku formularov v testovacom (FIX) prostredi portalu UPVS. Cize ak je formular ucinny v ramci FIX prostredia, neznamena to, ze musi byt zverejneny a ucinny aj v produkcnom prostredi. Nejde teda o “ucinnost” v zmysle legislativy - tam platia lehoty stanovene zakonom o eGovernmente, konkretne § 60f (4), ktore hovori o termine 1.11.2018

FYI


Som jeden z mala ludi co pouzivaju vynikajucu sluzbu Návrh na zverejnenie údajov na Portáli otvorených dát. Tymto pozdravujem @Silvi a dakujem.

“koncom oktobra” ktory rok?

a co urobime s nezakonnym stavom ked mnohe ministerstva nemaju formulare publikovane vobec ? Musi to mat nejakeho garanta a na toho sa asi musi dat nejake podanie. Inac to brani podnikaniu, aj v tomto projekte navody.slovensko.digital … Pokial viem vynimku v zakone ma len financna sprava do roku 2021, ostatni dnes porusuju zakon. Pokial to OVM maju brat vazne, bez represie to nepojde.
Pre mna najvypuklejsi je ORSR. Je tam dokopy okolo 30 formularov, ktore nie su publikovane podla zakona.
Pozuivaju sa denne a povinne vsetkymi advokatmi a pravnikmi.
Nove vedenie MS SR sa PLNE sustredi iba na pripravu tendra na novy ORSR … ale to je hudba buducnosti … .ak sa podari, tak 2022 , ale skor 2023 … dovtedy sa tym nik nebude zaoberat. Pritom z pohladu eGovernmentu je to jeden z najpouzivanejsich UseCases, lebo je povinne iba elektronicky… Moze ministerstvu UPVII udelit pokutu ? A hoci aj kazdy mesiac ?

1 Like

Este minimalne aj socialka.

Sociálna poisťovňa je do 31. decembra 2019 oprávnená vytvárať a aktualizovať elektronický formulár elektronického podania a elektronického úradného dokumentu len ako elektronický dokument, ktorý nemusí spĺňať ďalšie náležitosti elektronického formulára podľa § 3 písm. i), § 24 ods. 2 písm. b) a c) a ods. 3 písm. a) a e). Počas doby podľa prvej vety je možné podať Sociálnej poisťovni elektronické podanie a Sociálna poisťovňa môže vydať elektronický úradný dokument aj ako elektronický dokument, ktorého údaje nemusia byť vyplnené v štruktúre podľa elektronického formulára.

305/2013 Z.z. - Zákon o elektronickej podobe výkonu... - SLOV-LEX

Mozno otazka trosku mimo ale podarilo sa uz niekomu urobit aspon tu “minimalisticku verziu” teda vygenerovat XML subor a uspesne ho nahrat do formularu?

To som neskusal, ale mne sa podarilo spravit maximalisticku verziu, ze som poslal podanie uplne automaticky a dosla aj odpoved.

Tak to je super! Je/bude niekde dostupny aj kod?

Ano je v plane spravit z tohto normalne balik aj s dokumentaciou, aj potrebnymi papirmi do NASESu na integraciu a cele to zabalit do nejakeho docker image, aby sa to dalo rozbehat lahko hocikde. Ale to este trosku predbiehame. Pripadne to postavime aj ako sluzbu pre tretie strany, aby to mohli pouzivat aj bez tej byrokracie okolo.