Online diskusia: Prečo potrebujeme štátnu softvérovú firmu?

Ved sem hod aspon link nabuduce, nech to nemusi kazdy hladat.

Ešte by som tu možno dal aj toto staršie.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158716427679184&id=666004183

3 in 1 - dezorientacia, neschopnost a nekale praktiky

Myslim, ze ani v tej policii to nie je vobec ruzove - boj medzi skupinami, dotiahne sa len to co nadriadeni povolia, spolupraca s “externistami”, praca na objednavku, naivne si mysliet, ze zrazu je to inak, co funguje je revans v policii medzi skupinami … proste Slovensko ma strasne daleko k vyspelej krajine, v podstate na samostatnost nikdy nebolo pripravene (na to je potrebna aj “geneticka vybava”)

Neriesite tu uz nahodou dost off-topic veci ? Navyse su tu len tvrdenia bez zakladov.

Zacali pracovat na projektoch pre stat, ale jedine co je zverejnene je objednavka na korona.gov.sk, nic ine, ziadna zmluva a ziadna objednavka, tak pracuju na zaklade coho? Na dobre slovo, ako dobrovolnici, bez zadania?

Za to moze “zly zakaznik”. :grin:

Povinnost zverejnovat ma snad ten kto obstarava, ci?

K pointe: stranka SK IT nam trocha pookriala (https://slovenskoit.sk/index.php/blog/), ale moje predstavy po telcu z pred mesiaca boli viac optimisticke.
Okrem info o erusku, pri ktorom som si tu uz zaplakal (vid vyssie), som sa nic nedozvedel. Dajme si teda este cas (do konca januara?)

Ítečkári zo štátnej firmy Slovensko IT za šesť týždňov vyvinuli aplikáciu, pomocou ktorej by mali ľudia zistiť, že boli v kontakte s osobou pozitívnou na covid-19.

Pisali 25.11.2020 na denniku E (Vicepremiérka Remišová má pre občanov nachystané elektronické rúška. Mali by uľahčiť cestovanie).

6 tyzdnov vyvoja, 6+ tyzdnov to stoji. Not great, not terrible.

Povinnost zverejnovat ma ten, co mina verejne financie, nemusi zverejnovat, ak za to neplati, ci obstarava alebo si objednava priamo bez obstarania je druha vec (tak ako zverejnili objednavku na korona.gov, ziadne obstaranie tam nebolo,a le je objednavka a je to zname) a druha vec je, ze snad je definovany predmet, co dodavaju a to je zaujimave poznat, aby sme vedeli, ze toto riesi SK IT, na to nebude priestor pre sukromne firmy a na to je priestor pre sukromne firmy a bude tender (tie sukromne firmy sa tiez potrebuju pripravit), utajovat je najhorsia vec (samozrejme su veci suvisiace s obranou statu, s bezpecnostou, co sa nebude zverejnovat), ale nastupili nova vlada, ktora chcela byt trasparentna a trasparentnost sa zabezpecuje zverejnovanim, zabezpecim rovnosti sanci atd. Zatial nula bodov.

1 Like

Ja sa v eGove prd vyznam ale… Som jediny koho toto trosku zarazilo?

"Na druhej strane na toto sa dá možno veľmi ťažko pripraviť, lebo nečakáte, že toľko ľudí sa na testovanie bude chcieť prihlásiť v jednom momente. Túto funkcionalitu NCZI pridalo len v decembri a bola v testovacej fáze. "

Cisto technicky. To ma stat fakt problem skalovat pri predvidatelnom trafficu? Prirovnavat k eshopom? Prave eCommerce ludia dobre vedia, ze ked sa spusta nejaka kampan, tak sa hned nafukuje infra.

2 Likes

No podla mna toto nevedeli ani koderi v NCZI ani starostovia :slight_smile:

Ahojte, existuje nejaky verejny Taskboard, kde by sa dal sledovat progress momentalne aktivnych projektov tejto statnej softverovej firmy?

2 Likes

Ťažko, ich web je hodne stručný a ešte aj s infantilnými textami:

Teším sa na ich prvú výročnú správu, len či ju publikujú…

No comment, ale na pobavenie celkom dobre, napr: “V rámci pracovných dní sa Andrea snaží určiť prioritné úlohy a tie ďalšie vykonáva operatívne.” Na WEBe poiu na com robia:image

A ešte pikoška z iného threadu:

“Chudák” zamestnanec sa “zamiešal” do práce, a asi je to jediný reálny výstup… Od 2020/09.

neexistuje …

@janhargas toto mi príde ako výborný nápad a zakladny kamen do transparentného fungovania S-IT. Prečo vlastne take niečo ešte nie je ? :wink:

Z diskusie ku covid automatu:

Kto by chcel kontrolu svojej práce keď ju nemusí mať?
Prakticky nič nie je na ich stránke konkrétne, všetko len všeobecné bull***ts.
Toto nie je firma, ktorá bola urobená aby bola transparentná. To sa len tak na úvod “predalo” verejnosti.

3 Likes

Ehm. Tlacovku na odpocet zrealizovanej prace ? Nestaci zverejnit nejaky excel ? Ak bude mat relevantne stlpce (popis projektu, objednavatel /gestor, cena, terminy, odkaz na zmluvu/objednavku, odpocet spracovania dokumentacie podla vyhlasky 85/2020), netreba tlacovku.

1 Like