Jeden krat a dost v praxi

tak na takúto debatu si ja osobne netrúfam. Áno, na prvý pohľad to zodpovedá tomu čo si napísal. Avšak život s právnikmi ma naučil, že nie je všetko červené, čo sa ako červené javí.

Osobne som len chcel podotknúť, že súd neoveruje kto je spoločník. Keď sa pozriete na rozsah činností ktoré súd robí pri zápise, je možno na mieste sa zamyslieť či to musí robiť sudca - VSU, pretože v elektronickom svete si viem predstaviť že veľa z tých úkonov by sa dalo automatizovať.

viem ze ten problem mame …

Život s právnikmi je zábavný :wink:

Ideálne ak sa budú dynamicky meniť aj zakladateľské dokumenty spoločnosti so zmenami v registroch, napr. automaticky pri zmene adresy trvalého pobytu sa zmení v zakladateľskom dokumente spoločnosti trvalý pobyt spoločníka

Alebo pri vstupe do konkurzu automaticky sa predgeneruje veriteľom prihláška pohľadávky

Dá sa to celé pekne automatizovať ale pochybujem, po tom všetkom, čo sa dialo za posledné roky, že sú schopní urobiť nový obchodný register

Ideálne ak sa celý obchodný register presunie na hospodársku alebo notársku komoru :wink:

Peniažky zase odplávajú do Karibiku - u nás taká obyčaj v Karibiku si účet požičaj

Ja osobne nemam velmi pozitivny nazor na pravnikov, hlavne tych s vojenskymi hodnostami, ale nemozeme vsetko zahodit a povedat, ze to nefunguje a zacat na zelenej luke. Treba vyriesit pricinu, napr. notari zodpovedaju za vsetky skody co sposobia trebars aj garancnym fondom alebo niecim podobnym. Musi medzi nimi (aj inymi pravnickymi profesiami) tlak (negativna spatna vazba), aby si veci poriesili a vystrnadili cierne ovce.
Ale tato poziadavka je presne opacna, sice je mozne, ze notari spravili chybu, ale ich chybu (resp. mozne opravy) prenesieme na vsetkych mimo nich.

Nepamatam si, ci je v zakladatelskej listine aj rodne cislo, ak nie, je tam minimalne datum narodenia a adresa trvaleho bydliska v case podpisu. Takze stat ma dost informacii na sparovanie, ved vsetky uvedene udaje registruje. A to co sa ziada (KUV) je vec neverejna ak dobre chapem, nebude sucastou vypisu, len registra interne.

Alebo na financnu spravu, je vobec subjekt v ORSR, ktory nie je registrovany na FS?