Podpisovanie cez mobilne riesenie DCOM

vzdy sa robi ale volebny cyklus a zvyklosti su neuprosne, ak sa rok zoznamuje, rok vymysla ako to spravit inak a lepsie, potom sa zacne a je koniec volebneho obdobia. A cyklus zacina znovu. A vysledok je biedny, zakonite. Miesto zlepsovania stojime na mieste.

1 Like

To je ale dosledkom toho, ako ta “elektronizacia” funguje, kde papierove podania niekdo preklopil identicky do el. podoby aby si ich mohli uradnici vytlacit :grimacing:

1 Like

… detto skusenost ako dodavatel advokatov. Vacsina z nich CHCE chodit na postu a nie pouzivat nejake elektronicke cuda (a cim mensie, tym nedoveryhodnejsie). Veria proste len papieru, gulatym peciatkam a postovej dorucenke.

Nebude to teda len uradnikmi, je to hlbsie a casto maju pravdu, nieco stratit sa stava ale stratit to dokonale dokaze len pocitac. Aj preto sa zmeny robia tazsie, nie kazdy je technologicky nadsenec. Ale to neznamena ze sa nedaju veci podstatne zlepsovat, len na to treba brat ohlad ( napriklad, pracovat hybridne, nechat aj papier ale postavit to na tom ze v pocitaci je to iste a lahsie sa s tym pracuje).
Ale papier je overene a ucinne archivne medium.

Papier používam na archivovanie privátnych kľúčov, hesiel a dôležitých dokumentov.
ollydbg.de/Paperbak/
sourceforge.net/projects/paperback/
Odolné voči ransomvéru a prepätiu.

eForm v2? V1 si pamatam ako “velku neznamu” a “velke kurvitko” uz z cca 2010-2015. Ach jaj. :frowning:

Aha, na mID je krasny honosny budget. To by DCOM mohol aj celkom vylepsit existujuce riesenie za tie peniaze.

1 Like

Pozerám na ten dátum a parkujeme teda mobilné eid zase na rok?

Kolko bola prevadzka DCOM riesenia? 500 tisic rocne?. Takze ideme urobit nove riesenie za cenu 10 rocnej prevadzky existujuceho, pricom tvrdime, ze to existujuce je prilis drahe. Tesim sa na CBA k tomuto projektu a tiez analyzu alternativ aj so stanoviskom UHP.

Podla mojho vhladu do situacie tu proste aktualne vedenie MIRRI nedokaze prehltnut, ze musi spolupracovat s trhom a firmami co tu boli pred nastupom ich vedenia. Ja som fakt nadobudol pocit, ze tu ide o to, aby sa nepodporilo existujuce riesenie, ktore ma za sebou Posam, alebo GlobalTel a neviem kto este robil pokusy s mID. Ale tieto dve firmy sa svojimi aktivitami dostali najdalej. DCOM riesenie je v prevadzke a funkcne.
Namiesto toho sa tu vyslovene mlzi a stracame cas. Treba si povedat otvorene kto tu blokuje mobilne id. Je to MIRRI. Tu uz neobstoji ziadna vyhovorka. Sme v krizovom momente a tu nam niekto predklada patrocnice. Je mi luto pani Ministerky, ze jej nakoniec tato hanba spadne na hlavu.

5 Likes

No, ale asi sama si za to moze, ona si vybera ludi

CBA sa niekde robi a niekde ziadne CBA netreba, pretoze to je politicke rozhodnutie, na politicke rozhodnutie sa nerobia CBA (urcite by nedopadli dobre), su priatelia a nepriatelia, dobri a zli (nie v rieseni), biely a cierny a nic sa nezmenilo, na Slovensku to takto chodi

Pamätám si také, že každý projekt nad milión má posudzovať uhp. To tiež bolo politické rozhodnutie.

2 Likes

Politicke rozhodnutie bolo aj vznik statnej firmy (zakladne imanie pokial si pamatam 3 miliony), nepotrebovalo ziadne CBA. Nielen projekt, ale aj rozhodnutia, ktore stoja nad milion by mali mat CBA …

Toto je eurofondovy projekt, ak sa nemylim tam nad nejaku hranicu (asi ten 1 mil.) CBA byt musi. Ale je pravdou ze pri vzniku SK IT to bolo politicke rozhodnutie a tvaria sa ze je vsetko OK ved tu uz zverjnili par odpovedi, boli nejake PR clanky aj stranku uz nejaku maju, co viac si priat.

Ja som vskutku rad ze budu musiet robit tu MCDA aj CBA, tie odivodnenia budu musiet byt zaujimave.

1 Like

EU nepodporí financiami duplicitné projekty. Ale musí sa o tom dozvedieť dopredu … NIe až keď to zistí OLAF a peniaze budú minuté …

Presne tak, nemozu sa davta 2x peniaze na to iste … ak DCOM mID islo z EU OPII, tak nemoze ist dalsie mID na MIRRI z OPII, to da rozum

mID je rozsirenie existujucej zmluvy ale nie je to financovane z OPII…

to je jedno, je to z verejných peňazí, a duplicitný projekt z verejných peňazí Brusel nemôže podporiť … Samozrejme je veľa pohľadov, čo znamenaá duplicitný a ako by sa argumentovalo …

Ked to mobilne eID bude rovnako tragicke ako to od DCOM, tak uz nech rovno implementuju to co existuje, aby sme sa k tomu dostali rychlejsie… :confused:

A nenapisal by si co je na tom tragicke?