Informacny system vystavby - ISV

Včera (5.6.) nás ministerstvo pozvalo na rokovanie k našim pripomienkam štúdie uskutočniteľnosti. Cieľom nebolo pripomienky “vyriešiť”, ale skôr vysvetliť náš pohľad. V podstate to bolo prvé osobné stretnutie k téme ISV po vyše roku, čiže -vzhľadom na 2x zmenu ministra- za ministerstvo tam bola úplne nová partia.

Z diskusie som vyrozumel, že všetky došlé pripomienky k štúdii, aj stanovisko k nim, ministerstvo zverejní, ešte pred schvaľovaním štúdie. Ku štúdii ministerstvo plánuje zorganizovať verejné prerokovanie.

Hoci nám pred týždňom zasa raz prišla zamietavá odpoveď na všetko z infožiadostí, možnosť vôbec diskutovať je lepšia ako nič.

Aj keď teda cieľom ministerstva je stále čím skôr dokončiť prebiehajúce obstarávanie.

Takže hlavný message - pri SW za 50 miliónov € nie je potrebné hodnoverným spôsobom preukázať jeho ekonomickú efektívnosť.

@Lubor môžeme vedieť s kým prebiehalo včerajšie rokovanie? Ďurček? Stromček? Šiagi? Markovič? Németh? Rajprichová? Kán?

Obstaravanie je podla mna dokoncene … oznamenie_o_vysledku_profil.pdf (273.2 KB)

Za ministerstvo sa stretnutia zúčastnili Andrej Mikuš, Ivan Šiagi, Karolína Ducká, Jaroslav Vacek, Alena Chlebíková. Za KPMG Slovensko spol. s r.o. sa zúčastnil Mikuláš Zalai a Peter Skirka.

Peter Skirka?
To je ale náhoda. Človek s rovnakým menom predával český softvér Vita po stavebných úradoch. Po odchode Vity zo Slovenska robil moderátora na konferenciách pre stavebné úrady. Jeho kolega z Vity je súčasný úradník na sekcii výstavby ministerstva dopravy. Tento Skirka musí byť niekto iný.

Ivan Šiagi?
To je ale náhoda. Človek s rovnakým menom sa spomínal pri zbabranom IT projekte na školstve za 13 miliónov. http://www.topky.sk/cl/100535/1331080/Caplovic--Projekt-RIS-za-takmer-13-milionov-je-jedno-CD
Hádam by len o ISV nerozhodovala takáto morálna autorita. Tento Šiagi musí byť niekto iný.

Pekne sa to vyfarbuje.

1 Like

Ahoj, … vysvetlit Váš pohlad … pýtali sa teda na Vaše stanoviská a dodatočne ste veci vysvetľovali ?

som rád že aspoň niekoho pozvali k jednaniu

Ku štúdii ministerstvo plánuje zorganizovať verejné prerokovanie. … to bude vyzereať ako také prerokovanie ?

ešte taký obecný dotaz pre ciel ministerstva dokončiť prebiehajúce obstarávanie. … čo robí v tomto opozícia keď už nikdo ďalší… ?

Áno, asi tak.

Pre iné štúdie to skrátka bolo jedno stretnutie, kde sa odprezentuje projekt a je k tomu diskusia. Napr. pri obchodnom registri tam bola aj ministerka.

Mne je najmä ľúto pasivity profesne príslušných odborníkov - aspoň teda zvonka to vyzerá, že každý má nejaký názor, ale nikto nemá chuť to verejne riešiť (česť výnimkám Richard).

Dnes sme sa dočkali odpovede: https://drive.google.com/open?id=0B7xRFSPoK71RS2J2RVY2N2pQUTA

Odpoveď na žiadosť o zverejnenie všetkých podkladov je v zásade takáto: môžete si ich pozrieť, ale musíte podpísať NDA. To samozrejme nie je žiadne zverejnenie.

Nakoľko sme dostali niekoľko zamietavých stanovísk na naše infožiadosti, zvažujeme aj súdnu cestu, ktorou sa chceme domáhať zverejnenia dokumentácie. Autorské práva súkromného subjektu podľa nás nemajú byť prekážkou zverejňovania dokumentov, ktoré sú platené z našich daní.

2 Likes

a vas clen cheben ich nema?

Aj keby mal a bol este clen to nic nemeni na tom, ze chceme zverejnenie pre vsetkych, nie sa dostat niekde popod stol k niecomu o com vlastne nemozeme verejne hovorit.

