Práca pre štátne IT - otvorené pozície na MIRRI

Isteze nie. Predpokladam ze povodne chcel o tomto case skor hrdo odprezentovat, kolko novych statnych IS sa uspesne implementovalo, kolko novych e-sluzieb pribudlo, ako velmi sa zvysila transparentnost v komunikacii a moznost participacie odbornej verejnosti…a ja som stale cakal tak ten verejne pristupny kalendar, kde by bolo vidno, kedy s kym ake schodzky boli …tak sa to tu tusim kedysi navrhovalo. A chapem, ze to nevyslo, no.

@Lubor nikde som nepisal, ze JH je neodbornik a niekomu drzi stranu, nevkladaj mi do ust co som nenapisal a co si nemyslim. A nechat sa vyhodit za sucasnej konstelacie je IMHO ta najlepsia referencia pre buducu politicku karieru :slight_smile:

Vyhodia ho preto, ze ide do PS (nie on sa necha vyhodit)

Tuto zatiaľ nič.

https://rokovania.gov.sk/RVL/Negotiation/1263

Aktualizované o 16:50: „Bol som plne sústredený na prácu štátneho tajomníka, do ktorej som bol nominovaný ako odborník a nie straník – a chcel som dokončiť rozbehnutú odbornú prácu. Politické angažovanie sa počas výkonu tohto mandátu pre mňa nebola téma,“ spresnil pre Živé.sk Hargaš.

Statny tajomnik je politicka funkcia

A súčasne ex kolega z s.d:

Tak v com je vlastne problém, ST robil svoju prácu odborne a jeho Alma mater s.d to vnima kriticky. Stále menej tomu rozumiem.

A ty si ešte nezažil dvoch odborníkov, čo majú iný názor?

Názory a fakty su hrušky a jablká. Nemiesat. Alebo v s.d mate viaceré názorové platformy resp. ich validita konci za bránou binaria?
Ja nechcem ani rýpať ani vypisovať že “aha, par rokov dozadu som to tu vypisoval a urazali ste sa a tu to mate.”. Ale môžem otvorene napísať ze som sklamaný a zľahka frustrovaný. A …ale nič.
“I’m Getting Too Old For This Shit” .

Rozumiem. Hocikto bol v SD už je s nami naveky spojený a čokoľvek spraví inak ako by sme my chceli znamená, že to je neodborné.

Je kopec veci, na ktoré máme iný pohľad a štátny tajomník je hlavne manažérsko politická pozícia. Ja tu fakt nejdem obhajovať veci, ktoré sa mi nepáčia, ale normálne ľudsky viem pochopiť, že sa to deje.

Predstava, že odborník = zvažujeme len fakty a je to krištáľovo čisté jasné ako to bude a všetci odborníci sa musia zhodnúť považujem za tak naivný pohľad, že sa rozpadne už na bežnej seniornej pozícii programátora v it firme.

No a to, že si kedysi pred rokmi tvrdil, že niekto skončí zo SD v politike… No ako by som to. Zase hneď potom sa tu aj písalo, že si to teda máme ísť skúsiť. Akokoľvek to spravíš, akokoľvek sa roky potom rozhodneš nejakú zadrapku si niekto vždy nájde. Ja som tam nešiel, zase mi iní rozprávajú, že prečo som nešiel, lebo veď tak veľa sa mohlo spraviť.

Ak chcete naznačiť, že náš sľub pred rokmi, že SD nebolo založené na to, aby sme skončili v straníckej politike, nebol úprimný tak to rovno napíš.

1 Like

Aj iné veci, nie len to… to je jedno.
S plnou úprimnosťou môžem napísať, že si vážim to ako fungujes v s.d aj koľko času tomu venuješ. Aby nedošlo k nedorozumeniu.

…Práve chýbajúca previerka by mala byť dôvodom, prečo sa rozhodla Remišová štátneho tajomníka pre oblasť informatizácie vyhodiť. Hargaš totiž nemal splniť jej požiadavku na previerku na úrovni tajné a údajne tak nespravili ani jeho ďalší podriadení… .

1 Like

Hľadá sa palica.

1 Like

Súhlas, “zľahka frustrovaný” je vcelku jemné pomenovanie aj našich pocitov z vývoja v eGov. V tradícii S.D pomenovať/riešiť viac problémy a nie ľudí však pokračujeme. Ako vidíš, nebol ani za čias “štátny tajomník je zakladateľ S.D” žiadny problém otvorene kritizovať.
Jedna z tém, kde tá frustrácia je v súvislosti s jeho odchodom nadpriemerná, pramení z nedoriešenia systematickej transparentnosti/participácie pri schvaľovaní zámerov IT projektov.
Ale povedzme v pondelok som s čistým svedomím americkému veľvyslancovi povedal, že miera korupcie sa v sektore IT verejnej správy podstatne znížila. Nie že by to bola “zásluha Jána Hargaša”, ale samozrejme že na tom má svoj podiel.

Ja som tajne dúfal ze práveže nebude dovod kritizovať. Ze konečne budete mat aj odborné zázemie aj krytie politické, aby ste tie rozumné nápady mohli presadiť. A furt nic. Tak len rozmýšľam ze v com bol teda problém, prečo to nešlo.

V pohode daj pohľad za Tebe blízku tému: bezpečnosť. Imho je sekcia KyB na Mirri mimoriadne slabá, ale možno je to iba nedostatok mojej pozornosti.

No nejsou lidi. Sikovny clovek tam casto vydrzi max rok… A napor a stres je extremny. A chudak MT vies ako dopadol. A par externych dohodarov to cele neutiahne.

https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/28067/1

Novym ST je teda Jozef Granacka.

Odmietla zároveň, že by za Hargašovým odchodom bola nevôľa k jeho politickým ambíciám. “O tomto som sa dozvedela z médií, nikdy sme sa o tom spolu nebavili,” uviedla ministerka. Zdôraznila, že za odvolaním Hargaša a vymenovaním nového štátneho tajomníka je potrebné vnímať snahu “dokončiť projekty a dať procesom väčšiu dynamiku”.