Informacny system vystavby - ISV

Prihlásenie na Facebook | Facebooktn=%2As%2As-R

V roku 2028 by malo byť …
Pán Holý značne reviduje vyjadrenie

Postupne sa to začína blížiť realite. Do pol roka začne budovať registre. :wink:

Problem je, ze pan Holly tam nebude a niekto novy bude mat (ako je to zvykom na Slovensku) iny pohlad a mozno to uplne zastavi a prde s novou inovativnou myslienkou a kym ju presaad bude konec volebneho obdoba a ocakavam, ze to nebude ani za dalsich 10 rokov

Centralny urad formalne vznikol a ma predsedu, kt. je myslim na 5 rokov. Novym predsedom je Hypky, byvaly statny tajomnik u Holeho. A samozrejme biznispartner - suputnik.

Odvolat predsedu na Slovensku nie je problem, ci?

Video z návštevy podpredsedu vlády SR v Bahrajnskom kráľovstve

Predmetom návštevy bolo posilnenie bilaterálnej spolupráce a vzájomná výmena skúseností v oblasti stavebnej legislatívy, digitalizácie stavebného konania a územného plánovania, digitálne dvojča modelu územia krajiny a cenovo dostupného bývania v oboch krajinách.

Toto uz vyzera skor ako konferencna turistika.

3 Likes

PAci sa mi pojem Digitalne dvojca modelu uzemia krajiny, Nuz miesto prace turistika (vsak diety idu), nuz tohto ministra bol cert dlzny Slovensku

1 Like

Zaujimalo by ma, kolko stoji reklama k novemu stavebnemu zakonu. Kazdy tyzden novy videoshot. Avsak vzdy len jedna a ta ista info. Novy, lepsi, rychlejsie, digitalizacia, nebudete musiet, 30 dni… Ale nic konkretne (ani studia, aj ked podla legislativnych pravidiel mala byt aj s vyhlaskami…).
Okrem URBIONU je aj toto dobry vysavac na prachy.

1 Like

Ciel minut co najviac prachov, bolo by dobre vediet kde realne skoncia. Kedysi davalo obrovske peniaze do reklamy SPP (bilboardy po celom Slovensku na dodavky plynu, pricom bol to monopol na dodavku plynu). AK statna ustanovizen mna velke peniaze na reklamu, hned je potrebne zdvhnut varovny prst, prosto je to nezmysel

pozn.:
Podmienka 100% územných plánov - podľa návrhu zákona rok 2032

Neviem celkom presne, či to patrí do tejto témy, dávam to sem pre istotu …

Áno patrí to sem

ľaľa ho. Čo sa objavilo. Ani som nevedel, že už stránku spustili.
500 reklám, 500 pracovných ciest a že vznikla stránka úradu nikde.

2 Likes

Zaujímalo by ma, prečo dali rozostrenú fotku keď inde vidno ešte aj uhry na tvári.

No uvidíme čo dajú z konferencie Stavebné právo 2022, 28. – 29. 11. 2022

1 Like

Co akoze predstavili? To co neexistuje? Predstavili myslienku, koncept? Ci ako?

2 Likes

Boli nadviazat kontakt pre svoj sukromny biznis

2 Likes

Medzi tým sa udialo aj toto.

" … s predsedom nášho úradu Martinom Hypkým do Košíc, kde sme absolvovali prednášku a stretnutie s vedením Technickej univerzity v Košiciach (ďalej len TUKE).

Prednášku, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 300 študentov TUKE, otvoril predseda Martin Hypký, ktorý priblížil hlavné piliere legislatívnej zmeny a prečo tvoríme stratégiu Digitálnej dvojičky. O téme digitalizácie územného plánovania a stavebného konania diskutoval priamo s prítomnými študentami, pretože práve oni budú budúci „aplikanti“ novej legislatívy. …"

Takže so stavbármi sa už asi neráta. Holý s Hypkým asi hrali len Minecraft ked tak virtuálne stavajú.

Už prednášali snáď všetkým, len nie terajším “aplikantom” stavebnej legislatívy.