3 Likes

necudujem sa mu
vsak to bude dodavat aj s jeho kamaratom siagim z ministerstva dopravy
vsetci vedia ze tlacil na projekty api a isv aby presli

Kto tlacil, aby presli API a ISV ? Miso Ch.? Ze tlacil a stale tlaci siag., to vieme. Ale Miso Ch.? To mi je novinka …

1 Like

Celé zle… idete a ideme na to všetko zle… úplne zle.
ach jaj

Skúste prosím konštruktívne, povzdychy nám veľmi nepomôžu.

Mne ten povzdych pomohol :))

no, keďže som sa účastnil viacerých seminárov ohľadom projektov Horizon2020, mám takú jednoduchú a jasnú otázku.
Vy ako organizácia Slovensko Digital, podľa mojich informácií máte potenciálne prístup k financiám z daného programu. Stačí sa spojiť, nájsť zahraničných partnerov (min. 3 z rôznych zemí), projekt zameraný hlavne na aplikovaný výzkum (a to tematicky sadne veľmi presne)dohodnúť sa na roliach, obsahu výstupov, rozpočte, , chytiť nejakých motivovaných doktorandov či magistrov, hodiť im nejaký grant (to v čr riešime jak soľ, keďže denní doktorandi dostávajú za “vedu” nula-nula-šmuc-prc polovicu minimálnej mzdy, a potom si človeče pomôž sám)

… a získať tímto ako finančnú podporu tak po čase zaujímavé výslekdy - samozrejme s využitím prakticky európskym.
No zatiaľ ma iné téma (a to som vravel aj Michalovi Škopovi z kalkulačky) platformy ktorá dá do súvisloti osoby(politikov)=ich výroky=ich rozhodnutia=odraz v rozpočte/čerpaní fondov/…

ľahkým (veľmi ľahkým) vzorom pre inšpiráciu sú čerstvé výsledky pokusu hacktonu pre štát v čr
https://www.hackujstat.cz/ - viz aplikácie ktorý vymysleli , celkom sranda niektoré

ale to je snáď len základné spracovanie dát, ktoré sa snáď časom naučím tiež…

ale smerujem teda ku konštruktívnemu :
Riešite momentálne dohovárania s nejakými organizáciami nad vývojom pod H2020 ?

mám v pláne ísť v 9-10 novembri na ICT Proposer’s Day: Budapešť - podpora účasti pro EU-13
na hľadanie partnerov mimo ČR pre moje téma… sám vojak v poli, bez výzbroje, ale skúsim skautovať…

no a čo vy ?
zamýšľate sa nad rozvíjaním témy, ako môžu IT technológie uchopiť a využiť informácie v súčasnej spoločnosti ?

principiálne : nevytvárať konkrétne aplikácie pr SR (kvôli politickej vôli atd) , ale obecne, minimálne pre EU.

:wink:

jejda, a vlastne tu je to k veci,
ten môj prvý …vedecký… článok o vlastnostiach digitálnej platformy pre stavitelstvo mi publikovali je hír :
https://drive.google.com/open?id=0B_qOlqfEwzrUaGJhMU9ZZ3JYcWc

nič exaktné, odborné, konceptuálna povídačka a blábotiny … nie som ajťák , upozorňujem :smiley:
ale môžem to hádzať relevantným odborom či úradom na hlavu ak by bolo treba.

RP

nič ? :smiley: asi začnem zase ochkať :smiley:

Takáto pozvánka nám prišla:

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky vypracovalo štúdiu uskutočniteľnosti s názvom „Informačný systém výstavby“ na základe schváleného Reformného zámeru „Kvalitné a efektívne riadenie výstavby“ v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Dňa 05. 05. 2017 spustilo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky verejnú diskusiu k štúdii uskutočniteľnosti pre Informačný systém výstavby, ktorej cieľom bolo získať názor od odbornej verejnosti. Po vyhodnotení všetkých pripomienok si vás dovoľujeme pozvať dňa 02. 11. 2017 o 11:00 hod. na nadväzujúce predstavenie štúdie uskutočniteľnosti pre Informačný systém výstavby v priestoroch Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky (zasadacia miestnosť č. 5, 1. poschodie). Štúdia uskutočniteľnosti k Informačnému systému výstavby je zverejnená Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky na stránke MetaIS: https://wiki.finance.gov.sk/display/SU/SU-MD-ISV-su_21.

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky si Vás dovoľuje požiadať o potvrdenie účasti a nahlásenie zástupcov za Vašu organizáciu na e-mailovú adresu: info@mindop.sk, najneskôr však do 31. 10. 2017 do 11:00 hod.

Pozvánka prišla dnes.

no dal by som si pozor, kam s menom s.d. chodiť a kam nie :slight_smile: