Ľudia, ktorí chcú pomôcť komunite

Vývojári Backend
Architektúra a IT service management
Open source / open dáta a api

2 Likes

Architektúra a IT service management

1 Like

verejné obstarávanie

1 Like

Vývojári Backend, poprosim

1 Like

Architektúra a IT service management, backup :slight_smile:

2 Likes

Open Linked Data
http://www.semantickyweb.sk/standards/20151102-data.gov.sk-semanticke-standardy.pdf

4 Likes

Môžeme pls ešte doplniť pracovnú skupinu pre Otvorené vzdelávanie (core téma v rámci Open Government Partnership)?

Za europeniaze a iné verejné zdroje sa nakupujú kvantá contentu (od Planéty vedomostí až po e-learning pre chovateľov kôz) – http://ekonomika.sme.sk/c/7131581/caplovic-da-miliony-na-chovatelov-koz-maserov-tvare-a-kamenarov.html

Moderný vzdelávací content sa rieši digitálne a má ten istý problém čo čistý softvér (lebo sa so softvérom do značnej miery prekrýva) – proprietárne licencie, vendor lock-in, netransparentnosť, plytvanie,…

Úlohy: pracovať so štátnymi inštitúciami na tom, aby sme okrem “čistého softvéru” a “čistých dát” pokryli aj oblasti, kde sa softvér, dáta a content miešajú – teda vzdelávacie zdroje, vedecké publikácie,… Viď hnutia Open Access, Open Educational Resources,…

4 Likes

Prosím zaradiť pod Vývojári Frontend + Backend + Open source / open dáta a api

Governance / riadenie / ekonomické aspekty IT

Ahojte, rád by som sa zapojil do skupiny otvorené vzdelváanie

Vývojári Backend
Architektúra a IT service management
Open source / open dáta a api

Verejné obstarávanie

Zdravim, tiez by som sa rada zapojila:

  • Architektúra a IT service management
  • Governance / riadenie / ekonomické aspekty IT
1 Like

Open source / open dáta a api

1 Like

Ahoj, ja by som sa rada pridala do UX skupiny. Vdaka, Lenka

1 Like

UX - User Experience

Architektúra a IT service management
HW/infraštruktúra
Governance / riadenie / ekonomické aspekty IT
Interoperabilita IS VS

Chcelo by to lepsie popisat rozsah skupin. Lebo skupina Architektura a IT service management sa prekryva s Governance / Riadenie. A zaroven Governance / riadenie / ekonomicke aspekty IT sa prekryva s Verejnym obstaravanim. Okrem toho Governance je v podstate o Legislative.

A bolo by dobre keby skupiny mali aj urcitu uroven znalosti a skusenosti. Celkom nerad by sa stretol s tym, ze sa niekto v skupine Architektura a IT service managament spyta co je to TOGAF a ITIL :slightly_smiling:

V kazdom pripade viem pomoct svojimi skusenostami a vedomostami v tychto oblastiach

  • architektura a IT service management - ITIL Expert a desiatky uspesnych ITSM projektov hlavne mimo statnu spravu :slightly_smiling:
  • verejne obstaravanie - nastavoval som agilne projekty, zmluvy a VO uz pred 10 rokmi na MF SR a 4 roky riadil taketo projekty zo strany MF SR, este za cias ked sa to dalo :slightly_smiling:
  • Governance / riadenie / ekonomcké aspekty IT - Pripravoval som niekolko smernicnic a IRA vratane prvej smernice projektoveho riadenia v statnej sprave (MFSR) uz pred 12 rokmi.
1 Like

Hlasim sa na UX

Toto je zaujimave, vedeli by ste take VO a zmluvy vyzdielat niekde do temy? Co to boli za projekty?

Toto samozrejme zarucit neviem, ale posnazime sa, aby diskusie a skupiny mali uroven.