IT system pre sledovanie odpadu

Toto ste zachytili? viete o tom niekto nieco? co to ma za tych 12 milionov vsetko robit? mne to zatial pride ako zakreslenie skladok, spalovni, zbernych dvorov do map a nejake data k tomu.

Red Flags: Informačný systém odpadového hospodárstva (ISOH)

https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/350558

2.Verejný obstarávateľ požaduje viazanosť ponuky zabezpečiť zábezpekou ponuky v zmysle § 46 ods. 1 písm. a)
zákona o verejnom obstarávaní, a to vo výške 500 000 EUR (päťstotisíc eur).

Zaujímalo by ma, keď teda by IFP malo honotiť všetky investície v IT nad 10M, či už hodnotilo aj túto investíciu IT system pre sledovanie odpadu

Otvoril som si opis_predmetu_isoh (1).pdf (867.4 KB)

A je to vcelku zaujimave.

Otvorené údaje – relevantné dáta ISOH budú zverejňované ako otvorené údaje. Otvorené údaje
sú voľne dostupné komukoľvek na použitie a publikované bez obmedzení autorských práv na
základe verejnej licencie.

High level obrazok.

Kde je mozne uvazovat co vsetko treba naozaj dodavat spolu.

Verejné testovanie - pre overenie implementácie prostredníctvom širokej odbornej i laickej
verejnosti

Tato cast je zaujimava

Avsak trosku ma sklamal vyber

Od uchádzačov sa vyžaduje vykonanie previerky nim navrhovaného konceptu (ďalej „Proof of
Concept“ alebo „POC“) a to v dvoch vybraných oblastiach:

1. vyhľadávanie v dokumentoch,
  2. integrácia.
    Úspešným vykonaním POC uchádzač demonštruje svoje skúsenosti s realizáciou projektov v
    oblastiach súvisiacich s predmetom obstarávania a schopnosť zabezpečiť požadované riešenie v
    definovanom čase a potrebnej kvalite.
    Uchádzač zabezpečí vytvorenie POC vo vlastnej réžii a bez nároku na náhradu.

Pokial viem, tak jedna firma toto ma hotove, dokonca to dodavala do inych projektov na MSSR v ramci projektov ako slov-lex, atd.

@vliv2 by mohol vysvetlit preco prave tieto dva PoC? A odkial je vypocitana suma 12M?

suma je viac, vypocitana bola cez use case, podla obdobnych projektov v minulosti. Ide o strop ale vzhladom na zmenu prostredia v IT sa da skutocne ocakavat vyznamne znizenie pocas sutaze. A vybrane tieto PoC pretoze v projekte je skutocne dolezite vytazovanie existujucich a buducich papierovych dokumentov, zaroven ide o cast ktora je dostupna vo viacerych rieseniach nie je viazana na konkretneho dodavatela a umozni tak overit technologicku schopnost dodat sofistikovanejsie riesenia. Dalsie klucove schopnosti su overovane cez referencie.

Su niekde k tomu podklady verejne?

su v podkladoch k VO, ale verejne budu po ukonceni VO.

Aha uz vidim.

Celková odhadovaná hodnota
Hodnota bez DPH: 19 197 619,70 Mena: EUR bez DPH

Inak reformny zamer k tomuto este len bude? http://www.minv.sk/?schvalene-rz

nie, toto nie je projekt OPII, navyse tu ide o naplnenie potreby zakona o odpadoch, ktory je uz platny a tento system prredpoklada. Tento projekt uz bol schvaleny v minulosti, len bolo vyznamne rozsireny o integracie s cielom znizit administrativu nahlasovania a tiez doslo k zmene umiestnenia do vladneho cloudu.

Dokonca aj vladny cloud sa bude vyuzivat :heart_eyes:. @vliv2 hoci nejde o projekt OP II, mali by ste urobit studiu uskutocnitelnosti aj s CBA. Bola urobena?

nie, pretoze naozaj dnes nie je mechanizmus ako to spravit pre cokolvek, Ten je definovany pre projekty OPII, nie pre ine operacne programy. Kazdy takyto proces musi byt niekde popisany a schvaleny, pre vyzvu ktora je rok a pol stara to adminisrativne nejde.

Hmmm…to je taka argumentacia. Aky mechanizmus? Ze je to formalne v nejakej dokumentacii napisane ze musite spravit studiu a ked to nie je nikde napisane tak ju nerobme, vsak naco nam je porovnanie alternativ a analyza prinosov za naklady?

pretoze statna sprava musi konat len podla zakona, Je to obmedzujuce, ale je to realita.

ale po skonceni VO sa mozeme neformalne porozpravat o mojej vlastnej CBA :), su tam sice aj ine rizika a nie je podla metodiky ale pri strukturovanom uvazovani to je jeden z podkladov :slight_smile:

Ďalšia diera na peniaze… určovať cenu budúcej zákazky na základe ceny z minulých predražených zákazok to je také Slovenske… šak nech si pokojne kradnu ďalej … po audite budeme eurofondy vracať nazad a to pôjde priamo z naších vrecák …

cenu snad urcia ponuky :), ale takto sa stanovuje cena podla metodiky UVO, podla skutocnych zmluv.

Je tento projekt v niečom odlišný od Atlasu pasívnej infraštruktúry? Teda okrem toho, že sa tu neevidujú informácie o kábloch, ale informácie o odpadkoch :smile: Ja mám zato, že to je to isté.

zakon zakazuje robit studiu uskutocnitelnosti?

Ak to neprikazuje, tak to ofiko robit nemozu.