Pomoc pre Iniciatívu slovenských učiteľov - financna podpora

Ja som uvazoval, ze ci by nebolo lepsie pre PR aj s ohladom na ucitelov to koncipovat ako darovanie a nie ako pomoc. Darom su obdarovani pocteni.

Na druhej strane realna situacia ucitelov je taka, ze tu pomoc, a nie len financnu, od ludi potrebuju.

Este rychla myslienka (musim do prace, takze len velmi rychlo), bol by dobry napad oslovit nejake firmy (minimalne, kazdy z nas ma urcite zopar kamaratov, vlastniacich nejaku firmu), ktore by vedeli prispiet radovo viac ako fyzicki ludia? Nejakych 700 eur je sice pekne symbolicke, ale pokial to ma mat nejaky skutocny zmysel, treba omnoho viac. Celkovo, zamyslal sa niekto nejak hlbsie nad marketingom celkovo?

1 Like

Takto, ja som nechcel poukazat na slova ako almuzna dar a pod, aby sme sa chapali. Len vychadzam z toho o com je vlastne aj cela tato platforma a to je priniest efektivitu a snazit sa naplnit realne potreby ludi, pre ktorych ma napriklad tato zbierka sluzit. Preto som len chcel poukazat, ze sa tu viac riesi uz pomaly technicke zazemie ako vobec zodpovedanie si zakladnych otazok v uzivatelskom vyskume, na ktorych zaklade sa da stavat a predpokladat uspech/neuspech a potreba riesenia. Osobne, moja mama je ucitelka a kazdy den riesime, sledujeme situaciu, a tiez koli tomu som sa zapojil do debaty. A ja citim v jej vyjadreniach uplne ine potreby. A prave preto navrhujem najskor zistit ake su tieto potreby odhliadnuc od medii a na zaklade nich navrhut akym sposobom zostavit web, alebo zbierku alebo nejaku online iniciativu aby to malo hlavu, patu a viziu.

Samozrejme, kedze tato tema sa ma dotyka v osobnom zivote, ponukam svoju pomoc pri programovani v ramci mojich casovych moznosti. A tiez ak je niekto ochotny a schopny zostavit a vyhodnotit co najskor dobry dotaznik, ktory by zodpovedal tieto zakladne otazky, viem ho rychlo rozoslat medzi hrstku ucitelov. (tema je aktualna, zacina starnut a odhodlanie voci vyjadreniam vlady je v rozpakoch)

Skús načrtnúť tieto potreby v kontexte toho, ako sa dá pomôcť z online hľadiska. Je niečo konkrétne, čo máš na mysli, v čom sa dá dosiahnuť významná zmena alebo podpora za dva-tri dni? Lebo ak sa nestane niečo významné, tak celý štrajk po budúcom utorku stratí posledný vietor v plachtách.

Dá sa to automatizovat? Videl som na stranke formular, maju nejake API alebo iny sposob verifikacie, napr cez GET/POST? Mozem to potom zaradit ako cast verifikacneho procesu, ktory nasledne bude viacstupnovy

Stav doposiaľ zrealizovaných:
10 € - 7 transakcií
20 € - 5 transakcií
50 € - 5 transakcií

Dal som 20 ako odporúčaná výška príspevku

Igor, tak ako sme sa bavili telefonicky, ocením pomoc v tomto smere. Ak treba zmluvu, dá sa posielať po verifikácii. Pripravte jednoduchú verziu, do ktorej doplním z databázy údaje zo žiadosti a pošlem napr. emailom. Prípadne zisti, či to môže byť zmluva uzatvorená na diaľku.

Prosím Vás, chlapci - moderátori, môžete mi niekto zdvihnúť limit na odpovede? Po tretej ma to tu fakuje s limitom. Keďže je okolo pomoz.sk uz dosť aktivity, dostanem sa sem tak raz za deň, aby som reagoval.

Nateraz som sa rozhodol spoluprácu s ISU nerealizovať. Dôvody - aby nedošlo k spolitizovaniu štrajku, niekto nenapadol ISU, že sa chcú nabaliť na štrajku a podobne. F-boti sú kreatívni, nedajme im príležitosť túto občiansku iniciatívu spolitizovať. Verím, že to chápete.

