Práca pre štátne IT - otvorené pozície na MIRRI

Ako ti môže dôjsť pozvánka do neaktívnej schránky? ved predsa informácie sa posielajú ako eGOVdocument a nie eGOVaplication…

celé divné

Ked tak citam diskusiu aj proklamovane ciele MIRRI a nastaveny sposob vyberu, tak mne vychadza nejaky takyto profil buduceho CIO:

Manazer so znalostou modernych riadiacich postupov, skusenostou s riadenim z biznis prostredia, zaroven podkuty v biznis a aplikacnej IT architekture, so skusenostami z verejnej spravy a poznanim zloziteho prostredia verejnej spravy, najlepsie ako mid-level manazer vo verejnej sprave, idealne s uz vybudovanymi vztahmi v ramci verejnej spravy ale nie prilis lebo to by uz bol podozrivy z paktovania s predchadzajucou garniturou. Nevyhnutnou podmienkou je ukazkova znalost paragrafoveho znenia zakonov alebo preukazanie schopnosti memorovat sa zbytocne texty par dni od zaslania.

Tak nejak? Tak drzim palce

3 Likes

:smiley: Z vnutra institucie ziaden odborne zdatny kandidat nemoze byt (minimalne co sa informatizacie tyka). Predchadzajuce garnitury odbornikov alebo niekoho kto by im do ich “biznisu” kecal nechceli. A ak tam takyto odbornik bol a zucastnil sa na ich “biznise” resp. neupozornil na ich cinnost, ktora bola v rozpore zo zakanom alebo moralne velmi pochybna, tak si urcite nezasluzi povysenie, ale skor naopak. A tazko sa mi v tomto vzorci hladaju vynimky, hoc velmi chcem verit, ze su.

1 Like

Uhol pohladu.Takze vznikne nova skupina, ktora nebude “kecat do biznisu” a bude sa to opakovat kazde 4 roky (rozdiel bol v tom, ze ta stara skupina bola tu 8 rokov a teraz sa budu menit po 4)

Skoda, som myslel ze ostanem prekvapeny a moja teoria o stabilnych a “vernych a preverenych” aktualnych zamestnancov rastucich v riadiacom rebricku dostane vaznu trhlinu. Ale sme znova odsudeny na zopakovanie si historie. Skoda

Kapitani opustaju lod …

kapitáni? ale prosím vás. potápajúcu sa loď opúšťajú vždy iba krysy.
…len sa bojím, aby sa nevrátil ako minister.

s Antalom som mal tú česť niekoľkokrát, ten pán ma nepresvedčil, že tomu rozumie a najmä, že má ambíciu slovenskému IT pomôcť, hoci sa tak na začiatku tváril.

na ťahu je Hargaš. som úprimne zvedavý, či sa ešte o niečo pokúsi, alebo tiež rezignuje a bude už len čakať, kým Remišovú odvolajú a jeho s ňou.

2 Likes

Ten sa mohol pokusit pred rokom, naopak stiahol sa do alibistickej roviny poradcu, v principe ak stat funguje tak, takito poradcovia by vobec nemali existovat, existencia poradcov je vzdy podozriva, Slovensko je eldorado poradcov a konzultantov, ani jednych nie je realna potreba a neprinasaju nic pozitivne.

4 Likes

Asi takto : konzultant | Mimibazar.sk :slight_smile:

Pan Balun, dovolím si povedať, že o obsahu mojej práce na MIRRI viete pramálo. Takže hodnotenie na štýl “alibistická rovina poradcu” je značne povrchné. Ale nemám Vám to za zlé. Len je to škoda.

1 Like

Mozno to je prave ten problem. Nevieme. Informacii je malo, aj o praci, aj o vysledkoch. Teraz nemam na mysli teba konkretne, ale MIRRI vo vseobecnosti.

3 Likes

Mozno neviem nic, ale prave to je chyba, ze tu pracu teda nevidno a potom su z toho skor negativne ohlasy. Osobne som ocakaval hodne viac kod celeho MIRRI (ved tu mame nove ministerstvo, novu IT statnu firmu) a vysledky, tak to nech si kazdy urobi zaver sam …

2 Likes

…Hargaš sa aktuálne v kuloároch spomína ako Antalov nástupca na pozícii štátneho tajomníka. Minulý týždeň možnú nomináciu nechcel komentovať…

Uz oficialne

A keď som onehda písal že z s.d sa budú ľudia presúvať do politiky, tak mi to bolo rázne vyvracané, že to určite nie :slight_smile:

hej hej, ja som konzistentny, davno som pisal ze z s.d budu chodit ludia to politiky …to len s.d si to nechcelo priznat :slight_smile: ALE to je uplne normalny vyvoj a chvalabohu ze to takto funguje…kazdy it profik ktory pride do politiky mi dava nadej…

1 Like

Co nam ostava? Len mu drzat palce na dobre rozhodnutia