Ľudia, ktorí chcú pomôcť komunite

Jednym z cielov Slovensko.Digital je aj koordinacia a odbornost. Nemame patent na rozum a nemame sancu cele statne IT obsiahnut v celej svojej komplexnosti sami. Preto hladame ludi, ktori by sa stali clenmi neformalnych pracovnych skupin v urcitych oblastiach. Cielom je, aby sme spolocne vedeli odborne a rychlejsie reagovat, do hlbky rozpracovavat opatrenia a pripadne pomahat aj na konkretnych projektoch (tak napr. vznikla skupina okolo volby.digital).

Ako funguju pracovne skupiny? a ako sa prihlásiť do verejného chatu komunity Slovensko.Digital.

Zoznamy clenov pre pracovne skupiny (postupne doplname mena)

Konkretne ulohy momentalne su v jednotlivych kategoriach pre pracovne skupiny.

Hlaste sa prosim komentarom tu s menom skupiny, zaradime Vas do nej. Oslovujeme tiez existujuce odborne spolky, ktore by mohli pomoct.

9 Likes

HW/infraštruktúra
Architektúra a IT service management

1 Like

Chyba mi tu skupina, resp. je ju mozne vnimat ako prienik zvysnych skupin, k (integracnym) rozhraniam ISVS z hladiska architektury, navrhu API a infrastruktury. Z mojho pohladu je to celkom komplexna a casto podcenovana oblast, ktora ma nasledne dopad na cele statne IT.
Niezeby som sa prave hlasil, ale mat moznost veci ovplyvnit skor ako su realizovane, moze aj mne samemu nasledne usetrit cas.

3 Likes

k myslienke sa priklanam…ide o pomerne dolezitu a tazku temu, ktora do velkej miery ovplyvnuje uspesnost projektov, prinos sluzieb IS obcanom a statu samotnemu, atd…nazval by som to Interoperabilita IS VS…temu je potrebne vnimat siroko a to od:

  • technickych moznosti interoperability konkretneho IS,
  • od technickych moznosti a inych obmdzeni prevadzkovatela konkretneho IS,
  • od relevantnosti dat a ich pravnej zavaznosti,
  • legislativny stav,
  • atd.

Ale podobne temy su napr. aj uchopenie “jedenkrat a dost” v SR.

2 Likes

Architektúra a IT service management
HW/infraštruktúra

1 Like

Právo a legislatíva - radi ako aj doteraz poradíme

Team Brichta & Partners

2 Likes

User Experience

3 Likes

USer experience

1 Like

UX - User Experience
Vývojári Frontend

1 Like

Verejne obstaravanie

1 Like

Este ma pls zarad aj do Open source / open dáta a api. Diky.

1 Like

Mna tiez mozes aj do Open Source, dik!

1 Like

UX, user testing, usability

1 Like

Architektúra a IT service management

1 Like

Ahojte,
v dnesnej dobe sa do popredia dostava agilny vyvoj sofweru, kde je zakladom, aby tym tvoril mix roznych odbornosti. Navrhovane pracovne skupiny podla odbornosti mi pripadaju skor ako “hodnotiace komisie” na urcitu tematiku.
Nebolo by vhodnejsie vytvorit radsej pracovne skupiny, kde by bol mix UX/UI, front-end, back-end, pravnici,… a potom by boli pracovne skupiny priradene na jednotlive projekty?

Ako priklad ma napriklad napadlo, ze sice pracovna skupina UX navrhne rozumne UX, ale bez pravnika to moze byt nezmysel :slightly_smiling:

Nieco na sposob Spotify: http://blog.crisp.se/2012/11/14/henrikkniberg/scaling-agile-at-spotify

Aky je vas nazor?

Toto ma zmysel pri exekucii, my momentalne hlavne potrebujeme “pool” ludi pre urcite oblasti. Vacsinou mame otazky typu: “je tam rozpor v zakone?”, “je tento hw predrazeny?”

Tam kde bude treba vytvorime ad-hoc skupiny ako pri volby.digital - tam boli od vyvojarov, cez grafikov az po marketerov ludia.

2 Likes

@jsuchal: pomoc ucitelom s web strankou alebo pomoc SND mi viac pripada ako “exekucia” :slightly_smiling:

1 Like

Ano, cize ked budeme potrebovat programatora tak oslovim tu backend skupinu a nebudem spamovat legislativcov.

1 Like

kreativa, content, cta.hockde, kde treba pomoct s anglictinou na native urovni (aj nemcinou)

1 Like

vyvojari backend

1 Like