S čím teraz urgentne potrebujem pomôcť:

  • urobiť zoznam štrajkujúcich škôl + minimálne 1 emailový kontakt na tzv. dôveryhodnú osobu - pokúsiť sa túto osobu skontaktovať emailom/telefonicky/cez rôzne skupiny na FB, vysvetliť jej, akú pomoc od nej pri verifikácii žiadostí potrebujeme. Túto osobu by sme ďalej využívali ako overenú osobu. - pre mňa výstup napríklad v tabuľke, najlepšie do 31.1.2016 alebo do začiatku verifikacie žiadosti. Môže byť aj nekompletný zoznam, ktorý postupne doplníme
  • pomoc s propagáciou aktivity - facebook, iné stránky, komunikovať s blogermi, vymieňať linky atď. Včera bolo cca 800 unikátnych relácii na webe, stav príspevkov vidíte. Potrebujem to urgentne dostať viac medzi ľudí, nech sa o tom dozvedia učitelia, rodičia, občania.
1 Like

Tvoja myslienka je dobra a urcite spravna, ale kedze ako sme uz na zaciatku riesili zrovna ide o cas. Tj. na prieskum zrovna nebolo vela casu. Ak som spravne pochopil tak snaha o kontaktovanie ludi z ISU bola, bohuzial zatial vsak bez odozvy. - toto rovnako ako ty vnimam ako problem, ci uz po tej stranka ako pises, ale aj po stranke technickej…

Kazdopadne ako uz bolo povedane nejde o almuznu ako skor o podporu ludi v strajku, pretoze ako vieme verejny tlak je jediny nastroj ako vladu k niecomu dotlacit. V tom pripade je uplne jedno ci su to ucitelia, ludia zo zdravotnictva, policajti, zivnostnici… ak by to teraz nahodou aj nevyslo, ja v tom vidim vyznamu myslienku.

Dnes strajkuju ucitelia, no ludia co nesuhlasia s nastavenim v skolstve a teda chcu ich podporit maju aku moznost?

Zajtra to mozu byt policajti a znovu tu bude moznost na to aby ich ludia podporili podla vlastneho presvecenia a svedomia aby mohli “po technickej stranke” v strajku zotrvat co najdlhsie.
To je cele…

Z tohoto dovodu som pisal o tom aby sa system vytvoril co najviac univerzalne a bol mozny reuse.

2 Likes

Urobim pre teba zoznam skol (ziskany z http://isu.sk/skoly-s-pedagogmi-zapojenymi-do-strajku/), predstavujes si aktualny stav k dnesnemu dnu? alebo nejaky script ktory to cekuje kazdu napr hodinu?

1 Like

Zoznam potrebujem do funkcionality žiadosti o príspevok a ich overenia:

  • žiadateľ v žiadosti uvedie školu, na ktorej pôsobí
  • po prijatí žiadosti sa pošlú údaje zo žiadosti “doveryhodnej overenej osobe” (John/Jane Doe - JD) na príslušnú školu, aby uvedené údaje v žiadosti autorizovala
  • JD žiadosť môže autorizovať, zamietnuť alebo autorizovať s výhradami + napísať vlastný komentár, aby nám bolo jasné, prečo žiadosť zamietol alebo autorizoval s výhradami.
  • posudzovanie žiadostí chcem robiť priebežne, aby to nebol potom počas deadline nával, preto by som to rád spustil spolu so spustením prijímania žiadostí.
  • ak to bude online, o to lepšie, mám rád automatizáciu :slight_smile: Zoznam by som doplnal potom len o nove skoly, ktoré do zoznamu strajkujúcich pribudli

Ako budes zistovat “doveryhodnu overenu osobu”?

V tomto zozname su len aktualne zapojene skoly, teda nie tie ktore sa do strajku zapojili na par dni a momentalne uz nie su zapojene.

Treba ju verifikovať - napríklad telefonicky, osobou so všeobecnou autoritou v miestnom prostredí, preskumanim verejne dostupnych informacii - tu takisto treba pomoct, kedze zapojenych skol je viac ako 700 a sam na to nemam kapacitu to sprocesovat

A vies o nejakom inom zdroji kde sa daju zistovat aj tieto “historicke” data?

Historicke data nie su dostupne.

zber dat je uz urobeny a od dnesneho dna zaznamenava vsetky skoly, ktore vstupili aj vystupili :wink:

1 Like

Aktuálne by som potreboval letáčik, jeden formátu A4, a potom menšie buď A4 rozdelená na tretinky alebo ešte menšie časti.

  • myšlienka: rozpošlem to na všetky zapojené školy, A4 nech si dajú na nástenku alebo niekam vylepia, ten by informoval o iniciatíve pomoz.sk, ze rodicia mozu pomoct ucitelom a ze ucitelia mozu ziadat
  • tie mensie formaty nieco obdobne, v strucnejsom rozsahu, aby to mohli ucitelia dat/rozdat rodicom, mohli im to dat na spolocnych stretnutiach, rozdat na verejnych akciach a pod.
  • dal by som to na stranku aj rozposlal emailom ako PDF asi najepsie, to zvladnu sprocesovat a vytlacit
1 Like

Žijete? Či už ste odišli inam? :smiley:

FYI:

  • spustený príjem žiadostí o pomoc
  • dnes takmer na hranici 4000 €, zajtra prídu medzibankové platby
  • lavína sa spustila
  • idem spať, zajtra bude blázninec
    Pridajte sa a vydržte!
    www.pomoz.sk aj ty ešte dnes!
4 Likes

Spravil som ti trochu promo https://www.facebook.com/jan.suchal/posts/10153944236774184

2 Likes