Pavol Bojňanský, generálny riaditeľ informatizácie, dnes končí

Pavol Bojňanský, generálny riaditeľ informatizácie, dnes končí vo funkcii.
Odchádza z ministerstva financií aj zo štátnej správy. Uviedol, že pre pracovné, rodinné a zdravotné dôvody.

Názory?

Kto ho nahradi ?

edit: dalsia bomba bude, ked sa oficialne oznami, ze ho docasne zastupi niekto z S.D. Kto sa prihlasi do konkurzu ?

1 Like

No toto zavana kolapsom…

Približne 20 kľúčových ľudí sekcie informatizácie ministerstva
financií sa dnes podľa našich informácií rozhodlo, že tam nebudú ďalej
pracovať. Nepodpísali totiž súhlas s presunom do iného služobného úradu.
Od zajtra by celá sekcia mala prejsť pod nový úrad, ktorý bude viesť
vicepremiér Peter Pellegini (Smer).
Už ráno RTVS informovala, že končí šéf šekcie Pavel Bojňanský.
Informatizácii verejnej správy šéfoval za prvej aj druhej Ficovej vlády.
Spolu s Bojňanským tam chce skončiť aj zhruba dvadsiatka internistov.
Skončiť chcú všetci z vedenia vrátane tých, ktorí mali nejakú vedúcu
úlohu. Rozhodnúť sa môžu ešte do polnoci.

"Niektorí zamestnanci sa však rozhodli ďalej nepokračovať, pretože nedošlo k spoločnej dohode o spôsobe riadenia informatizácie a e-governmentu"
Wow, silné vyjadrenie, ide zjavne o vedenie sekcie.

nuz, s.d ma idealnu prilezitost prihlasit sa na veduce pozicie a ukazat, ako sa to ma robit :slight_smile:

1 Like

presne teraz je cas ukazat ako na to
nielen vyrabat obsah ale ho aj presadit

toto spravili aj ti pravicovi poslanci v '48 - lebo mysleli ze Benes ich demisiu neprijme … a on ju prijal nastupil Gottwald s vladou ludu…
Paralela ako hovado :slight_smile: … len nech to tak nedopadne po rokoch …

2 Likes

suhlasim a myslim si, ze ak z s.d nikto nebude reagovat na tuto vyzvu tak premarnia sancu nieco zmenit k lepsiemu

1 Like

Na vlaku sa ide za jazdy vymienat lokomotiva a strojvodca. Doterajsia posadka chce z vlaku radsej vyskocit nez ostat. Asi to ma nejaky dovod. Naskakovat do takehoto vlaku prave v tejto chvili sa mi vidi skor ako prilezitost na pruser, nez ako prilezitost dokazat sebe aj inym, ze vieme, ako riadit vlak.

zeby sa posadka bala, ze nova lokomotiva a strojvodca sa coskoro vykolaja ? :smiley:
A vobec nejde o dokazovanie schopnosti riadit vlak, ale skutocne ten vlak zmysluplne riadit. Maskovat to za “ale to je prilezitost na pruser” je cisty alibizmus. Hm, ale nechceme tu ziadny zbytocny flame vsak :slight_smile: Myslim ze velmi rychlo sa hladina ustali a uvidime.

1 Like

preto je lepsie hrat mrtveho chrobaka?
nebolo by lepsie vlak zastavit a povedat kam chceme s vlakom ist?
aj toto nechate alebo nechame na skupinku swan?

1 Like

ako to vlastne je?
s.d planuje teraz aktivne vstupit do struktur noveho uradu a aspon docasne pomoct alebo bude iba nadalej ofrflavat to co urobi niekto iny?
pardon nie ofrflavat ale plnit ciele oz

…Ministerstvo ešte dodalo, že celý proces prechodu kompetencií - a tímu

  • bude ukončený 31. mája 2016. Ďalšie informácie sľúbilo poskytnúť
    prvého júna.

