Novela 305/2013 + 95/2019

Pristala nam do inboxu “mala novela” a @Lubor vybavil, ze mozeme poslat pripomienky.

Idealne komentovat tuto konsolidovane znenie, lebo tam vidiet aj zmeny.

https://drive.google.com/drive/folders/11rRcKqErVFirOD2xLlaoXNNXka8G-qCQ

PS. Toto este nie su zmeny, ktore budu do zakona zapracovane az po audite povinnosti egov. To bude asi vacsia novela.

Materiál ďalej navrhuje spresniť pravidlá pri vykonávaní zaručenej konverzie orgánmi
verejnej moci vo vzťahu k dokumentom, ktoré vznikli z činnosti tohto orgánu, zároveň sa
navrhuje upraviť náležitosti osvedčovacej doložky pre zaručenú konverziu.

Spravne, v tomto polroku nebola este ziadna novela ohladom ZK, takze to treba zmenit. Dva krat posunute povinnosti este nie su ani len pretavene do e-formularov, ktore sa spracuvaju od 1.3.(!) ale ved preco neupravit, nezlepsit, nezmenit. Ved dodavatelia cakaju len nato a radi to o 5 minut 12 zasa raz nejako daju.

1 Like

Tu sú moje pripomienky k časti za z.305/2013:
Konsolidované znenie - ZoEG - pripomienky SD.docx (304.9 KB)
Celkovo tieto návrhy na zmeny vidím veľmi kriticky, zväčša sú to veci s ktorými nesúhlasíme, alebo sú spravené zlou formou.

1 Like

K z.95/2019 za mňa iba zopár vecí:

K bodu 1 a súvisiace:
S príslušnými leg-tech úpravami zákona nemáme problém, avšak pripomíname, že aj v súčasnosti používajú OVM často podstatne rôzny výklad čo je/nie je ISVS, elektronickou službou, agendovým systémom a pod. Keďže na tieto pojmy sa viažu podstatné povinnosti zo ZoEG a ZoITVS odporúčame MIRRI význam a ohraničenia týchto pojmov detailne metodicky rozpracovať.

K bodu 4 a 5:
Nevieme dobre vyhodnotiť dopady tejto zmeny (vrátane vloženia ods.3)) a uvítali by sme možnosť detailnejšie to prediskutovať.

Za cloud a Govnet ešte niečo pridá @peter_k .

tu je URL na moje pripomienky Vládny cloud a Govnet - Dokumenty Google

• ide o rychle draft textacie
  • na govnet este cakam, kedze som sa opytal povolanejsich, cize potom doplnim
  • pozeral som narychlo oba zakony a mne tam uplne chyba § o licenciach a ich centralnom manazmente a roli organu vedenia

a teda uplne zjednodusena pripomienka k § o vladnom cloude:

“Rozumieme, že zmena v zákone 95/2019 predstavuje len presun paragrafového znenia zo zákona 305/2013, ale bolo by vhodné v rámci tejto aktivity aj obsahovo upraviť § o vládnom cloude. Za SD navrhujeme túto časť otvoriť na PS Vládny cloud, kde nebola táto zmena diskutovaná. Za SD máme viacero konkrétnych návrhov na zmeny v jednotlivých bodoch, ktoré sa rámcovo týkajú práv a povinností orgánu vedenia a zadefinovania flexibilnejšieho budovania cloudcomputingových služieb v prostredí verejnej správy.”

Prišla mi odpoveď, z ktorej vidno aj ktoré pripomienky akceptovali / nie, ale aj čo sa ďalej bude s príslušnými ustanoveniami diať.
Konsolidované znenie - ZoEG - pripomienky SD_vyhodnotenie.docx (310.9 KB)
Konsolidované znenie - ZoITVS - pripomienky SD_vyhodnotenie.docx (201.9 KB)

…aj keď teda s niektorými zmenami stále nesúhlasíme, táto nová úroveň participácie sa mi páči!