Práca pre štátne IT - otvorené pozície na MIRRI

Jedným zo základných kameňov fungujúceho štátneho IT sú ľudia. Kvalitní ľudia na strane štátu, ktorých potrebujeme ako soľ. Táto téma rezonuje už od roku 2016, ale doteraz sa s ňou spravilo veľmi málo. Posledné mesiace sme na MIRRI pracovali na tom, aby sme s MF SR vyjednali financie na personálne posilnenie IT sekcií.

V tejto téme budeme priebežne zverejňovať informácie o otvorených pozíciach - či už formou výberových konaní, alebo len formou nezáväzného zberu životopisov.

Budem vďačný za šírenie informácii do IT komunity, aj za spätnú väzbu.

Prvé pozície sú zverejnené:

1 Like

Nic v zlom, ale nie je od 1. 5. 2018 povinne v ponukách zamestnania uvádzať aj výšku ponúkanej mzdy?

4 Likes

Preverím s osobným úradom, dám vedieť. Ale mzda GR sekcie by sa vrátane všetkých príplatkov mala pohybovať niekde na úrovni 4-5k v hrubom (pokiaľ mám správne info)

1 Like

verejná správa má na základe vyhlášky 127/2017 a určenia platových tried vo verejnej správe výnímku zo zákona 5/2004 (a tým pádom aj zákonník práce 311/2001), ktorý bol doplnený o to zverejňovanie v 2018. Otázka je, či tieto pozície budú mať vôbec určené tabuľky a či tabuľky majú platiť aj pre štátne akciovky (Slovensko IT).
Napríklad Hlavný radca ( VK/2021/78) má určený plat, tu sa na to oficiálne “zabudlo” ?

1 Like

Kucer a Florian. moje skromne tipy na vitazov tychto dvoch vyberiek.
ale rad sa necham prekvapit, ze sa pomery na MIRRI zmenili za posledneho pol roka.

1 Like

podla mna p. Kucer nemusi robit ani prezentaciu - vysledky ktore na tejto pozicii dosiahol doteraz hovoria same za seba
obdobne p. Florian - aj ked tu by som si este vedel predstavit sancu

To je tak ked zacnu o veciach rozhodovat byvali hovorcovia

inak budu aj prezentacie ako pri NASES ?

Ďalšie výberové konania sa týkajú Slovensko IT (vývojové centrum v Košiciach). Ide o výberové konanie na CEO a COO tejto spoločnosti. Prihlásiť sa treba do 5.2.2021:

1 Like

Mirossay a Takac boli len docasne menovani? To je vyber na tieto pozicie?

neviem ci je ten terminus technikus “docasne poverenie” rovnaky v prípade štátnej a.s., ale v princípe áno. Toto je VK na tie pozície.

Dnes sme spustili landing page a kampaň k ďalším pozíciám v štátnom IT. Verím, že čo najviac ľudí zvážiť túto možnosť.

Od roku 2016 sme ešte v Slovensko.Digital hovorili, že štátne IT treba personálne posilniť. Dlhodobo nebola politická vôľa túto tému otvárať. Dokonca si pamätám, že moje doteraz posledné stretnutie s Pellegrinim skončilo hádkou práve o tejto téme, buchol dvere a odišiel…

Som rád, že konečne sa našla politická odvaha to riešiť, vyrokovali sme prostriedky od MF SR a tým pádom budujeme nové štátne IT na MIRRI. Pridajte sa!

1 Like

Podla mna najslabsi clanok na strane statu, su nieco ako biznis analytici, ktori by vedeli co je potreba a ako, take nieco tam vobec nevidim a chyba to vo vsetkych pohladoch a materialoch co robia aj teraz

Akurat je otazka na kolko rokov ste vyrokovali financie? Na 2, 4, 10? Aby to niekto o par rokov nerusil. Urobil niekto na to CBA?

Súhlasím - u nás na MIRRI túto rolu budú plniť najmä Produktoví manažéri, ktorí v rámci implementačných projektov budú v roli business vlastníka. A budú dvojičkou k business analytikovi dodávateľa (či už externého alebo interného dodávateľa).