Tak snad sa dockame rozuzlenia, v clanku sa spominaju rozne mena…

k téme idúceho vlaku možno len niekoľko otázok :slight_smile:

  • či naozaj ide ten vlak informatizácie,
  • kto ho riadil a riadi,
  • ktorým smerom vlastne ide,
  • koho vezie
  • z čoho a za koľko ide, ak ide

    Možno po zodpovedaní otázok bude jasné to, prečo ľudia odišli / sú odídení.

netreba sa vrtat v tom preco odisli
pozerajme sa dopredu
chce sa nejako s.d zucastnit tvorby tejto buducnosti alebo ju bude iba kritizovat?

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
Štefánikova 15
811 05 Bratislava

Sekcia riadenia informatizácie

Mgr. Marek Repa

dočasne poverený riadením sekcie

Hmm zaujimave. Takze Majitelia SWANu pani Strečanský a Ondriš budu kontrolovat co robi Pelegrini cez Krauspeho ako veduceho uradu podpredsedu vlady z ktoreho v minulosti urobili riaditela SK-NICu a zaroven robit dalsie ksefty s NASESom kdeze novym riaditelom sa stal Molnar. Ten Molnar, ktory v rokoch 2004-2009 sedel v dozornej rade Globaltelu. Pekne vymyslene. http://objednavky.vlada.gov.sk/narodna-agentura-pre-sietove-a-elektronicke-sluzby/?order=28

2 Likes

Vobec ti nerozumiem.

To že niekto sedel v dozornej rade spoločnosti pred 10 rokmi znamená, ze je to niekoho človek?

Rovnako si nemyslim, ze by Krauspe bol niekoho človek, uz niekoľko rokov je preč z SKnicu a prave mam pocit ze viedol ho nezávisle a urobilo sa vela pre komunitu registratorov, aj keď samozrejme sa isto dali urobiť aj viacej. Myslim, ze zo stretnutia s nim musí mať kazdy pocit ze je to správny človek s inovatívnym myslenim a človek, co chce a vie hľadať kompromisy.

Zda sa mi, ze osobne útoky znevazuju platformu a vedú skôr k polarizácii ako ku progresu.

1 Like

Suhlasim, ze osobne utoky su blbost. Taktiez suhlasim, ze co som mal osobnu prilezitost s p. Krauspem, tak je to mily clovek. Na druhu stranu ziaden registrator na neho nepovie ani jedno dobre slovo a za jeho posobenie sa v sk-nicu pre registratorov absolutne nic nespravilo. Neustale sa slubovalo, ale k ziadnej zmene nikdy nedoslo a to dlhe roky. Otazne je, nakolko to je vina p. Krauspeho a nakolko shareholderov a majitelov Sk-nicu. Ktory mu davali/nedavali zdroje a volne ruky, pripadne ine priority. Cize urcite sk-nic sa neviedol nezavysle a pre komunitu registratorov sa neurobilo nic. To je holy fakt. Co moze a nemusi mat vplyv na jeho dalsiu pracu.

Ked niekto niekde pracoval, neznamena to, ze je clovek tej firmy. Ale konflikt zaujmov treba verejne deklarovat a o to viac to treba strazit. Netreba zasa pred tym zatvarat oci. Ked clovek z nejakej firmy dojde do publicu a ta byvala firma ziskava zakazky na ktore ma vplyv dany clovek tak to asi ciste nie je.

Presne ako píšeš, ale je asi dobre si zaspominat na to ako fungoval sknic pred krauspem… A keď odchadzal. A registrator nepovie dobre slovo asi preto, ze euro ktoré si nechal sknic chceli aj registratori… :slight_smile: Obaja riesia biznis, kazdy zo svojej strany. Motal som sa chvíľku okolo, takže niečo som kedysi v tejto veci riesil. Vždy sa ale da manévrovať, v sukromnej firme však vzdx vedies s cieľom uspokojiť majitelov prvotne. To pozname vsetci. Ja nikoho neobhajujem, ale nepacia sa mi invektívy.

Úrad ma “majitelov” obcanov, takže ak ho budeme aj cez platformu s.d kontrolovať, budú sa musiet vedúci snažiť, lebo aký je žalobca, taký bude aj sudca.

Navrhujem pozvať krauspeho na komunitne stredko platformy s.d, nech sa ukaze kto je :wink:

1 Like