Áno, na MF sme predstavili aj základný business case, prečo potrebujeme kapacitne posilniť. Často ide o dlho zanedbané “policy role” - napríklad architektúra eGov veškerá žádná. Tam ani tak nejde o to či vychádza rovnica “mal dať / dal”.

čo znamená štátne IT? “my na MIRRI”? a ostatné ústredné orgány štátnej a verejnej správy? Myslím, že problém je hlavne v rešpektovaní existujúcich kapacít… všade… aj na MIRRI

zatiaľ začíname od seba, t.j. MIRRI. Pre ostatné OVM tiež pripravujeme cestu, akou si vedia ľudí zaplatiť a budeme ich podporovať pri hiringu. Preto jednou z rolí ktorú hľadáme je aj tím na Budovanie personálnych kapacít

postrehy z dnesneho “vyberka” smeruju k tomu, co som tu pred mesiacom napisal.

prihlasenych 14 kusov, realne prislo 6. mozno za to moze fakt, ze pozvanky posielalo MIRRI ludom do schranok, ktore neboli aktivovane na dorucovanie. aspon mne to tam doslo a keby som nepatral, nevsimnem si to. pani z personalneho tvrdila, ze to posielali mailom.

na bezpecnost prisiel iba Florian.

test odbornosti cista pravnicina zo zakonov plna slovickarenia, vychytavok a/alebo veci, ktore s poziciou vobec nesuviseli. kto nemal nastudovane zakony detailne, nemal sancu. potrebuje snad gen. riaditel sekcie informatizacie vediet, kolko rokov je nutne archivovat spis cloveka, co opusti statnu sluzbu? skratka ziadne odborne veci.

v zivote som ziaden test nefailol, ale ten dnesny bol nad moje sily 11 z 30, bolo treba 18.

pokial som to spravne pozoroval, predomnou faili traja, po mne isiel este jeden uchadzac a moj favorit Kucer. neviem, ci bude este jeden termin s dalsou varkou uchadzacov. je to mozne, nepovedali nam nic, celkovo to bolo vedene v takej pochmurnej atmosfere. ja si otvorene vyberove konanie predstavujem skratka inak. uz ked to porovnavam s vyberkom na generalneho riaditela NASESu, tak toto sa javilo ako cista povinna jazda.

well done, MIRRI, tesim sa na vysledky. skoda, ze sa na ne neda tipnut.

3 Likes

ak je to tak, nebolo by to dobre vysvedcenie pre samotneho odosielatela a ani pre system ktory dorazne neupozorni uzivatela ze adresat nema aktivovanu schranku

2 Likes

Pridam sa so skusenostou :slight_smile: .

Z “vyberka” som odchadzal sklamany zo seba, ze som predsalen studiu zakonov a vyhlasok (mimochodom v ohlaseni vyberka neboli podla mna uvedene vsetky testovane) nedal trochu viac casu, napriek tomu ze to nie je uplne zazivna cetba. Vsak chybali 2 body do 18/30, to sa asi dalo … Nevadi, kandidatov ostalo dost a snad z toho nieco dobre vzijde …

Hovoril som si, ze som mal stravit menej casu pripravou prezentacie, studiom verejne dostupnej agendy, NKIVS a dalsich. Cas straveny uvahami na temu ako mozu moje skusenosti prispiet, ako pracovat s vnimanou “transformacnou unavou” a dospiet ku kvalitnemu timu odbornikov, ktory budu dodavat …

Test “Odbornych znalosti” pripraveny sa velmi rychlo javil ako test “Formulacie ktore sice netreba ku kazdodennej praci, no keby nahodou bolo treba do 3 minut sa daju najst v slov-lexe”. Vstupna brana, ktoru skuseny harcovnici v statnej sprave asi daju s prehladom, no ziadnu odbornost, skusenosti, vysledky pre architekturu, riadenie IT, delivery netestuje ani omylom.

Co mi to dalo ? Presvedcenie ze pra mna je lepsie zostat v sektore, kde sa kvalifikovanost ukazuje profesnou odbornostou a vysledkami. Zmena sa dnes v mojich ociach nezucastnila.

1 Like